Moški v kuhinji

bb.kuhar  

član od: 23.3.2008

sporočila: 20

tema odprta - 13. apr 2008 15:08 | ogledi: 4.032 | odgovori: 88

drage dame mene pa zanima ali tudi vaši možje vam kaj inkaj najraje skuhajo

bb.kuhar

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. apr 2008 15:24

Sami kuharji zadnje čase, da človek dobi kompleks manjvrednosti. Če sem doma mu ni potrebno kuhati, rad pa kaj skuha. Običajno mi večerjamo in velikokrat on pripravi, ker pride prej domov, jaz pa nadaljujem.

Pravgotovo bi preživel brez menein ne bi bil lačen. Najraje dela štruklje z domačm vlečenim testom.

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 13. apr 2008 15:25:01

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 13. apr 2008 15:26:27

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

13. apr 2008 15:25

vsake toliko naredi špagete...

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. apr 2008 15:34

Pred časom sem prebrala, da slovenski intelektualec rad kuha. In to dobro. Preverjeno.

Mu pa ni treba vsak dan in je to zanje hobi. Poznam pa malo žensk, ki bi bile obsojene na kuhanje vsak dan, petek in svetek, potem pa bi razlagale, da je se slovenske intelektualke rade vrtijo okrog štedilnika.

 

F r i n a

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

13. apr 2008 15:36

Pri nas glede kuhe ni problem.Skuha moj dragi skorajda vse.Le kakšno vlečeno testo še se ni spravil delat.Sicer pa večkrat kar skupaj kuhava,peka slaščic pa je moja domena.Lačen pa ne on ne hčera sigurno nebi bila,četud mene dalj časa nebi blo doma.Tud kadar gremo k meni domov pogosto kaj skuha,dase moja mami malo razbremeni.Tako,da sem prav srečna,da ga imam. chappy

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

13. apr 2008 15:48

Moj nima veselja do kuharije, je pa res, da tudi pregovarja ne nad mojo kuho. In, če se mi ne da kuhat (ali pa nastane časovna stiska), ni noben problem it kamorkoli kaj pojesti.

Kavo pa v glavnem kuha on. Mulo pa jaz , pa še to ne traja dolgo.

Ognjič

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

13. apr 2008 15:51

Punči, zakaj pa misliš, da imaš srečo, ker nimaš moža? Če imate doma nevzgojenega, nesramnega in zoprnega dedca, še ne pomeni, da so vsi takšni!

Sicer pa moža tudi jaz nimam, imam pa koruznika z dolgoletnim stažem. Ki sicer ne kuha, mu pa tudi na kraj pameti ne pade, da bi modroval v smislu, kot ga ti naštevaš!

Tista punči je namenjena amy z zvezdicami, ker vem, da je zelo mlado dekle in ji želim, da najde partnerja, za katerega ji ne bo treba reči, da je en nemogoč in skorajda neuporaben predstavnik nasprotnega spola!

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 13. apr 2008 15:56:38

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

13. apr 2008 16:26

Ker hodiva istočasno iz službe ,se po kuhinji sučeva oba.da je prej fertik.Edino v petkih ko sin pride iz Ljubljane mož naredi zelenjavno rižoto,ki jo ima zelo rad in pravi da čez očijeve jo pa ni. lp goga

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

13. apr 2008 16:38

naredi odlično karbonaro pa široke rezance v smetanovi omaki z gobami in piščancem pa peresnike po romansko, polnozrnate kakavove muffine delava skupaj, ker rabi nekoga ki tehta stvari je pa njegov recept pa naredi odlično tatarsko omako za k pici, ..., več ali manj naredi kar si zaželim :)

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

13. apr 2008 16:42

Za vse kar znam skuhati in speči se imam zahvaliti mojemu predragemu Ko mi je mama (na vrhuncu moje pubertete, uf) govorila, da naj se tudi pri štedilniku kdaj ustavim in si ogledam potek dela kuhanja in pečenja sem ji vedno odgovarjala, da bom jaz imela gospodinjsko pomočnico. No, potem je naneslo tako, da sem komaj polnoletna odfrčala v svoje gospodinjstvo in edina stvar, ki sem jo "obvladala" je bila peka palačink. In čisto nič drugega Sem pa imela velikansko srečo, da je moj izbranec obvladal oz. še vedno obvlada kuho in peko (pa še marsikaj drugega ) in tako sem se "šlepala" na njegovo pridnost kar lep čas. Ja, saj se še dandanes. Priznam. Sedaj, po skoraj 13-ih letih skupnega vodenja gospodinjstva marsikaj znam tudi sama pripraviti . A domači burek mu še vedno uspe razvleči na veliko večjo "kvadraturo" kot meni Povzetek: moj dragi se super znajde v kuhinji. In ne, ni poklicni kuhar blažkaa

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

13. apr 2008 17:08

Ja, intelektualci kuhamo najprej iz užitka, potem iz potrebe ...

 

Zame osebno je kulinarika zvrst umetnosti, ker mi je vse prej kot vseeno, kaj bom pojedel; sicer se včasih tepe z dejstvom, ali se izplača oz. za kakšno ceno, ampak ...

 

Sicer smo pa podobno temo že nekje nekoč odprli, če me spomin ne vara

Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti