Zapiranje živali v živalske vrtove je nesprejemljivo

*Teja*  

član od: 16.2.2008

sporočila: 4

16. feb 2008 20:54

Lep pozdrav se od 3tje clanice debatne skupine no_name, anze je pac na tem forumu prosil za vase poglede na dolocene aktualne teme na tem svetu, to nam je vsekakor v prejsni debati zelo pomagalo saj tudi vidimo mnenja drugih ljudi o teh temah ne samo nas treh, ki vsekakor nimamo toliko izkuaenj in niti marsicesa sploh ne vemo. Iz vsake debate smo se naucili veliko koristnega. Ta forum pa vsekakor ni "podpiranje nase lenobe", da si pac 3 mulci omislijo, da bodo debatirali in potem odprejo forum in cakajo, da bo folk jim naredil argumente. Za vse debate smo se zelo potrudli na soli smo izvedli anketo med 8 in 9 razredi, brskali smo po knjigah, revijah in vsekakor tudi po netu, kar nam je bilo se v najvecjo pomoc. In tudi na forumu smo dobili podatke, ki jih nismo nasli niti v svetovni literaturi. Pa tudi ce bi bil ta forum samo "podpiranje nase lenobe" je v SLO kar nekaj debatnih skupin, ki so stvari dobesedno prepisale ali celo citirale od uporabnikov tega foruma. Vsekakor pa se vam zahvaljujemo tudi za vase "graje" vsi pac usega ne moremo vedet in tako smo vam tudi sedaj hoteli razjasniti nase priprave na debato, ki ni le branje tega foruma. No... mislim, da je dovolj debatiranja o nasi t.i. lenobi in o tem, da naj bi bile tukaj tri iste osebe pod razlicnimi nicki. In raje preidemo na nase poglede o zapiranju zivali v zivalske vrtove, jst mislim, da bi nasa preljuba onesnazena Zemlja bila brez marsikatere zivalske vrste, zaradi temperaturnih razmer, onesnazenega zraka itd,... torej so zivlaski vrtovi ustavanove, ki "hranijo" ogrozene vrste zivali. V tem ne vidim nic nespremenljivega, nemoralnega... moje mnenje :D fsm-ejte *Teja*

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. feb 2008 21:00

Pa vi takoimenovani mulci nimate nobenega svojega foruma da ste skozi na kulinariki s takimi vprašanji? anaeva

*Teja*  

član od: 16.2.2008

sporočila: 4

16. feb 2008 21:24

Mislim, da lahko forum postavimo na kulinariki saj ni nikjer zahtev, ki bi dolocale kaksne vsebine smejo vsebovati forumi na tem spletnem mestu, ce se najdeju tukaj forumi v katerih sprasujejo o igrah, ki jih otroci lahko igrajo na odrskih deskah, o tem kateri sesalnik je boljsi, o forumih, ki vabijo na gledalisko predstavo in seveda mnogih drugih,... menimo, da je torej tudi za naso temo, ki ni neumna ali karkoli tukaj nekaj prostora. Seveda pa smo ta forum postavili, da vidimo mnenja drugih ljudeh o nasi debatni trditvi in vsekakor ne zato, da bi se prepirali. Za informacijo pa imamo tudi svoj forum. :D Lp *Teja*

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

16. feb 2008 21:25

Ne morem si pomagart, a meni je vedno hudo, ko vidim živali za rešetkami, majhnih bazenih, v premajhnih pesjakih ali na kratkih verigah.

Ne vem zakaj, vendar tako je in večkrat pomislim, kako bi bilo, če bi bili mi v ogradi

kobra 1

Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 17. feb 2008 07:52:03

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

16. feb 2008 23:03

Jaz pa razmišljam, kako se počutijo otroci, osnovnošolci, ki na forume pošiljajo vprašanja, ker želijo pridobiti čim več mnenj in pogledov, potem jih pa mi, odrasli, v štartu nahrulimo in komaj kdo odgovori, kaj o temi sploh misli? Tudi se kaže, kako sicer pojmujemo svet: eni bodo odgovorili na vprašanje, ker pač želijo pomagati. Drugi v vprašanjih vidijo lenobo in otroke naderejo. Tretji vidijo le tsite, ki s forumov preprisujejo, in ne tistih, ki so jim naša mnenja le v pomoč, da v debati predstavijo vso silno širino pogledov, ki jih imamo na določeno vprašanje... Eni torej takoj vidimo vse dobro, eni slabo...takšni pač smo. Jaz bom odgovorila na zastavljeno temo: naj bodo živali v živlaskih vrtovih, saj jih bodo tako videli tudi otroci,ki ne morejo potovati po svetu in jih gledati v njihovem naravnem okolju. Vsekakor pa se mi zdi edino sprejemljivo, da je za živali v živalskih vrtovih primerno poskrbljeno. Mamamia mamamia

Petra 1  

član od: 30.1.2008

sporočila: 43

17. feb 2008 9:20

Tudi moja hči sodeluje pri teh debatah, sicer ne piše nič gor, pa saj to nima veze, pomembno je to, da je včasih vedno govorila...A SPET NA KULINARIKI VISIŠ?...sedaj pa z veseljem prebira te debatne zadeva, tudi preučuje mnenja, ideje..(predvsem vendelinino- )ji je bilo všeč. Vsi trije iz njene skupine so odšli v knjižnico in tam ob podpori ostalih internetnih strani pripravili argumente ZA in PROTI.V šoli je tudi mentorici učiteljici povedala za kulinariko, in sedaj velikokrat "zasledi učiteljico", da ima odprto KULINARIKO...hehe Zelo mi je všeč, da se je šola odločila za te debate, s tem otroke naučijo retorike, nastopanja pred drugimi, pa še takšne teme, o katerih se ne pogovarjajo, jim približajo. To pa , da nas otroci vprašajo za mnenje, nam je pa lahko samo v čast. p.s. kolikor vem, bo naslednje debatno tekmovanje mednarodno.... to je moje mišljenje Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 17. feb 2008 09:21:50

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

17. feb 2008 12:07

Govorec je napisal/a:
Gurenc če ti debata ni všeč lahko zapostiš ta forum in oddideš na drugega. Anze je prosim da napisemo mnenje o tej temi in z tem ni prosim da mu sestavimo govor za njoegov debatni turnir. In mislim da bi bilo prav če napišemo čimveč mnenj kajti tako mu bomo omogočali lažje prevsem ap mu bomo mogoče tudi razjasnili nekatere stvari. Zato prosim da se nehajte pritoževati ,ker je to ortočje in nesmiselno ampak da mu pomagamo. Mislim da bi vsak od nas če bi biv na njegovem mestu pričakoval mnenja o temi in ne pritoževanja.Lp Govorec
Se opravičujem, če je bilo prebrano in tolmačeno, kot žaljenje. Vendar, sem sodelovala le v debati in izrazila svoje mišljenje. Debata se razvije tako, da vsak pove SVOJE mišljenje in NE, da posreduje mnenja drugih ljudi. Se strinjam, da je pomembno, da se pomaga našim nadobudnim otrokom pri raznoraznih dejavnostih. Ampak je potrebno razlikovati, da se jim pomaga pri matematiki, fiziki, kemiji, tujih jezikih....pri debatah oz. pri predmetih, kjer mora otrok raztolmačiti in pojasniti SVOJA mnenja, pa mora narediti SAM, brez raznoraznih razlag odraslih. Le tako bomo dosegli, da bo otrok mislil s svojo glavo in znal zagovarjati s SVOJA stališča. Brez predhodno oprane glave. Mislim, da si želi vsak starš, da mu otrok odraste v samostojnega in samozavestega odraslega človeka. Sem malo izven teme, ampak pri prvem postu sem mislila enako, samo nisem dovolj objasnila. Upam, da je sedaj bolj nazorno, kaj sem hotela "povedati". Včasih se pomoč lahko obrne in se naredi več škode, kot koristi. Saj si že slišal za medvedjo uslugo. Lep sončen dan še naprej Gurenc

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

17. feb 2008 12:26

uffffffffffffff koliko hude krvi, za en tak lep dan,......... popolnoma nepotrebno,.... vsak ki mu kajni všeč naj pač klikne drugam,saj nisi dolžan odgovoriti, četudi si član,..... vglavnem, ne niso mi všeč živalski vrtovi,ki nimajo prilagojenih življenskih prostorov,....sem pa videla enega britanskega (mislim da animal parc), ki je bil fantastičen. oddaja je bila in je še vedno včasih,na BBC 1 ali2 plopsa

...Denise...  

član od: 16.2.2008

sporočila: 35

17. feb 2008 13:40

Govorec, a ti tut debatiraš?.... Hvala vsem za vaše prispevke!...:P ...Denise...

...Denise...  

član od: 16.2.2008

sporočila: 35

17. feb 2008 13:50

Dragi lesnik! O tem, ko mislis da se za 3 nicki skriva samo 1 oseba, ni niti kančka resnice. Naj vam obrazložim vso stvar. Anže je odprl svoj forum, in le tega sma midvi s Tejo redno spremljali, ko pa sva opazili da ljudje vse prej kot pomagajo, sva se razgovorili tudi midvi......torej debatno ekipo no_name sestavljajo:Denise(1.govorka), Anže(2. govorec) in Teja(3.govorka). Upam torej da sem podrla dvome da vse piše le 1 oseba. lp ...Denise...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti