Vložen fižol

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

tema odprta - 2. okt 2002 10:20 | ogledi: 8.412 | odgovori: 3

Lepo bi vas prosila za kakšen recept z vloženim fižolom. Vem, da sem imela nekje recept za fižol z zeljem, pa ga sedaj ne najdem.

Mi lahko prosim pomagate?

Hvala

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

5. okt 2002 11:09

Halo, Mirjam! Letos sem jaz vložila fižol (v zrnu) po tem receptu (v bistvu je to vložena solata): 3 kg fižola 6 velikih čebul 1,5 kg paprike 2 kg rdečega paradižnika 1 dcl belega olja 4 dcl kisa (oz. po okusu!) 3 velike žlice soli 3 velike žlice sladkorja Fižol skuhaj. Na olju prepraži čebulo, da zastekleni, dokaj papriko, nato paradižnik (jaz sem paradižnik olupila). Vso zelenjavo pa sem zrezala na multipraktik (tik-tak si fertik). Posebej kuhaj kis, dodaj sol+sladkor, nato dodaj zrezano zelenjavo in pusti da zavre, vroče daj v kozarce. Ta solata ima podoben okus, kot ga ima zelenjava pri zelenjavnih ribah v konzervi. Kot vidiš v tem receptu ni zelja... Se pa belo zelje da v srbsko solato. LP, Silva

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

27. jun 2003 8:25

Kako dolgo mora vreti? vesna š.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

27. jun 2003 9:26

Vodo+kis (po okusu!), olje, sol in sladkor zavreš, nato dodaš zrezano zelenjavo in spet pustiš samo da zavre (zelenjavo sem jaz zelo drobno "naribala" z multipraktikom, zato ni potrebno dolgo kuhanje). Dodala bi samo še to: ko polnite kozarce (pri vlaganju katerekoli zelenjave ali sadja), vedno napolnite toliko, da tekočina gre čez rob kozarca - na tak način se meni ni še noben vložen kozarec pokvaril. Lp, Silva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti