Potica - pomoč prosim

bomči  

član od: 5.10.2006

sporočila: 33

tema odprta - 20. mar 2008 9:41 | ogledi: 6.521 | odgovori: 53

Lepo pozdravljeni!

Vsako leto za velikonočne praznike se lotim peke potice - pa mi še nikoli ni uspela tako, kot bi si jaz to želela. Vem, da je tukaj gor mnogo receptov - pa vendar, vas prosim, da mi pomagate - katero potico mi predlagate, da bi bilo kar največ možnosti, da uspe.

Hvala, hvala, hvala...

bomči

majdka13  

član od: 2.3.2007

sporočila: 30

20. mar 2008 10:04

Jaz sem pravkar spekla nočno orehovo potico, recepti in komentarji so v bazi, sinoči sem jo naredila, zjutraj dala v pečico, in to je to. Izgleda super, glede okusa pa itak ne dvomim. Naredila sem dve in evo gotova sem. Lepe praznike voščim vsem na kulinariki!

majdka13

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

20. mar 2008 10:05

Če si pripravljena nekaj novega , je pod temo pletenica napisan moj recept za velikonočno pletenico s tremi nadevi (za objavo še čaka). Izdelava ni zahtevna, sama sem se je lotila prvič kot začetnica. otroci in mož niso (bili) ravno ljubitrelji potic, ta pa niti slučajno ne ostane. Že samo testo je izredno dobro. lp robida

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

20. mar 2008 10:14

Da ne odpiram posebne teme: a je katera že uporablja Garant, zadevo za kvašenega testa, ki menda sila poenostavi vse skupaj, pa zagotavlja dobro vzhajanje? Že nekaj čas imam eno vrečko doma, pa se še nisem odločila za uporabo. Ker pa je zdaj čas peke potic, pletenic in podobnega iz vzhajanega testa, sprašujem po vaših izkušnjah v zvezi s to vrečkasto zadevo? Mamamia mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. mar 2008 10:18

Mamamia, tega Garanta sicer ne poznam, kadar pa me skrbi, če bo stvar dobro vzhajala, pa testo dam v plastično posodo, ki jo prej malo ogrejem, potem pa pokrijem s krpo, ki jo popolnoma zmočim v vroči vodi in dobro ožamem. Vedno vzhaja 1A. fresh

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

20. mar 2008 10:40

Naj povem,da sem tudi jaz bolj plašna kar se tiče peke orehove potice,saj mi pri peki vedno kaj nagaja.Ampak sem se pravkar odločila,da letos poskusim s tem receptom in prosim Boga,da mi uspe.Vsem ostalim pa tudi želim uspešno peko in vesele preznike. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1176 Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. mar 2008 10:53

Mamamia, jaz sem ga kupila za štih probo in je testo zelo dobro vzhajalo, preverjeno pri kruhu in potici. Sem pa res prvič skoraj ves čas zraven stala v pričakovanju, da bo šlo vse falit.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

20. mar 2008 10:57

Draga moja fresh, tale Garant sem kupila, ker pač vedno kupim kaj, kar vidim na policah za peko....doma imam kup še neuporabljenih zadevščin, ampak taka pač sem. Vsako tele ma svoje vesele, pravijo.... Res pa je, da mi gre kvašeno testo sicer zelo dobro od rok. Ko sem pred leti prvič pekla pletenico, sem kar z roko mesila testo, nič stepala s kuhalnico, kot so včasih počeli, pa je pletenica kar kipela in kipela...Podobno je bilo, ko sem se enkrat lotila makove potice, bila je vzorčna ....naslednji poskus je bil potem klavrn, ker ko sem za krst nečakinje hotela ponoviti uspeh, je iz okroglega lončenega modla padel ven pocast kup testa z neprepoznavno obliko makovega nadeva, vse skupaj niti z žlico nismo mogli jesti...je bilo pa obilo smeha. Lani mi je super testo uspelo kar s kruhomatom, letos pa bom eno potico pekla iz testa, ki ga bo mesil kruhomat, drugo pa iz na roke narejenega testa. Pa da vidimo, kaj bo ratalo. Pa smo spet pri Garantu. Mogoče poskusim, tako za hec, da vidimo, kaj bo. Če mu seveda ni že potekel rok trajanja (nedavno sem uporabila star suh kvas, ki mu je rok uporabe potekel pred dvema letoma, pa je bil kruh krasen...) Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. mar 2008 10:59

Darling, moja mama je defintivno zakon za potico in ona to zadevo na g uporablja od lani in sicer ne vem, točno, kako zadevo naredi (je rekla, da me bo naučila, če jo naučim delati korekten mousse), ampak v kombinaciji s prvo fazo kruhomata in garanta naredi fenomenalno testo. Vendelina jr.

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

20. mar 2008 11:02

O,Vendelina dala si mi super idejo glede gnetenja testa v kruhomatu.Hvala,na to se nisem niti spomnila.Ne vem ali je kriv emšo..... Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti