Kakšne imate izkušnje s teflonskimi ponvami?

pšeničnik  

član od: 11.9.2007

sporočila: 61

27. mar 2008 15:27

Tudi jaz sem zamenjal že nekaj kosov teh artiklov. Spraševal sem se, zakaj začne dno cveteti, čeprav uporabljam le plastične mešalke in posodo vedno opral na roke brez agresivnih kemikalij. Pa sem lani zasledil v nekem časopisu, da posode s teflonsko prevleko nikoli ne smeš segrevati na maksimalni temperaturi štedilnika. Pa naj bo to električni, plinski ali kakršen drugi način "kuhanja". Priporočajo največ 3/4 moči grelne plošče. Preizkušeno. lep pozdrav pšeničnik

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. mar 2008 15:42

Dušanka, ne morem verjeti, da so se ti uničile Bialettijeve posode, moje so kot nove in jih veliko uporabljam, pa jih pomivam v pomivalnem stroju, celo pekača romata v pomivalnem.

Verjamem, da si žalostna jaz bi tudi bila, ker so res lepe.

lp 

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27. mar 2008 15:46:31

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. mar 2008 16:30

Anamarija, a to tisti pekač, v katerem si pekla nevidno rolado? (hi, hi, hi....). lp Vesna

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. mar 2008 16:53

Ne, ne Reca, tisti je neviden, tale pa je teflonski, v tem delam le vidne reči, pravzaprav jih imam kar dva, ker mi smo dobri jedci.

lp

Anamarija

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

27. mar 2008 18:45

Še boljša od teflona je titanova obloga. Posoda je običajno aluminijeva zlitina prevlečena z titanovo oblogo. Tako posodo uporabljam že vrsto let, le za palačinke imam tefalovo. To, kar ima Spar sedaj na točke, pa mislim, da bo tudi zelo kvalitetna posoda.Se bo kar splačalo kupiti. Seveda, v taki posodi nož in vilice nimajo kaj iskati. Najboljše je uporabljati lesene kuhalnice in lopatke. regina

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

27. mar 2008 19:34

Ko kupujete teflonske ponve, bodite zelo pozorne na oznako kvalitete teflona. To je ponavadi taka modra nalepka z napisom, najslabša je classic obloga, ta je samo za kdaj pa kdaj jajčko spečt. Upam, da link dela, je vse razloženo. http://www.teflon.com/NASApp/Teflon/TeflonPageServl lp, k kaja45

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

27. mar 2008 19:41

Jaz imam ALU-GUS od podjetje Bio Nova SKK, res so drage, ampak jih uporabljam že 12 let. Letos pa jih bo treba zamenjati, žal. Nobenih drugih ne bom kupila kot teh. Priporočam. Lp zoja2

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

27. mar 2008 20:03

Jaz uporabjam kar dosti teh ponev in kozic. V mojih elementih se najdejo one najdražje alugus ponve od Bionove SKK, ki sem jih lep čas dnevno uporabljala, sedaj pa, ko je moja najljubša ponev že kar lepo burglasta (je še nisem zamenjala), preostale pa uporabljam samo občasno. Tefalaove ponve in kozice so vedno v uporabi (v vsaki akciji najdem kaj zase), nekatere začno kar hitro cvetet na dnu brez pravega vzroka, tako da jih je potrebno vsake toliko časa zamenjati, enako velja tudi za razne akcijske ponve alugus. Mešam vedno z lesenimi kuhalnicami, uporabljam plastične zajemalke in lopatice, ponve in kozice perem na roke, pa mi na dnu kljub vsemu obloga sčasoma zacveti. Se več ne obremenjujem, kupim si novo posodo in imam zopet novo veselje. Ko sem se zanimala zakaj začne obloga odstopati so mi povedali, da posoda ni primerna za shranjevanje pripravljene hrane, ampak za kuho. Če želiš pripravljeno hrano shraniti moraš dati v temu primerno posodo in na hladno. Razne kisline naj bi načele oblogo in posoda postane sčasoma neuporabna. Moram pa reči, da sem zelo zadovoljna z Bialettijevo ponvico za jajčka, kupila pa sem tudi ono taveliko gus ponev za palačinke, ki se obnese čudovito, mi je še boljša kot tiste prve Tefalove, ki so imele satasto dno. Za podobno ponev lahko daš celo premoženje, ta 28 cm pa stane malce čež 20 EUR pri Najbolšem sosedu. No, pa sem delila svoja mnenja in izkušnje še z vami lipa1

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

27. mar 2008 21:19

ko pravite o pranju v pomivalnem stroju...moja mama vse posode razen manjših ponvic pere v pomivalnem stroju, in razen tiste ponve ki sem omenila, ni še nobena zacvetela in podobno...ima pa nekaj posod tudi 5-6 let že...in res se ni še nobena poškodovala...ne vem no...tudi jaz dajam svoje prat v pomivalni stroj pa so vsakič kot nove... ycrna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. mar 2008 22:36

Imam Tefalovo serijo Privileg, ki je primerna tudi za indukcijska kuhališča. Pri nas jo tudi pere pomivalni stroj, razen največje ponve, ker zavzame preveč prostora.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti