Čiščenje žaluzij

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

14. apr 2008 12:06

Kaj pa pliseji? Ima katera namesto žaluzij, pliseje. Kako se ti čistijo? Vaša mnenja dobrodošla, se odločam med enim in drugim. lp limona

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. apr 2008 12:06

V neki hiši, daleč od mesta, imajo celo skladovnico žaluzij nekega javnega objekta. Domači, ničvredni sin, je namreč za zaslužek prevzel čiščenje oken in žaluzij, ki jih je pral v banji. Večina vrvic se je potrgala. Ko se spomnim na to, me vselej razjezi, ker so bile kupljene tudi za moj denar, nove tudi. JAvni zavod nikoli ni zahteval odškodnine za tiste žaluzije in so, spet za moje pare, kupili nove.

Nauk: pri pranju se lahko strgajo vrvice, zato previdno.

 

F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 14. apr 2008 12:06:43

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

16. apr 2008 15:37

Imamo pliseje in pravijo, da so pralni. Čeprav jih imamo že nekaj let, še vedno dobro izgledajo in jih še nekaj časa ne bomo prali. Verjetno jih bomo prali takrat, ko bomo barvali stene.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

16. apr 2008 15:46

Punce za mastne pare pridem tudi jaz čistit... Začetnica

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

19. jun 2008 12:21

Pozdravljene, trenutno imamo doma na oknih notranje žaluzije, so plastične in bele, oboje velika katastrofa. Rada bi jih zamenjala, pa ne vem kaj naj vzamem, da ne bom zopet razočarana. Te plastične so kar popokale, tako, da se zgodi, da je nekje tudi ni:) pa tudi bele ne služijo preveč temu, da bi prostor zatemnile. Kaj imate pri vas doma ? Kako pa je z barvami? patty

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8734

19. jun 2008 13:03

Na vseh oknih imamo rolete, tiste, katere spustim in jih porinem na ven. Meni so rolete "zakon". P.S. Vplačala sem avans za balkon, tako da se bom v kratkem rešila tudi žaluzij na balkonu. Montirali pa nam bodo zunanje žaluzije "Karpanke". Upam, da ne bom razočarana. Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jun 2008 13:29

Ena boljših stvari v stanovanju je bila, ko so se žaluzije na balkonu skrivile in je bilo treba zamenjati senčilo..... Edini fazon žaluzij je, da ti jih čisti kakšen Antonio Banderas ali pa kakšen izmed posladkov, o katerih obilno in izdatno diskutiramo nogometne navijačice na topicu - ti pa gledaš, kako se muči s tem (ke očistiti se jih ne da, vedno bodo fleki). V nasprotnem primeru izkoristi prvo priliko, da se stvar pokvari in namontiraj tisto džazno senčilo iz gumiranega aluminija (če si iz Lj, tisti bloki na Aljaževi ulici zraven šišenske športne gimnazije). Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jun 2008 13:46

A to je to? Sem se že spraševala, kaj imajo namontirano.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jun 2008 13:53

Ja, Loni, funkcionira na notranji in zunanji strani okna. Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. jun 2008 14:19

Greva po cesti s prijateljico, ki še vedno prenavlja stanovanje. Mi pripoveduje, kako je njena znanka menjala okna in si dala, pomisli, montirati žaluzije. In zdaj nima nobene teme, ki si jo želi. Pa ji je menda ta moja prijateljica svetovala, naj obdrži stare lesene rolete, jih obnovi. Rolete poznam, saj sem v tem bloku živela že pred desetletji. In da je ni poslušala.

Potem pripovedujem zgodbo o moji prijateljici, ki sem jo na kolenih rotila, naj ne namontira zunajih žaluzij v 5. nadstropju, v dolžini 8m. Da jih bodo čistili samo alpinisti, da je pod blokom glavno križišče, hrup, močno sonce in vročina čez celo leto. Da naj ne da nobenih žaluzij, samo kvalitetne roloje, ki bodo delovali proti vročini in proti hrupu. Še zadnji dan je hotela, da jo brat pelje 25 km daleč, da bo naročilo spremenila v naročilo, pa je ni hotel poslušati. Menda je zdaj presrečna, da je montirala taka senčila, čeprav so ji vse prijateljice ( razen mene), arhitektka, ki je prišla iz Ljubljane samo zaradi tega problema, svetovale lahkotne žaluzije. Samo njen brat in svakinja sta bila na moji strani. Sem uporabila vso diplomacijo in nasilne metode, da sem jo, tam pri poznih šestdestih prepričala, da je obveljal moj predlog. Sama proti (skoraj) vsem.

Prijateljica se je pričela glasno smejati, ker sem pred letom dni prepričevala prav njo, ki zdaj iz izkušenj prepričuje druge.

 

 

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti