Eric blair

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 17. mar 2008 12:00 | ogledi: 1.459 | odgovori: 13

Ker je to deželo spet zasmetil nov resničnostni šov in ker imam en zelo ponesrečen občutek, da večina gledalcev te oddaje žal ne ve, kaj je v osnovi Big brother....in ker večina gledalcev te oddaje žal ni s srcem in z dušo pri literaturi brez slikic... evo linka na pot k originalu.

http://www.online-literature.com/orwell/

Ob tej priliki se v mislih zahvaljujem tudi svojim učiteljem v gimnaziji, ki so me naučili povezovati vsebine. Mi smo morali pri umetnostni vzgoji v spotu od Eurytmicsov "1984" najti reference na knjigo. In potem smo štekali, zakaj je Annie Lennox mahala z rokami in ostale stvari....

Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. mar 2008 12:09

No, mene pa zanima, zakaj je mahala?

lidka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. mar 2008 12:30

S to koreografijo je imitirala/ironizirala rituale članov Stranke. Kot veš je v Oceaniji na oblasti Stranka, njen vodja je Veliki brat, ki dogajanje opazuje skozi ekrane, ljudje pa ne smejo teh kamer izkolpiti, ker jih drugače takoj vaporizirajo (ker besede ubijati v tistem lingotu ni). Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. mar 2008 12:36

O, kul, hvala!!!

lidka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

17. mar 2008 12:57

My dear Vendy, ti pa znaš na pravi način nekaterim sol na rano posipat...Mamamia mamamia

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

17. mar 2008 13:03

Jaz pa se v mislih zahvaljujem Kulinarični Sloveniji in Forumu, da me naučila povezati Erica Arthurja Blaira z Big brother-jem. Se še dobro spomnim "Orwellovega 1984", ko smo se na veliko hecali: Pazi, Veliki brat te opazuje!

jankica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. mar 2008 13:50

Kakšna sol, darling, saj veš, da jo uporabljam samo pri biskvitu in škarpeni v soli... Si mislim, če je že ta pošast od tv šova tule, bi bilo pa morda primerno, da bi gledali te zadeve morebiti posegli po knjigi in v šovu iskali reference na knjigo (ker nekaj jih definitivno je, razen velikega brata je tudi zanimivo, kako se ljudje uklonijo in lomijo pod terorjem.....). Naj se mladina vsaj nekaj nauči. Ker, stavki v stilu: men je pa ta ful faca, una mi je pa čist mem....to ravno ne pomaga pri gradnji osebnostne integritete, intelekta in omike. Branje knjig pa. Sama sem imela to srečo, da je vsaj nekaj učiteljev vedelo (slovenščina, angleščina, umetnostna vzgoja), da se do spoznanj pride na različne načine. Mi smo ob Eurytmicsih začeli z 1984, potem smo brali Živalsko farmo, potem smo delali paralele med Orwellom in Vonnegutom in potem smo tudi delali primerjavo med filmoma Farenheti 451 in 1984. Pa nikogar ni bilo treba siliti, cela generacija je uživala ob tem. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. mar 2008 14:14

Huhu, stvari so se hujse, kot se zdijo, ne samo v TV showih, ampak tudi v realnosti. Pravkar sem prisla iz Londona, kjer so po postajah podzemne zeleznice nalepljeni plakati "If you see or hear anything suspicious, trust your feelings! Don"t wait - report now!", na zadnjih straneh brezplacnega trash casopisa Metro pa oglasi "If you see a man with two or more mobiles on him, beware - it could be sign of a terrorist!" Na kratko, imela sem obcutek, da sem sredi vojne, da o podrobnem pregledu na letaliscu (po mojem vse razen full body cavity search) ne govorim - se zdaj mi para sviga iz uses. Ne vem, kako avtohtono prebivalstvo prenasa to sranje, mogoce so se pac navadili kot pregovorna zaba, ki jo das kuhat v mlacno vodo; meni se je od zadnjega obiska Londona lani poleti zdela razlika prav orjaska. Kaj vec kasneje, ce bo koga zanimalo... lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. mar 2008 14:24

Proxima, podobne občutke mi je razlagala tudi kolegica, ki se je prejšnji teden vrnila iz Londona. Sva se malo zahvaljevali dejstvu, da sva tako big girls, da se raje voziva s taksiji, da ni treba v podzemno.... Glede policajev pa - jaz se dolgo časa nisem mogla odločiti, kje so najbolj neprijazni policaji, v igri so bile pa naslednje ekipe: - mejna policija na Ljubelju - mejna policija na Obrežju - mejna policija na londonskih letališčih (ni nobene silne razlike med vsemi tremi). Ker jih na Ljubelju ni več, preostale ekipe vodijo mrtvi tek.... Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. mar 2008 14:35

Nasla sem stran, na kateri si lahko ogledate nekatere od teh plakatov na lastne oci... http://www.met.police.uk/campaigns/campaign_ct_2008.ht Ko sem jih sama gledala v zivo, sem imela obcutek, da se je cas zavrtel za 60 let nazaj, ce ne mogoce kar za 600. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti