Surova hrana

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

tema odprta - 9. apr 2008 16:46 | ogledi: 6.939 | odgovori: 79

zanima kako vpliva presna hrana na prebavo in hujšanje

mark5

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. apr 2008 21:07

Po mojem telesu stori samo dobro. Če pa hočeš RES zvedeti o tem, kaj od ljudi, ki jejo samo presno, bo pa po mojem bolj primeren kak NE-kulinarični forum (saj jih je sigurno cel kup o zdravju itd.) Pravi naslov za te stvari pa sta v javnosti znana presnojedca zagotovo gospod France Susman, pa tudi g. Marjan (ali morda Miran) Videmšek iz Vojnika. Zagotovo ju dobiš na googlu. Najprej se oboroži z znanjem, potem pa preizkusi. Kar pa se hujšanja tiče.....vsako telo se po določenem času privadi na določeno količino hrane. Tudi kura s presno hrano ne bo naredila čudežev, če boš po njej jedel enako kot do sedaj. Bistveno je na -bolj aktivno- spremeniti način življenja. Pa veliko uspeha! mamaF - Mojca

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

9. apr 2008 21:43

Prav je g. Marjan Videnšek. Tega ne vem zaradi tega, ker bi bila presnojedka, ampak ker je moj sokrajan. katjushka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. apr 2008 7:28

Če misliš prešaltati na presno hrano samo zaradi hujšanja, gre po moje za napačno odločitev. Ker potem gre samo za eno obliko diete, ne pa za odločitev v glavi. Hujša se lahko tudi drugače. Sama sem letos izgubila že skoraj 5 kg, pa ob sledenju nobene diete, šport na šport dela čudeže. Jem pa že tako in tako zdravo, a ne presno,s em pa poskusila tudi to, a ni zame.

Če pa to sprašuješ samo zraven, je pa logična posledica. Mislim, da je Ligojna tudi na kulinariki kar pravi naslov. Ni treba skakati na druge forume.

Je pa bil znanec pri Videnšku, kako leto in pol od tega, in moram reči, da je prej, dokler se je še normalno prehranjeval, zgledal precej bolj simpatičen kot pa sedaj, ko ga je samo še kost in koža.

Loni Makaroni

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

10. apr 2008 8:21

Kolikor vem je bil g. France Susman vegeterijanec. Žal je že pokojni. Toliko v vednost. oliva

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

10. apr 2008 9:15

vesl sem da se tudi drugi tega mnenj daje mešana hrana in gibanje več kot vse novotarije vse za zdrvo telo.Največ zdravja je v zmernem uživanju kakršne koli hrane vzmernih količinah predvsem pa sveža čista studenčnica. mark5

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. apr 2008 9:29

oliva je napisal/a:
Kolikor vem je bil g. France Susman vegeterijanec. Žal je že pokojni. Toliko v vednost. oliva
Tega, da je g. Susman že pokojni žal nisem vedela. Njegovo ime sem navedla zato, ker se spomnim intervjujev z njim, objavljenih pred leti in zanimivih člankov, kjer govori tako o vegerarijanstvu kot o postu, pa presnojedstvu in o tem, da že Jezus v Svetem pismu opozarja da je ubijanje živali prav tako greh. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 10. apr 2008 09:40:21

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. apr 2008 9:39

Mark5, jaz mislim da vse ni za vsakogar. Prav je, da si človek vzame čas in posluša svoje telo in prav je, da je tisto, za kar čuti, da mu prija. Jaz recimo jem ogromno sadja in zelenjave, popolna presnojedka pa bi bila težko kar naenkrat. Preveč me privlačijo kruh in testenine in žita. Brez hudih problemov pa se lahko odrečem živalskim proteinom, kadar pa mi zadiši jajce, riba ali sir, jih pa z veseljem pojem. Nekaterim pa je ta način prehranjevanja (presnojedstvo) pisan na kožo, zato ga brez problemov prakticirajo Mislim, da je treba poskusiti s krajšo presno dieto, če te mika, vendar se ne siliti in mučiti, če ti ne gre...Nič na silo. Kajti, če hočemo narediti kaj dobrega za svoje telesno zdravje, nam to ne sme načeti duševnega. mamaF - Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. apr 2008 14:51

mamaF je napisal/a:
... in o tem, da že Jezus v Svetem pismu opozarja da je ubijanje živali prav tako greh.
??? Kje pa to piše? Kolikor se spomnim, je Jezus pri zadnji večerji jedel jagnje.
mamaF je napisal/a:
Kajti, če hočemo narediti kaj dobrega za svoje telesno zdravje, nam to ne sme načeti duševnega.
Tole je pa zelo lepo povedano. Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 10. apr 2008 14:54:00

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. apr 2008 15:01

[citat=--Atina--][citat=--mamaF--] ... in o tem, da že Jezus v Svetem pismu opozarja da je ubijanje živali prav tako greh. [/citat] ??? Kje pa to piše? Kolikor se spomnim, je Jezus pri zadnji večerji jedel jagnje. [citat=--mamaF--]Kajti, če hočemo narediti kaj dobrega za svoje telesno zdravje, nam to ne sme načeti duševnega.[/citat] Tole je pa zelo lepo povedano. Atina Hej, ladies, da se ne bosta tule v en teološki disput zapletli. MamaF enega povzema, lady Atina pa ima tudi eno dvoumno...."koliko se spomnim, je Jezus pri zadnji večerji jedel jagnje." Tale se tudi da prebrati, kot da si bila zraven.... Sicer pravi kolegica biologinja, da je človekov organizem evolucijsko gledano na stopnji, ki ustreza hranjenju s surovo hrano in da organizem lažje presnavlja surovo hrano, kot pa termično obdelano. Konec koncev, imamo 32 zob (no, eni malo manj), ki so v ustih tudi zato, da bi trgali surovo meso. Kak kotlet od mamuta, nemariniran... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti