Morske jedi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. feb 2008 16:37

V pečici delaš oboje skupaj, po predpripravi na štedilniku: Špagete skuhaj skoraj do konca, malo naj še bodo trdi. V vodo daj poleg soli še malo česna in čebule v prahu ali drobno sesekljanih svežih (čsene stisneš, to je še bolje). Iz morskih sadežev pripraviš omako: na olivnem olju, na zmernem ognju, zmehčaš čebulo, zaliješ lahko tudi z malo vina (to tako ali tako izpari). Dodaš sesekljan česen, mlet poper in sesekljan zelen peteršilj, potem daš na to morske sadeže. Ko tekočina, ki jo spustijo, nekoliko povre, dodaš paradižnikovo mezgo ali kečap. Soliš in popraš po okusu. V omako lahko dodaš tudi zrezane olive ali kapre ali obojega malo. Na malo naoljen pekač daš alu folijo in jo rahlo namastiš. Naložiš odcejene špagete, na vrh daš omako iz morskih sadežev. Dobro zapogneš robove oziroma zapreš sveženj in daš vse skupaj v pečico za 10, največ 15 minut, na 170 do 180 stopinj. Iz pečice daš jed takoj na mizo, folijo razpreš na mizi, da lepo zadiši. mamamia

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

14. feb 2008 19:04

Veš kaj Mamammia, jaz pa zelo rada berem tvoje nasvete in recepte, so zelo koristni, ne glede kaj si kdo misli, zato se priporočam še naprej. lili_stef

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

15. feb 2008 9:28

Mamamia, super! Špageti z morskimi sadeži, dokončani v pečici, bodo še ta vikend na naši mizi. Hvala za izviren recept. Danca

jakička  

član od: 19.6.2007

sporočila: 24

15. feb 2008 11:58

Mamamii dam prav! Jaz še nisem zelo dolgo na kulinariki, pa sem tudi že ugotovila, da nekateri brez milosti popljuvajo recepte, ki so objavljeni tu gor. To je velika škoda, saj marsikoga odvrne, da bi še kdaj objavlil kakšen recept. Sedaj se mi pa že sline cedijo, ko sem prebrala o špagetih z morskimi sadeži. Lep pozdrav! jakička

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti