Film

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

14. jan 2009 9:34

proxima je napisal/a:
Danes zvecer na TV1000: Lovec na jelene. Za vse tiste, ki ga se niso videli, za vse tiste, ki so ga ze videli, zlasti pa za vse, ki si v tem trenutku zenejo k srcu kaksno v resnici ne tako zelo pomembno zadevo (koristi pri postavljanju problemov v drugacno perspektivo). lp, proxima
A si morala povedat? Seveda sem ga gledala (prvič) in bila zalepljena pred tv do pol enih zutraj pa jokala zraven, namesto da bi mirno spala in se zjutraj naspana zbudila. sara Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 14. jan 2009 09:36:31

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. jan 2009 9:49

sara.vidmar je napisal/a:
A si morala povedat? Seveda sem ga gledala (prvič) in bila zalepljena pred tv do pol enih zutraj pa jokala zraven, namesto da bi mirno spala in se zjutraj naspana zbudila. sara
Guilty as charged... Sicer moram rec, da jaz tulim ob filmih z enim perverznim veseljem (=raje zaradi filma kot zaradi cesa drugega), med favorite po tom pitanju pa sodijo prvi del Botra, Hair, Girl in the Cafe, Blade Runner, tretja epizoda Ultraviolet, kar nekaj epizod X-fileov in seveda omenjeni Lovec na jelene (tipicno zacnem tulit ze ob tej sceni v baru = zadnjic, ko zivljenje tem mladcem se ni slo ornk srat po glavi, samo da oni tega se ne vedo, mi, ki film gledamo ze petnajstic, pa ze vemo... lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. jan 2009 9:56

Kaj pa Angleški pacient?

 

Življenje je lepo pa ne morem gledat (kar seveda ni res, ker vedno buljim v ekran, ko je ta film po TV ali pa dajo moji dvd gor) - cmerim se že od začetka, ker vem, kaj sledi, in na koncu potem ne vem, kam naj pogledam od vseh tistih solz.

 

Od smeha smo se pa do solz namsejali nedavno, ob cro-bih film Lepo urejeni mrtveci. Še ena obešenjaška komedija, vredna ogleda.

 

Aja, pa film Roberta de Nira in Meryl Streep Fall in Love ...

MAmamia

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 14. jan 2009 09:58:24

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. jan 2009 10:02

Še enega (poleg večine na Vendelininem seznamu) sem se spomnila: "25th hour" Spikeja Leeja (mislim, da je slo naslov Zadnja noč) - v katerem Edward Norton preživlja zadnje ure pred odhodom v zapor. Potem je pa tu še film, ki sem ga videla samo enkrat, pa bi ga rada še kdaj. Če bo katera iz opisa znala dešifrirati naslov ali režiserja, se priporočam. Gre za iranski film o bratcu in sestrici, ki izgubi edine čevlje in potem ji bratec posodi svoje superge, da lahko gre spet v šolo...in ko priteče iz šole, vrne copate bratu, da lahko teče on v šolo in tako naprej, vhiši pa ju čaka njuna revna družina. V glavnem zelo ganljiv films prekrasno kamero. Potem pa ne smem pozabiti na Jane Campion: "Klavir" - tu sem jokala od veselja in od žalosti, pa prelep portret Janet Frame "Angel za mojo mizo". Aja, pa seveda "Reševanje malega Nema"-sta jokala otroka, jaz oa tudi - zaradi njiju. Pa Forrest Gump, Rain man.....uf koliko sem že prejokala ;) V glavnem, Dustin Hoffman, prav imaš - s starostjo pridejo tudi solze v večjih količinah. Kot otrok sem se sramovala moje mame, ki se je čisto na vsakem šolskem nastopu vsedla nekam v prve vrste in veselo pretakala solze, ko že, ko se je proslava začela in sem si rekla (saj vemo, kaj sem si rekla - ne, jaz pa že ne bom taka). No, vprašajte me zdaj, kako izgledajo proslave in nastopi mojih šolarjev.....šmrc, šmrc....in tako naprej. mamaF - Mojca

bluoka  

član od: 21.8.2007

sporočila: 42

14. jan 2009 10:06

Ampak tako kot sem pa jaz jokala ob gledanju Punčke za milijon dolarjev.... noro lep film bluoka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. jan 2009 10:07

mamamia je napisal/a:

Kaj pa Angleški pacient?

Joj, samo nehaj.....že knjiga je mokra, kaj šele TV. Tudi knjiga Janice Galloway "Dihati moraš, to je vsa skrivnost) je bila mokra, pa še toliko jih je... "Zadnji Kitajski cesar" - tudi tu sem hlipala.... mamaF - Mojca

bluoka  

član od: 21.8.2007

sporočila: 42

14. jan 2009 10:08

ah ja, da ne pozabim, NESMRTNO LJUBLJENA, čudovit film, noro romantičen in čudovito lep bluoka Sporočilo je spremenil(a) bluoka dne 14. jan 2009 10:08:47

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jan 2009 10:29

Pa pri Kolji sem se tudi jokala.... MamaF, tistemu filmu se reče Čeveljčki. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 14. jan 2009 10:30:15

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. jan 2009 10:45

O, hvala, Vendy. Upam, da ga bodo še kdaj vtaknili na TV, magari sredi noči. Ja, Kolja je bil tudi meni žalosten in lep, pa "Babica" Lidije Bobrove tudi. Ampak eden, ki je šel mimo brez solz, pa po njemu zaradi lepote nisem mogla zaspati je pa korejski "Pomlad, poletje, jesen, zima in pomlad" o dveh budističnih menihih sredi nečesar. Kot nekakšen budistični "Gauginov triptih" kdo smo, od kod prihajamo in kam gremo. Evo, Google mi je dal nekaj informacij o "mojem" iranskem filmu: http://www.albany.edu/writers-inst/webpages4/filmno ...in tole je prizor, ki ga ne morem pozabiti: ....ko se otroka zaigrata z milnimi mehurčki ob fontani in sta za nekaj trenutkov spet samo - otroka. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 14. jan 2009 10:46:58

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. jan 2009 10:47

Angleski pacient meni ni sedel, niti Million Dollar Baby, niti Bridges of Madison County - not my cup of tea(rs), ce naj parafraziram naso Vendy...:)))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti