Šolski psiholog

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

tema odprta - 10. mar 2008 7:21 | ogledi: 3.266 | odgovori: 17

pozdravljeni,

potrebovala bi (nujno) šolskega psihologa, pa ta trenutek nimam ideje kje oz kako ga najti. Mi mogoče lahko kdo pomaga ?

hvala, Robida

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

10. mar 2008 7:58

Kaj pa če bi v šoli povprašala blažkaa

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

10. mar 2008 8:12

Ali pa na najbližjem zavodu za zaposlovanje. Tam imajo strokovnjake tudi na tem področju. Radi in lepo se imejmo ursa40

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

10. mar 2008 8:34

Pa na centru za socialno delo. valči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. mar 2008 9:36

Vsak zdravstveni dom ima psihologa, kot ga potrebuješ. Ali pa na povprašaj na najbližji šoli, nekatere jih imajo. Mamamia mamamia

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

10. mar 2008 10:11

Robida, ne vem od kod si. v MB imamo svetovalni center, najbrž tudi v drugih krajih, kjer so strokovnjaki za delo z mladostniki. tabina

metoda  

član od: 1.10.2007

sporočila: 55

10. mar 2008 10:19

Robida kar v šoli povprašaj kolikor jaz vem bi ga morala vsaka šola imet,če ne ti bodo pa svetovali zato kar pokliči v šolo in se pozanimaj.L.P. metoda

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

10. mar 2008 13:13

V šoli imajo psihologe, tako da najbolje, da najprej vprašaš tam. Na naši šoli imamo tudi svetovalnega delavca, tako da se najprej lahko obrmeno na njega. Adrijanam

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

11. mar 2008 10:05

Robida, vsaka šola (osnovna in srednja) ima svetovalno delavko, ki je lahko po izobrazbi psihologinja, pedagoginja, socialna pedagoginja ali socialna delavka. Ona (redko so moški) te bo že znala napotiti naprej. Sicer pa delajo psihologi tudi na centrih za socialno delo pa v zdravstvenih domovih (napotnica osebnega zdravnika) pa v različnih svetovalnih centrih (v LJ, MB, NM ...), obstajajo pa tudi privatniki, ki opravljajo psihološka svetovanja in terapije. Nasveti so tudi na portalu To sem jaz (www.tosemjaz.net). Skratka, izbira je velika. Vsekakor pa priporočam, da je tvoja prva pot do svetovalne delavke na šoli.

Petra 1  

član od: 30.1.2008

sporočila: 43

11. mar 2008 11:00

ali je to normalno???????????? Opis problema zakaj obiskati svetovalno službo je:reševati svoje probleme na konstruktiven način in sedaj: Podpisani/podpisana soglašam, da se za dosego zgoraj navedenega namena v procesu svetovanja oz. nudenja strokovne pomoči po strokovni presoji svetovalne službe in na strokoven način zbirajo osebni podatki v okviru družinske in socialne anamneze, razvoj anamneze, diagnostičnih podatkov, postopkov strokovne pomoči in strokovnih mnenj drugih institucij o zgoraj imenovanem otroku. podpisani sem seznanjen z: 1. da se bodo tako zbrani osebni podatki uporabljali le za dosego zgoraj zapisanega namena svetovanja oz. nudenja strokovne pomoči. (to mi je nekako logično)....sedaj pa naprej 2. s pravico do vpogleda v strokovne interpretacije tako zbranih podatkov (???) 3. da se bodo tako zbrani osebni podatki lahko posredovali samo tistim drugim uporabnikom, ki jim to dovoljuje zakon, vsem ostalim pa samo na podlagi mojega (??)pisnega soglasja 4. s pravico do vpogleda, komu so bili tako zbrani osebni podatki posredovani 5.da bodo vsi zbrani osebni podatki izbrisani najkasneje eno leto po otrokovem izstopu iz vrtca oz. šole 6. s pravico, da lahko soglasje kadarkoli prekličem zanima me vaše mnenje, ali je to dovoljeno?, normalno?, brez vrednosti...ali pa vse otroke dajejo v isti koš, Petra 1

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

11. mar 2008 15:02

V Ljubljani je Svetovalni center za otroke in mladostnike na Gotski ulici, tel. je 58 375 00 zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti