Kaj s sabo v avtodom

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

tema odprta - 9. apr 2008 16:52 | ogledi: 5.179 | odgovori: 12

Prosim za pomoč. Smo začetniki in se ubadamo z vprašanjem katere že pripravljene in zamrznjene jedi pripraviti za 14 dni potovanja? Imamo 25 l skrinjo in manjši hladilnik. Prosim tudi za nasvete glede shranjevenja teh jedi zaradi čimbolje izrabljene (napolnjene) skrinje. Potovali bomo štirje - 2 odrasla in 2 otroka(3 in 7).Jedi morajo biti primerne tudi za najmlajšega. Za vse nasvete se že vnaprej najlepše zahvaljujem!

eta

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. apr 2008 22:01

Eta,

zraven lahko vzameš vse, kar spada v skrinjo ali zamrzovalnik.

Jaz vzamem zelo rada zraven zmrznjene paniranje puranje zrezke (vmes polagam alu folijo, da se ne sprimejo, potem pa v vroče olje polagam kar zmrznjene). Pa kak golaž, omako za testenine, čufte v paradižnikovi omaki, puranje zrezke v omaki, skratka to, kar imate radi...

 

Drugače pa tudi kuhanje v avtodomu ni noben bavbav, prav zabavno je. Testenine na 100 načinov, rižote, zrezki...

 

Če bote šli v toplem vremenu, lahko kaj spečete tudi zunaj. Če boste parkirali v kampih oz. nekje, kjer se boste lahko priključili na elektriko, vam bo zelo koristil pica-pan. Vse živo lahko spečeš v njem (meni edino pica ne uspe), sploh glede na to, da vas bo kar nekaj, se mi zdi to praktična rešitev...

 

Kar se tiče pa skrinje - a ste preverili, kako se bo napajala? Da vam ne bo izpraznila akumulatorja, če boste predolgo stali?

jasna

melika  

član od: 16.9.2002

sporočila: 36

10. apr 2008 12:37

Eta ! Tudi mi smo prepotovali velik del Evrope z avtodomom, 2 odrasla, 3 otroci in si s kuhanjem nismo nikoli delali prevelikih težav. Če imaš tako veliko skrinjo ti zavidam, mi nismo imeli takšne sreče, pa še hladilnik v veliki vročini ni hladil kot se spodobi ampak je bilo vse v njem toplo. Kar se hrane tiče smo jemali s sabo panirane zrezke, pripravljeno omako, veliko sveže zelenjave in sadja , mleko in sokove. Ko smo potovali po tujih državah smo hrano nabavljali v nakupovalnih centrih tako da smo jedli tudi reči, ki jih še nismo poznali. Tudi kulinarika je del raziskovanja in popotništva. Lep pozdrav in prijetno potovanje ! Melita

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

10. apr 2008 13:48

Meni je tudi čar potovanja v tem, da kupuješ tam, kjer si, in iz tega nekaj narediš, ali pa se hraniš zunaj in tako spoznavaš hrano krajev, skozi katere potuješ.

Zraven pa  samo najnujnejše, če se kaj nepredvidenega zgodi ali se ti preprosto ne ljubi česa iskati.

Konzerva fižola, leče, koruze, kečap, vrečka testenin, konzerva tunine in kuhane šunke - je čisto dovolj. Zelenjavo je bolje kupiti svežo kot pa poleti vlačiti s seboj zamrznjeno. Zato se mi zdi nekaj zamrznjenih zrezkov in morda kak golaž ali omaka čisto dovolj za s seboj, ostalo pa kupovati po poti. Za prebrodit kakšno nepričakovano krizo pa so tudi keksi, čokolada, kakšno pakirano pecivo dovolj dobri, to pa se nam tako ali tako vedno valja po prtjlagi. Pa sadje naj bo vedno na zalogi in pijača.

 

Sicer pa najdeš zamrznjene jedi tudi po poti in zakaj bi si delala  dvojno delo s kuhanjem doma in potem še s pogrevanjem, ko pa lahko samo pogrevaš in ob tem še poskušaš, kaj vse ponujajo tuji zamrzovalniki?

 

Kakorkoli, meni je še vedno najljubša varianta zajtrk v lastni režiji, vse ostalo pa zunaj, pri lokalcih (v gostilnah, kamor zahahjo le domačini, ali s tržnice ter trgovine).

 

 

Mamamia

mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. apr 2008 15:23

Se popolnoma strinjam, samo še to me zanima, kakšen zajtrk naj bi bil v lastni režiji? Šalo na stran. Jaz se s tem kaj s seboj nebi obremenjevala, sploh pa v EU, saj bomo vsak čas imeli najdražjo hrano in bomo na dopustu zunaj kvečjemu prihranili. lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

10. apr 2008 16:10

Zajtrk v lastni režiji je, da si ga sama pripravim, ne pa da jem zunaj. Svež kruh, sire, zelenjavo in šunko imajo povsod. Pod zunaj pa mislim na lokale, one za domačine jasno.

 

Mamamia

mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. apr 2008 16:44

Mamamia, ti si zadnje čase bila razposajena za petelinje zajtrke in moje vprašanje se je nanašal na to temo iz heca, jasno. Sicer pa, kot sem že rekla, da se strinjam s teboj. Midva navadno prešnofava vse pekovske izdelke po trgovinah in si jih veselo privoščiva. Navadno je ponudba obilna in se je težko odločit. Tržnice so tako lepe in polne, da sva čisto preč. Vedno poizkušava lokalno hrano in še nisva bila razočarana. lp Vesna

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

10. apr 2008 20:35

Vsem najlepša hvala za odgovore!!! Kar nekaj nasvetov bom lahko uporabila. Žal je moj soprog "proti" hrani iz restavracij in si s tem žal ne morem pomagati...šmrc...meni bi to zelo ustrezalo, ker vedno pričnem dopust totalno izmozgana... Lani-prvo pot. smo imeli neprijetno izkušnjo-samo hladilnik, ki je bolj grel kot hladil, zanašali smo se na trgovino v kampu,nato smo pa bežali pred ognjem in pristali v kampu brez trgovine-daleč,daleč naokoli nobene in je bilo noro. Zato letos vztrajam pri skrinji-Yes!-in varianti: nič nas ne more presenetiti...in zopet bom samo kuhala in pomivala... Res sem vesela in hvaležna, da ste si vzele čas in mi odgovorile! HVALA! eta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

10. apr 2008 21:48

Rea, saj sem tudi razumela kot hec, brez skrbi...

eta, če je tvoj tak, potem pa si razdelita delo: en dan kuha on, en dan ti. Zakaj bi bila samo ti utrujena in zdelana od kuhe? Pač on kuha, ti pa počni tisto, kar sicer počne on, tačas ko ti kuhaš. Saj ni treba, da je zavoljo tega prepir. Lepo mu povej, da te obremenjuje in da bi bilo fer, da si kuho razdelita, pogovorita se in če ni zelo kompliciran in zatežen tip, bi tak dogovor lahko sprejel. Boste morda potem kak dan le poskušali tudi lokalno kuhinjo...

 

Mamamia

mamamia

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

10. apr 2008 22:46

Če moram na hitro skuhati,( pa naj bo to kjerkoli) potem uporabim svinjsko ribico, (file) ki je gotov za pet minut.(čisto preprosto meso popečem in dodam začimbe ter enkrat česen enkrat šarlotko itd).Prav tako je za hitra kosila zelo uporabna goveja pljučna, ali dobro uležan rostbif, ki ga hranim kar v olju. Nato najprej zavrem vodo in vanjo zakuham žličnike, ki jih naredim takole: - eno kislo smetano - eno jajce - malček soli (bolj solim krop) - razna zelišča (drobnjak, peteršilj itd.) - moka vse to zmešam v rahlo maso, (naj ne bo tekoča, niti pregosta, nekje vmes) in nato z malo žličko v krop polagam žličnike.Če je domača smetana so pa ti žličniki še posebno dobri. Vse to je gotovo za petnajst minut, tačas pa mož nareže svežo zeljnato solato in že jemo. Lepo se imejte in lep pozdrav. fuksija

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

12. apr 2008 0:26

Draga mamamia, a obstajajo tudi taki, ki kuhajo?!? Ha,ha... Žal je pri nas tako, da sem jaz deklica za vse... Moj predragi je žal izpred prve sv. vojne...Kompliciran tip. No, nismo vsi za vse. Hvala za dober namen. Fuksija, hvala lepa za ta odličen nasvet-recept. Tega res še nisem poskusila in bo zagotovo na jedilniku! Vsem želim lep vikend! Lep pozdrav, eta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti