Torta v obliki žoge

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

tema odprta - 9. okt 2002 12:21 | ogledi: 9.739 | odgovori: 12

Naša mala gospodična, bi rada torto v obliki žoge. Rada bi ji pripravila veselje ,da bi jo sama spekla .Prosim vas za pomoč oziroma ideje, kako jo narediti oziroma priti do okrogle oblike.

POZDRAV

Marta

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

9. okt 2002 14:25

Uf, tale je pa zahtevna. Si pravzaprav lahko predstavljam samo kakšno žogo v npr. peharju ali čem podobnem, recimo da na obod vaze z zelo širokim obodom postavite karton, nanj torto(verjetno bolj tortico), nekakšno kupolo, polkroglo, premazano z glazuro z vzorcem nogometnega ali kakšnega drugega usnja. Kaj drugega mi ne pride na misel. Razen seveda klasične okrogle torte, s črtami in barvnimi polji kort v otroških slikanicah. Ampak to najbrž ni to, kajne, lp, Irena

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

9. okt 2002 14:29

Kaj pa samo pol žoge? NEkje smo že pri idejah za ježa in pikapolonico obdelali varianto ko večjo (čimbolj okroglo) skledo obložiš z narezanimi rezinami rolade ali biskvita, sredino napolniš s kakšno kremo (parfait ali skutna) in s sadjem, potem pa okoli obrneš in VOILA - osnova za.... hmnja .... pol žoge. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

9. okt 2002 15:17

Ja, sem že premišljevala v tej smeri,pol žoge + pol žoge = cela žoga ( upam da bo tudi cela ostala ha ha ...). Pozdrav Tinci , Ireni in seveda vsem ostalim , želim vam dosti pozitivne energije v teh oblačnih jesenskih dneh . Marta

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. okt 2002 15:53

Kaj pa ce pol zoge naredis tako, da biskvit speces v kaki ognjevarni polkrozni skledi (rabis dva), potem pa zlepis skupaj z nadevom in oblijes oz premazes s kremo.

marusha  

član od: 8.10.2002

sporočila: 9

10. okt 2002 14:03

Jst sm jedla torto v obliki žoge, ampak je bila kupljena. Zadevo si predstavljam nekako takole. Bila je samo polovica in sicer narejeno tako: biskvitne plate, ko jih naložiš eno na drugo, so bile vedno manjše- kot piramida. Luknja pri krajeh in kupola na vrhu pa je bila zafilana s kremo. Bilo je pa res veliko kreme okoli. Črte in šestkotniki pa so bile narisane s čokolado. Upam, da je to kaj pomagalo. Maruša Maček

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. okt 2002 9:02

Ali poznaš tisto pecivo, ki ga delaš tako, da rezine rolade naložiš v okroglo skledo, nato vliješ kremo in na vrhu spet plast roladinih rezin. Ko se cela reč strti, obrneš na tortni krožnik. Lahko bi dve taki polovici s kremo zlimala skupaj. Na zgornji strani torte bi potem manjkajočo okroglino zamazala s kremo. Mimika

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

11. okt 2002 12:44

Mi je dala Mimika še eno idejo, tako bio se dalo recimo naredit ledeno torto, katere bistvo je pravzaprav na biskvit nalita krema, ki se zaradi želatine strdi. Dve taki polovici bi se mogoče res dalo "zlimat". lp, Irena

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. okt 2002 5:49

Ste res fejst dekline ! HVALA za pomoč .Umetnija bo nared drugi vikend -vam sporočim kako bo izpadlo . LP Marta

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

11. mar 2003 14:02

Živijo, sem po pol leta zdaj jaz pred dilemo, kako naj malemu fuzbalerju polepšam rojstni dan. Prekmurka, kako je kaj uspelo limat polovice? lp, Irena

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

13. mar 2003 5:26

IRENA ,pozdravljena spekla sem dva biskvita in sicer v kovinskem cedilu starejšega datuma ,obložila sem ga z pergamentnim papirjem - super se je speklo .Vsako polovico biskvita sem petkrat prerezala , namazala z kremo , oblila z belo čokolado ,počakala , da se je ćokolada strdila in šele nato obe polovici sestavila s kremo .Za krasitev sem uporabila živilska barvila v tubah .V glavnem, torta je potem potovala iz Prekmurja v Ljubljano in " preživela transport" .Uporabite svoje umetniške spretnosti - želim vam, naj vam grata ,predvsem pa ,da bo vaš mali fuzbaler zadovoljen in da se boste lepo imeli . LP Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti