Turta nutela/nujnoooooo

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. mar 2008 19:22

katka, hvala. katjushka Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 30. mar 2008 19:22:49

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

30. mar 2008 19:27

Že nekaj časa je od tega, kar sem nekje napisala, da za torte pečem biskvitne plošče in jih nato režem na željeno obliko, pa tudi če želim speči okroglo. Da nebi zgornja skorja biskvita odstopala od kreme, jo pa malo nabrazdam. Za obrezane ostanke ni problema, saj se vedno da iz njih še kaj narediti. regina

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

31. mar 2008 17:11

delala sem mojo prvo torto (po receptu torta nutela), bisvit sem pekla v obodu, katerega sem na dno položila pomaščen peki papir in obod namazala z maslom in potresla z moko...35 min na 175 ˙C...SUPEEERR...ob priliki pošljem slikco........ komaj čakam, da naslednji vikend naredimo drugo..... hvala vsem zuzek

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

31. mar 2008 19:30

No super da ti je uspelo. Sej drugače pa je čisto vseeno kako spečeš vse skupaj, saj ima vsak svoj način, enim se pač zdi boljše tako drugim drugače. Ideja od katke lopatke se mi zdi zanimiva, bom ziher kdaj probala, drugač pa imam jaz tak ful dolg kuhinjski nož, ki ga v bistvu uporabljam samo za rezanje in mazanje torte, in z njim se res fino razreže biskvit na enakomerno debele plasti. In mi tako ustreza, da ni potrebno 3x pečt. *Alisha*

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

31. mar 2008 21:28

Alisha, saj imam jaz tudi - nož za pršut, sem si prav nabavila enega v ta namen - po tukajšnjih nasvetih, ampak še vedno to z nožem meni "no go". Tista struna za torto je itak adijo, nitka pa mi tudi ne leži... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

31. mar 2008 22:32

Meni pa vseeno ni čisto jasno zakaj bi bilo lažje peči biskvit 3x (oz. kolikor plasti rabiš) kot pa 1x in ga prerezat... jaz vedno delam s sukancem, kot je že ena opisala in vedno pridejo lepe, enakomerne plasti-samo biskvit mora bit prej dobro ohlajen. mala zelena

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. apr 2008 1:16

Ma meni biskvit tudi nikoli ne rata tako visok, tudi če ga pečem naekrat, da bi lepe, debele, sočne tri plasti ven prišle. Plus razlog, ki sem ga že omenila, da lahko srednjo plast lahko naredim drugačno. Če pečeš vsako plast posebej, se ena peče natančno 13 minut na 180 stopinj, tako da je v tričetrt ure itak gotovo... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti