Čemaž, divji česen

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

23. mar 2012 6:27

Res bi bilo lahko olivno olje. Tisti, ki sem ga dobila ga ne moremo prehvalit. Meni pa ni, kod da bi bil žark. Se mi zdi. Dalmatinsko olje, ki smo ga prinesli od lastnice kampa, je čisto drugačen. Pa imata oba lepo temno barvo.

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Mygrace

sporočila: 6506

23. mar 2012 10:59

Škoda, da si zavrgla. Olivno olje se uleži in izgubi tisto grenkobo.

Čeprav ima lahko tudi čemaž nekaj grenčine v sebi (tako ponekod piše), no, mladi listi, kakršni so zdaj, so prej sladkasti kot grenki... najbrž bo res olje. Ali pa si morda vse skupaj preveč zmiksala, ne vem, naglas razmišljam..

Moj čemažev pesto je enkrat tudi grenil, a sem ugotovila, da so bili orehi, ki sem jih dodala, grenki..

Tisto olje, ki ti je sumljivo, pusti še nekaj časa pri miru. Boš videla potem, kako bo z njim. Stran ga lahko še vedno vržeš.

Mygrace

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

23. mar 2012 11:06

Se strinjam, da se mora olje uležat. Lansko leto sem kupila domače oljčno olje nekje iz Primorske in je tudi grenilo, kolegica ga skoraj ni hotela uporabiti pri predelavi čemaža. Pa sem ji rekla, da je to normalno, pa še poskušali sva nekaj drugih za primerjavo.

No, pesto je bil več kot odličen.

Mygrace, namesto orehov uporabi raje lešnike - je bolj varno. Pa še to varčno z njimi. Od lani imam še dva kozarčka, ko se mi zdi, da je okus že nekam čuden in domnevam, da je to prav zaradi njih. Letos jih bom dodala samo za vzorec!

Jutri se začne nabiranje, juhu!!

Zimt

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

23. mar 2012 15:29

Naredila sem čisto malo. Olje je že na probo čudno. Kjer sem nabirala ni šmarnice. Nabirala sem list za listom, tako ne bi moglo biti nič drugega zraven. Nisem dodajala oreškov. Pomoje je bilo res na olju, bom čez nekaj dni poskusila znova. 

Je pa fora v tem, da prinašateljica olja dela tudi iz tega, pa ji ne greni, saj ni nič povedala. Sem pa večkrat jedla testenine pri njih. 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

28. mar 2012 20:26

Na Starem vrhu je že tudi zunaj, ne veliko, pa vendarle dovolj, da se splača potruditi v hrib.

Naj povem še nekaj kot zanimivost. Kot vedno, sem dal par listov v usta in jih počasi prežvečil, ostal je tisti prijeten, rahlo pikanten okus. Po kakšni uri sem popil par požirkov donata, in mi je skoraj razneslo usta! Nisem si mislil, da lahko po tej kombinaciji za par sekund v ustih tako zapečeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

peter

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

28. mar 2012 21:42

Sem imela podobno izkušnjo z oljčnim oljem, ki je bilo grenko. Potem sem nanj popolnoma pozabila in čez čas mi je slučajno prišlo v roke. Imela sem ga v shrambi in v temi. Bilo je odlično! Grenko je mlado olje, potem, ko se uleže je komaj tisto pravo, kot je napisala že Zimt.

181604

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

30. mar 2012 23:59

tud jst ga nabiram na boču jovita, drgač pa ste ga probal s pinjolami in parmezanom? Super pesto.....

 

Bernarda

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

31. mar 2012 10:48

Kako to pripraviš? Bomo še nabrali za sproti,mislim,da jutri.Vse za .

jovita

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

7. apr 2012 12:42

A mi kdo zna povedati točne količine čemaža, olja in soli za v kozarčke. Ali se tudi to lahko zmrzne?

buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti