Šiptarsko vlečeno testo

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. apr 2005 14:31

To itak že vsi vemo da ima zlate.Ko jo človek" bere",se zdi vse tako enostavno,da kar voljo dobi.Kakšne predloge pa pričakuješ od nas ,navadnih kulSlovenčkov,pa ne vem-saj imaš vendar Veri tam!LP Aki

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. apr 2005 15:31

Julia in Veri , uživajta, lepo se imejta s kuhalnico in brez nje ,pazita na" kile" ,si skuhajta ajdove žgance z klobaso in kislim zeljem,sicer pa kot je rekli AKI imaš ob sebi Veri, pa ni vrag , da gostje ne bi bili zadovoljni z hrano ,ki jo bosta pripravili. lp Marta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. apr 2005 7:15

Lep pozdravcek vsem kuharicam, pekom in slascicarkam!:) Saj mi bo se nerodno, ko tako lepo govorite o meni!:) Pa sem cisto navadna vcasih precej trapasta (ce pogledas na uro, recimo) punca!;) Tu zame super lepo skrbijo, imam lepo druzbo (clovesko in pasjo) in zelo dobro in veliko jem! Vceraj sem jedla sladki krompir, njami, vam recem, pa cisto oranzen!!! Danes sem dobila klasicni irski zajtrk, hvalabogu za vecerjo, ker je strasno nasiten z veliko mesa, jajcem na oko, toastom in zraven sem prispevala svoj mlecni kruhek, da uroavnotezimo sile:) No, potem pa smo sli pogledat pravi irski pub in moram rect, da ni kake razlike z nasimi, vsaj za nekoga, ki se na to RES ne spozna;), je blo pa cisto lustno (ne me zadavit, pisal sem radensko...)! In ko sem se vrnila okoli pol enih, sva se spravili se delat za jutri za zabovo pri eni juliini prijateljici... Jaz sem seveda hotela naredit grisine in picose, ker so res fajn stvarca in potem se nekaj sladkega, to je bil pa temni biskvit, dokoncali ga bova jutri, ker ni prostora v hladilniku:) Z visnjami in cokoladno kremo, pa seveda kako marmelado in dobro napojeno:) No, picosi in grisini so se juliji najprej zdeli po receptu sodec cisto isto (kar se verjetno vecini zdi), potem pa ko jih je probala, pa je videla, da sta to dve razlicni stvari:) In so ji bili vsec:):):) Pravi, da jih bo kdaj naredila:) in zgledajo prav fino v tisti kosarici - ce najdem na tem racunalu vtic za USB kabel, posljem slikce! Sicer bom pa doma poslikala cel postopek in poslala:) Nujno moram probat naredit tu vleceno testo, da vidim, ce mi bo ratalo, kruh je lepo vzhajal, malo pocasneje kot mi po navadi, ampak je bilo res kar hladno v kuhinji (drugje je fino toplo;) Baklave pa ni vec:) V bliznji prihodnosti se mi obeta fondi s pljucno in pa juliji se obetajo moja lepljiva rebrca:) Hehe, a se komu kaj sline cedijo navsezgodaj?:) PS.: kot vidite, me tu niso odvadili ponocnjastva... Zdaj grem res spat, ker je zunaj ze beli dan, fant je sel ze v sluzbo oz. ze pridno dela, ce prav karkuliram (mora da je prav, ker mam mobi se na naso uro:) Lepo se imejte in prijeten dezevnosoncen pozdravcek iz Irske! PPS.: Ampak na moj RD pa ni cisto nic dezevalo:) Niti 1x! kot vedno, takrat nikoli ne dezuje, jaz sem otrok sonca:) Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

29. apr 2005 16:00

Veliko sonca,dobrega počutja,uspešno kuho,lepe fotke še naprej in čakamo naslednja izčrpna poročila.LP obema na Irsko in ostalim,ki jih zanimajo te vrstice Aki

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

29. apr 2005 18:15

isto kot Aki. Oglasita se še kaj Veri Obema lep pozdrav! stana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. apr 2005 1:39

Hvala vsem! julija je za parti naredila se janezeve upognjence in irske kroglice / kot rumove, samo z viskijem namesto ruma! Irci so navduseno planili po njih! Jaz danes razen asistence pri kremi za tisti biskvit nisem nic kuhala, sem mela izlet:) Veri

Ethel  

član od: 27.3.2003

sporočila: 35

3. maj 2005 11:55

Veri a mi lahk napišeš točen recept(količine) za testo. Tudi jaz bi poskušala naredit . Hvala in LP Ethel

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. maj 2005 10:35

Hojla! Kot vidite, sem spet doma in vse o Irski boste lahko zvedeli v svojem forumu o irski, da ne bom tu morila z napačno temo... Ethel, seveda ti napišem recept, samo zdaj ne vem točno, na katerega si mislila - napiši, kateri te zanima, pa dobiš! PS: Vlečeno testo se da prav lepo naredit tudi iz njihove moke, čeprav vsebuje nekaj pecilnega in še par drugih stvari... Veri

Ethel  

član od: 27.3.2003

sporočila: 35

11. maj 2005 6:27

Pozdravljena Veri! Mislila sem na šiptarstko testo za burek.Če sem prav razumela si ga poskušala narediti doma, a ne. Hvala že vnaprej in LP. Ethel

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. maj 2005 10:11

pozdravček, Ethel! Ko sem delala doma šiptarsko testo in sem ga pekla, sem naredila kar vlečeno testo po vseh teh komentarjih sem namreč sklepala, da razlik v testu ni, no, naredila sem ga po temle receptu, kjer daš not samo beljak, da sem sprobala še en recept:): http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3843&besed ampak tega recepta NE priporočam - meni je bilo veliko bolj všeč tole s celim jajcem: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4842&besed to se veliko lepše vleče, saj se tudi ono zgoraj v redu, ampak meni je pač bolj všeč tole! Potem sem testo zvaljala z mašinco za rezance in še raztegnila po peki papirju, ki sem ga položila na narobe obrnjen ta mali pekač (tisti visoki, cca 20x35, ne vem natančno), tako da je bilo testo približno take velikosti kot pekač in dala za minuto v pečico - na sp. strani se pojavijo taki luštni mehurčki, porjavet pa testno ne sme. Najprej sem ga še obračala, potem pa se mi je zdelo, da ni potrebe in ga nisem več - kakor želiš. Aja, a zakaj ta mali pekač? Ker imam dva in sem lahko med peko enega lista pripravljala naslednjega:) in ker je ravno prave velikosti za baklavo - baklava velilkosti pekača iz pečice bi zelo dolgo stala, ker je sladka in jo težko veliko naenkrat poješ... Na enem bosanskem forumu pa sem brala, da kore ne smejo bit prevelike, da je to zg. meja - ne vem, mogoče bi se večje lomile? Ko sem bila pri Juliji, pa sem delala vlečeno testo prosto po prešernu oz. po svoje, nekako tako: kake 40 dag moke, 1 jajce (celo), 1 žlico limoninega soka, ali celo žlico in pol, pa ščep soli, žlico olivnega olja, ker drugega olja ne uporablja in torej nima:) in primerno mlačne vode, da nastane gladko, elastično testo. Tokrat sem tudi poizkusila z metanjem testa - doma tega še nisem počela, sem ga do zdaj samo gnetla, ker ni bilo potrebno, tu pa je pomagalo, se mi zdi. In tokrat je dolgo počivalo:) Če te še kaj zanima oz. sem pozabila, pa vprašaj. Na to se sicer ne spoznam najbolj, ker je to prvič, da sem sploh pekla vlečeno testo, ampak bom vedela, pa seveda napišem:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti