Kosilo v pol ure

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

25. mar 2008 18:07

Saj pri nas na srečo tud noben ne komplicira, mož pravi, da je tudi z nič zadovoljen, al pa s konzervo rib in paradižnikom... Samo zaradi otrok sem začela malo komplicirat, bi vseeno rada, da zdravo jesta...

čoko

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

25. mar 2008 20:13

rebecca tale ideja z rimskim loncem mi je pa fantastična! jaz namreč ful podpiram pečenje v pečici, ni ti treba zraven stat pa mešat, pa še zdravo je, ker ni treba tolko olja porabit. sem zdaj čist nakurjena na tale rimski lonec. sem že zmenjena da ga grem v četrtek nabavit. A se komu kaj sanja kakšne so cene in kje bi se kakšnega dobrega dobilo al je to čisto vseeno LP Dzeljan

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

25. mar 2008 20:17

Ej Jernej!!! Kaj pa če bi dal v iskalnik še možnost omejitev oz. možnost izbora "čas kuhanja"

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. mar 2008 20:34

nisem brala vseh postov ker jih je kar veliko, pa vseeno napišem: ker za otročke želiš da zdravo jedo, ti priporočam zelenjavne juhe na sto in en način.. tega je na kulinariki ogromno.. od brokolijeve, cvetačne, miljonske... svašta... in ne jih delat s kockami.. kus kus s papriko je na hitro in vredu ipd drugače pa bi si jaz na tvojem mestu vzela kaka dva večera ko bi ati bil z otročki ali ko bi otročki spali, za pregledovanje kulinarike, kuharksih knjig itd in za printanje ali pa označevanje receptov.. tudi sama se po nekem času začnem ponavljati pri kuhi in določene stvari vedno pogosteje delam.. paše pol kaka osvežitev bannanna

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

25. mar 2008 20:48

dzeljan je napisal/a:
Ej Jernej!!! Kaj pa če bi dal v iskalnik še možnost omejitev oz. možnost izbora "čas kuhanja"

To bi bilo pa res super! Mnogim bi prav prišlo... Ali pa vsaj po zahtevnosti...

čoko

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. mar 2008 0:36

Ojla, Čoko, bom še jaz s kakšnim konkretnim predlogom pomagala: - polenta (skuhaš za dva dni): 1. dan jo postrežeš z brodetom, omako iz bučk ali golažem, ostanek spraviš v hladilnik 2. dan: polento narežeš na kocke, pocvreš na olju ali maslu, dodaš žvrkljana jajčka, ko zakrknejo ponudiš s špinačo oz. skledo solate - riž (skuhaš za dva dni): 1. dan rižota - pač kuhaš riž in omako posebej, ostanek riža daš v hladilnik in 2. dan: z rižem zgostiš zelenjavno juhico, zraven na hitro spečeš puranje zrezke (en zrezek daj na stran in ga boš naslednji dan drobno narezala v juhico za otročke) - par dni lahko v hladilniku hraniš tudi kuhan ješprenj, piro, ajdovo kašo in jih vmešaš v različne zelanjavne mineštre - za majhnega otroka je to že kar nasitno kosilo - testenine (tudi ostanejo v hladilniku 2 dni): 1. dan tople s poljubno omako, 2. dan narediš hladno testeninsko solato za večerjo... - zelenjavne juhe (brez špinače) brez problema ostanejo v hladilniku 2 dni, da ni preveč monotono, vsakič vmešaj notri kaj novega - žličnike, koščke mesa, tenko narezane palačinke, drobne testeninice,... Sicer pa se strinjam z bannanno, da je še najbolj preprosto čarati različne mineštrice - nekaj časa ti pobere sicer čiščenje zelenjave, potem pa se kuha samo, pa lahko v tem času spečeš meso, ali palačinke, ribe ali kaj takega. - Skuhaj krompir v olupkih, ga olupi, nekaj ga ponudi otrokoma z malo masla, skute s pečenim jajcem, iz ostalega krompirja naredi krompirjevo solato za večerjo ali krompirjev zavitek iz listnatega ali vlečenega testa + solato še zate in moža Upam, da sem ti kaj pomagala. Ko sta bila moja otroka se bolj začetnika pri "pravi" hrani, je vsak dan še najbolj zalegla kakšna izdatnejša juha, za poobedek pa par žlic skute ali jogurta s pretlačenim sadjem. mamaF

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

26. mar 2008 6:51

mamaF  tako nekako sem imela tudi jaz v mislih.Zelenjavo in koščke mesa nareži na drobno ( jaz jo zrežem kar z rezalnikom za čebulo, vsaj tisto kar se da "korenček, krompir, kolerabico ... " ) . S tem boš skrajšala čas kuhanja. Tudi kus-kus in kaša se skuhata hitro in ju lahko hraniš kak dan v hladilniku. Prvi dan narediš kot prilogo, naslednji kot narastek zdarven juhica ali kompot.

Nič hudega, če se kak dan kosilo  ponovi (jota, golaž, boranija ... ), le sadje naj bo na razpolago za vmesne obroke.

Tudi  puding je za otročke že pravi obrok. Vmes lahko za spremembo vmešaš koščke babane, borovnic, jagod ali preliješ z malinovcem. Tudi vidva z možem ga bosta z veseljem pojedla kot priboljšek.

Te povsem razumem! Moj starejši do tretjega leta ponoči ni spal (  ne zaradi nediscipliniranosti ) in vem kako zgleda izčrpanost. K sreči mi je bila v veliko pomoč moja mami.

 

kobra 1

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

26. mar 2008 7:09

Čoko, jaz sem kuhala v sopari - v zgornji lonec pa sem zmetala čisto vse - od krompirja, riža, mesa in predvsem veliko zelenjave. Samo postaviš na štedilnik in pozabiš. Pa še nekaj je zanimivo - hrana je izredno okusna, pri nas so jo vsi radi jedli. unicorn

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

26. mar 2008 7:43

Simona84 je napisal/a:

Tu smo res razdeljeni v dve ekipi in tega ne more nihče zanikati. Določeni bodo vedno vlekli skupaj, kajne... žalostno, res...

[metuljcek] Lep dan in veliko se smejte [metuljcek]
Simona, zadnjič smo bile ravno na tem forumu prijazno poučene o življenju in delu zelo znanega pisatelja. Ne v zadevni, pač pa v neki drugi knjigi njegovega opusa, je le-ta zapisal: " Vse živali so enakopravne. Ampak prašiči so bolj enakopravni od drugih." unicorn

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

26. mar 2008 8:03

mamamia je napisal/a:
Vendy pač deli nasvete, včasih pri tem mimo pihne, včasih pa da komu misliti. mamamia
Ja, tale nasvet je, po mojem mnenju, eden izmed tistih "mimo pihnjenih", vsaj v delu o organiziranosti in trenutnem navdihu. In to samo zato, ker kolikor je razbrati iz Vendyinih postov, imam občutek, da nima doma dveh nadebudnih malčkov, ki zahtevata vsako sekundo popolno pozornost staršev. Če pa sem narobe ocenila tvojo družinsko situacijo Vendelina, se pa že v naprej globoko posujem s pepelom. Pa lep in predvsem produktiven dan vsem. jana2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti