Obroki

bb.kuhar  

član od: 23.3.2008

sporočila: 20

tema odprta - 13. apr 2008 14:16 | ogledi: 1.949 | odgovori: 17

me zanima ali ima kdo probleme pri kuhanju ker kdo v družini ćesa ne je in ali mu pripravite drug obrok

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

13. apr 2008 16:06

Pri nas smo se kar navadili, da ponavadi kuhamo dvojno. Sama namreč ne jem mesa, pa tudi bele moke, riža, testenin, sladkorja, maščob...itd. ne, tako da zase kuham posebej. No na začetku sem, sedaj pa tudi mami je tako, med "odpadniki" je ostal le brat, ki pa tudi že poje kakšen "čuden zajčji" obrok, kot imenuje mojo prehrano. Ninja24

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

13. apr 2008 17:31

Prava tema zame, pri meni se pa vsak dan kuha več menijev najmanj pa dva do tri. Sama jem samo po strogi dieti, ki si jo delam sama- o tem nebi debatirala, ker me nebi razumeli, posebej pa kuham za partnerja oz. zaročenca, ki je zelo bolan, pripravljam samo svežo črevesno+ želodčno strogo dieto, nato pa še za mamo normalno hrano in še za napovedane ali nenapov. obiske (mišljeni svojci oz. ožji družinski člani), katerim prav tako kuham več ali manj navadno, s tem da pa tudi moram upoštevat, če kdo česa ne,je, tako da pri meni ni problemov glede idej in sestave jedilnika. Mam že več letno prakso in vsi so z mojo kuhinjo zelo zadovoljni in srečni, včasih se tudi najdejo pripombe, a si jih zabeležim za drugič in se poskušam izogniti prejšnji napaki. Nimam pa otrok, tako da imam dovolj časa za experimentiranje pri kuhanju, kateremu zgolj se zelo posvečam. Lp jaša

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

13. apr 2008 18:39

Pisker damo na mizo, tole je za jest, pa konc debate. gaja 1

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

13. apr 2008 18:41

jaz tudi ne jem mesa in še nekaterih stvari, tako da pač zase skuham kar jaz jem, za punci pa kar jesta. klavdija

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

13. apr 2008 18:51

Pr naši hiši, moram reči, nismo tako izbirčni, vendar pa le imamo svoje muhe. Večinoma se kuha za vse, le pri določenih jedeh mami naredi tudi zamenjavo in je tako volk sit in koza cela ali pa pač ne vzameš tistega, kar ne maraš (kot npr. kuhano zelje poleg krvavic pri meni). planet_food

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

13. apr 2008 18:58

Pri nas za tiste, ki česa ne jedo, skuhamo kaj takšnega, kar jim gre po grlu navzdo, tako za otroke kot zaodrasle. Med tednom ni problema, ker imamo kuhanje organizorano tako, da je to izvedljivo brez večjega napora, ob koncu tedna, ko kuham večinoma sama, pa prav tako: vsak od nas štirih si zaželi, kaj bi jedel, pa to pripravim. Večinoma se sicer dogovorimo za nekaj, kar jemo vsi, če pa komu kaj ne ustreza mi ni problem tudi tri različne stvari pripravit. Seveda če je čas. Mamamia

mamamia

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

13. apr 2008 19:47

Pri nas pa za moža velikokrat kuham posebaj, ker veliko stvari ne je. Tako, da se veliko let imela enolične jedilnike. Zadne čase sva s sinom dogavorila, da bova popestrila jedilnike in za naju kuhava posebaj. Ker sem dolgo v službi, kuham zvečir za nasledni dan. To nasledni dan segrejejo v mikrovalovki. breskva

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. apr 2008 20:00

gaja 1 je napisal/a:
Pisker damo na mizo, tole je za jest, pa konc debate. gaja 1
no na mizo dam res pisker in ne sprašujem preveč,ker kuham dvakrat na dan skoraj 300 dni na leto in niti ne upajo vprašat oziroma tudi pomisliti ne upajo na kakšne negativne komentarje,.... trenutno samo vprašajo :" A je s Kulinarike?" in to je to,... anaeva

bb.kuhar  

član od: 23.3.2008

sporočila: 20

13. apr 2008 20:05

jest pa361 dni trikrat na dan za 1204 oseb bb.kuhar

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. apr 2008 20:14

tole je pa edino lahko menza v KC bb.kuhar al pa kuhnja malo nižje anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti