Kaj v tem času sejete?

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. mar 2008 18:52

No meni vse lepo raste,tale rucola selvatica,o kateri je govor je tudi ze lepo zunaj, pa sem jo sejala kar na prosto,- paprik pa ni od nikoder, ne vem kaj je narobe,sejala sem jo hkrati s paradiznikom,( v korito ) ti so veliki kakih 10 cm, paprike pa ni niti za vzorec.Kaj je lahko vzrok? Tudi okra je ze vzklila, bomo videli kako se bo obneslo. Pa se nekaj: ali ima kdo izkusnje s saditvijo krompirja v seno in ne v zemljo? Meni se je nacin zdel nenavaden, ce ne ze nemogoc, pa sem poskusila- bolj iz radovednosti, ce sem odkrita- pa se je lepo obneslo in ze ene tri leta ga sadim tako. Lp lucka

Pavlika  

član od: 12.1.2006

sporočila: 45

10. mar 2008 19:12

Vidim, da ste pridne.Tudi jaz še bom, ko bo prišel pravi čas. Me pa zanima, če ima katera visoko gredo, ali upoštevate dobre in slabe sosede pri rastlinah, načrtujete vrt ? Obilo veselja na vrtu želim! Pavlika

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. mar 2008 19:29

Rimljanka, sem že lani, na tvoje priporočilo, sejala omenjeno trajno rukolo, vendar glej ga zlomka, mi je šla kar hitro v cvet. Verjetno sem ga tudi sama polomila, saj sem (misleč, da je pač trajna in da zato pač ni panike) predolgo čakala...... Bom letos spet poskusila....pa misliš, da bi jo lahko že sejala (na vrečki piše, da jo lahko od aprila)? Kaj pa rdeča redkvica? No, na fižol bom pa počakala. Fantoma sem obljubila, da bosta tudi ona dobila svoj lonček in me že kar priganjata katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. mar 2008 20:45

Fantoma daj lonček (pa vsakemu svojega) in semena redkvic, pa rukole, kreše, vse to gre hitro iz zemlje, bo prej veselje, katjuška. In kar posejte.

Saj bi že lani rukolo lahko preprosto potrgala, porezala in bi zagnala nova. če imam jaz že nekaj let iste rastline, so spodnji deli čisto oleseneli..... Kar posej rukolo, saj jo boš malo, pa seme prihrani za naslednjo setev. Ena vrečka itak zadostuje za cel vrt, ko so tako drobna semena, pa skoraj vsa kalijo.

rimljanka - zasebno mnenje

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. mar 2008 20:59

ksenjako je napisal/a:
paprika je meni končno pognala- po 1 mesecu. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k
Ah, jaz se pa že po dobrem tednu sekiram....... Malo potrpljenja bo treba.......... katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. mar 2008 21:03

rimljanka je napisal/a:

Fantoma daj lonček (pa vsakemu svojega) in semena redkvic, pa rukole, kreše, vse to gre hitro iz zemlje, bo prej veselje, katjuška. In kar posejte.

Saj bi že lani rukolo lahko preprosto potrgala, porezala in bi zagnala nova. če imam jaz že nekaj let iste rastline, so spodnji deli čisto oleseneli..... Kar posej rukolo, saj jo boš malo, pa seme prihrani za naslednjo setev. Ena vrečka itak zadostuje za cel vrt, ko so tako drobna semena, pa skoraj vsa kalijo.

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
fanta, sta me toliko sekirala s tem fižolom, da sem kaj drugega čisto pozabila..........pa, lahko potem to rukolo oz. redkvico presadim na vrt ali to ostane samo za njuno radovednost katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. mar 2008 21:15

Rukolo lahko, redkvice pa ne, saj bo v lončku zrasla, če je boste ustrezno prepulili in ne preveč zalivali. Sicer pa, za njuno veselje lahko fižol posadite, bo v lončku ob opori rastel, cvetel in kak mali fižolček naredil. To se da celo pozimi na okenski polici doseči

rimljanka - zasebno mnenje

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. mar 2008 11:19

Jaz sem pred tem zadnjim snegom na prosto sejala rukolo in krešo, ki sta že ven in  redkvico, ki tudi že malo kuka; sejala sem še peteršilj in špinačo, ampak to pa rabi dalj časa. Imam pod kopreno.

katti

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. mar 2008 14:25

Katjushka, semena lahko  poseješ v šotne lončke in ko bo čas, posadiš z lončkom vred v zemljo. To vedno prakticiram pri kumarah in bučah, da ne prizadenem korenin.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti