Velika noč

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

16. mar 2008 6:29

Lili, tudi meni so razne trgovinske šunke brez okusa. Jaz jo kupim na tržnici, pri privatniku. Nezapakirano, tako, ki diši po dimu. Ta okus mi je zelo všeč, spominja pa me tudi na domače  mesnine.

 

Mic

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. mar 2008 7:40

lili A, Mesarstvo Marinček nasproti Zdravstvenega doma Bežigrad. Kar je njihovo, je natnko tako, kot je pripravljala moja teta, ki je že dolgo ni več...... Ampak, zaloge pa niso velike.

rimljanka - zasebno mnenje

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. mar 2008 9:36

Naš najmljaši celo ne sme jesti raznih kupljenih šunk in vratovin, ker vsebujejo mlečne beljakovine. Drugače pa pobarvamo pirhe (ne veliko, kakšnih dvajset, pa še večji del teh podarimo, del - počenih - pa porabimo za namaz in francosko solato) bolj zaradi tradicije, da z otroci malce ustvarjamo. Drugače pa je naš zajtrk precej prilagojen zaradi tega, ker jaz ne jem mesa. Vsi ti prazniki pa so mi pri srcu predvsem zaradi tradicije, družinskega druženja in priprav, ki jih spremljajo. katjushka Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 16. mar 2008 09:37:04

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

16. mar 2008 14:01

meni je pa zanimivo kar je napisala mamamija, da darila poskrije na vrtu in otroci iščejo.....nisem vedela, da je to tudi v SLO. navada.....to sem prvič srečala v Nemčiji in mi je bilo zanimivo, samo da so meni vse poskrili po hiši in sem mogla pol laufat, kdor več najde več dobi čeprav je bolj moda je meni zanimivo obešat jajčka (kupljena, spihana, okrašena) na oljčne vejice, drevo... meni sta Božič in Velika noč praznika ne samo zaradi vere ampak, ker smo v družini skupaj, je drugo vzdušje....ampak vse kar počnemo počnimo z veseljen, ni pomembno, če je vse pripravljeno, čisti..., važno da se imamo radi in smo skupaj meni imajo blagoslovljene jedi čisto drugačen okus, eni boste rekli, da je to v glavi, ma vse eno......vesele praznike vsem in pokažite ljudem, da jih imate radi krokodilček

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

16. mar 2008 17:39

krokodilček je napisal/a:
meni je pa zanimivo kar je napisala mamamija, da darila poskrije na vrtu in otroci iščejo.....nisem vedela, da je to tudi v SLO.
krokodilčika, nisi vedela tega? Jaz se spomnim, ko sem bla mala, je mama enake norčije uganjala z nami..... No, saj še zdaj včasih. Pa čar še vedno ni ugasnil. To ostane spomin za celo življenje..... ***amy***

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti