Kitajska

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. sep 2010 22:30

Tiste modrice, ki jih opisuješ, s(m)o imeli tudi v Evropi, v srednjem veku. To je bila ena izmed oblik zdravljenja, zelo znana zagovornica tega (in še česa) je bila sveta Hildegarda, ki nikakor ni bila od muh, čeprav je živela v srednjem veku. V Evropi niso imeli bambusovih skodelic, ampak steklene.  V tistem času so to imenovali "stavljanje rožičkov" ali nekaj podobnega. Še zdaj se to da delat z navadnimi kozarci ali pa s skodelicami za čaj . Če pa pomaga, pa nisem najbolj prepričana, no.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. sep 2010 22:43

joj, ela, jaz sem tam za tak način "zdravljenja" prvič slišala in videla.  Sem pa izvedela, da uporabljajo tudi steklene in keramične lončke. No, on je pač imel lesene.

 

Veš, ko je razlagal, kako na ta način "toploto" izvlečejo iz mišic oz. tkiv, in s tem izvlečejo bolečino, ne morem drugega, da ne bi kot najstnica zvijala z očmi. No, saj sem se lepo obnašala, ampak te njegove razlage so bile res bebaste.

Sem potem doma nekje zasledila, da še danes uporabljajo to metodo na zdravljenje rakastih obolenj. Seveda ne uradni medicinci.

Vanja

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

14. sep 2010 4:27

No, saj s hlajenjem se tudi v resnici zmanjša bolečina. Ni vse na odmet, kar ni uradna medicina. Tisočletja stara kitajska medicina ni "kr neki". Pa če ti verjameš ali ne.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. sep 2010 5:04

Hejhoj, ne zdi se mi rasvno, da je to neke vrste hlajenje. Notranjost posode namreč segrejejo in ti jo z odprtino fliknejo na kožo, na kak del telesa (npr. na pleča). Ko se ohlaja, se ustvarja podtlak in koža se usloči in tisti podtlak potem sesa kajpajazvemkaj. In ta postopek ni ravno iz kitajske medicine, se mi zdi, kakor sem že zgoraj napisala, so ga v Evropi v srednjem veku na veliko uporabljali in ga še zdaj. Jaz bi te "rožičke" nekako uvrstila ob bok pijavkam in puščanju krvi. Če se motim, me popravite.

Pa oprostite za smetenje teme.

lp

cervus

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

14. sep 2010 9:18

Samo, da ne bom koga užalila ali sprožila kakšne vojne.  - na splošno znano nekje drži, da Kitajska ni ravno "čista" dežela, pa tudi ljudje mi delujejo preveč .... Pa tudi hrana, saj res ne veš kaj dobiš.

Bratec se sicer lepo privaja, sicer pa prve dni ni počel drugega kot čistil stanovanje (kar doma ni nikoli, ha ha), saj je bilo vse umazano in zanemarjeno. Zdaj šele vidi, kakšne čudeže dela metla in voda.

Drugače pa res nimam nič proti njim, treba je vse odmislit in se podat dogodivščinam naproti.

Je pa lepo brati Vanjo, kot da potujem z njo. Bom bolj na tekočem, če jih kdaj obiščem.

 

Brgita

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

14. sep 2010 9:29

Brgita, bo kar držalo, da je za naše razmere res tako. Najbrž bodo producenti nanizanke Monk zadevo končali tako, da ga bodo poslali na Kitajsko @Vanja, si opazila, da ima veliko ljudi noht na mezincu daljši? In si opazila za katero stvar ga uporabljajo?! Je pa tudi res, da moraš v glavi takoj preklopit na ta način, ker greš sicer lahko kar domov. In to, da greš na turistično potovanje ali pa tukaj živiš, sta dve različni dimenziji. Čeprav mislim, da je Vanja kar dobro izkusila tisto drugo plat turističnega potovanja Veliko ljudo se zdravi s temi toplimi 'sesalci'. Sploh zdaj poleti vidiš dosti ljudi z modricami na hrbtu... No, mene je danes že drugič stuširalo, vroče pozdrave s kitajskega juga (cca 38 stopinj imamo...) Mateja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. sep 2010 12:10

matejac je napisal/a:
Brgita, bo kar držalo, da je za naše razmere res tako. Najbrž bodo producenti nanizanke Monk zadevo končali tako, da ga bodo poslali na Kitajsko
Hahaha!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. sep 2010 14:12

@ Matejac, opazila dolg noht na mezincu in zakaj ga uporabljajo. Grauž pa tak!

Tradicionalna kitajska medicina je stara in ideja je morda dobro zvenela takrat, ko niso vedeli bolje. Vleči toploto iz tkiv...Ja, podtlak drži skodelice go.

Monk je končan in niso ga poslali na Kitajsko. Samo neko zelo "special" osebo je našel.

 

 

Vanja

neznan uporabnik

14. sep 2010 14:37

Jaz sem pa opazila tiste nohte tudi na brdovitom Balkanu (a i bliže), tko da...

Res pa je, da je nas ("nas"?!) malo manj kot Kitajcev in se je informacija o tem, da je to graužlih, hitreje prenesla od prvega do zadnjega

Ma meni umazanija ne znese, tudi v okvirih turizma ne. Sori.

Če gre pa za biznis...so pa že tudi nekje drugje rekli, da drek (pardon, denar) ne smrdi

japaja

neznan uporabnik

14. sep 2010 14:45

No ja, mal sem se zaštrikala.

Upam pa, da je vsem jasna tista o "prisotni so izuzeti"?

japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti