Ja malo že študiramo na počitnice. Je že kdo bil na Dugem otoku, katero mesto priporočate, kakšne so plaže, mogoče celo kakšno priporočilo za apartmaje??![]()
![]()
Hobotka
Ja malo že študiramo na počitnice. Je že kdo bil na Dugem otoku, katero mesto priporočate, kakšne so plaže, mogoče celo kakšno priporočilo za apartmaje??![]()
![]()
Hobotka
Jaz sem bila v kraju Luka (kjer je Bog rekel lahko noč in ugasnil luč) pred 2 leti in mi je bilo zelo všeč, ker je tam mir, ker imaš tam svojih 50 metrov obale in v miru karkoli bereš, meditiraš, čakaš in celo dočakaš obisk kakšnega kul slo kamerata, na plaži ni bilo nobenega strahu, da bi ti kdo stopil na prste, če imaš čolniček, se zapelješ na kakšen bližnji otoček kopati (in malo paziš, da te divja ovca ne pokakca), v kraju je ena majhna trgovinica, kjer kupiš osnovne reči, ena majhna konobica (ki ima vsa sedišča na pomolu), en "kao hotel" z restavracijo zunaj samega hotela (kjer se dobi za kosilo in večerjo ribe dnevnega ulova in ti dan prej ne vedo povedati, kaj to bo), nobenega štanta in podobne nesnage...skratka, meni se je zdel raj na zemlji za vse, ki nam je všeč čisto morje, blizu morje in mir na dopustu. Celo po časopis se moraš odpeljat kakšnih 18 km stran v glavno mesto otoka Sali.
O Telaščici so ti že napisale, to spada pod Narodni park Kornati, tam je tisto slano jezero po imenu Mir, za vstop tja se plača nekaj kun...
Tist svetilnik (Veli Rat) je ena čudovita stvar (sama gor nisem šla, ker se nisem pustila utrujat med dopustom
, se kar hitro na brzino domorodcev navadim), sta pa šla gor moj koruznik in moj kul slo kamerat (proti plačilu nekaj kun seveda).
Eno najstarejših naselij na Dugem otoku so Soline na SZ strani (seveda so bile tam nekoč soline in po tem ima kraj ime), južno od tega naselja pa je eden najlepših zalivov na tem delu Jadrana Sakarun, obkrožen z borovim gozdičkom, plaža prodnata, morsko dno peščeno, morje pa barve, da dol padeš!!!
Božava je kraj, kjer se zbirajo potapljači, Sali je največje naselje in gospdoarsko, ribiško...središče otoka.
Skratka, ta otok je za tiste, ki uživajo v čistem morju in miru.
OgnjičKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| malo za hec | sijasaja |
| MOJ vrt | rimljanka |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Pasta iz ingverja in česna

Burger s Kraljevo fit štručko