Morske jedi

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

13. feb 2008 13:45

Mamamia, a ni to malo brez veze, da vsake toliko sprožiš plaz prošenj za recepte, ki jih nekomu obljubiš na ZS. Seveda so te javne prošnje veliko priznanje, da obvladaš kuhanje, pa vseeno.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. feb 2008 14:12

No, večinoma pošljem na zs brez da se sploh pojavim na forumu, a se je že zgodilo, da katera od naslovnic ni opazila, da jo čaka zasebna pošta, pa včasih na forumu opozorim, da jo ta pošta čaka. Če se še katera druga javi, da ji pošljem, to brez problema naredim. Priznam pa, da mi je zasebna pošta za take reči ljubša predvsem zaradi slabih izkušenj, ki sem jih čutila na svoji koži, ko sem nekatere predloge dala na forum. Zakaj bi sprožala neke nepotrebne debate in oddaljevanje od nečesa, po čemer kdo sprašuje, ko se pa temu lahko izognemo? Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. feb 2008 14:13

rimljanka je napisal/a:

ja, mišika, ne obsojaj prehitro. Tule nismo smrtno resni, a ne?

mamamia, zdaj se pa ojavi množica zapisov, z eno samo prošnjo: A lahko še meni, prosim!

Z dežja pod kap, se bojim. [kalamar][sipa][ribi][lonecparni]

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Rimljanka, tale "pod kap" je bolje od kakšnega kislega dežja....Mamamia mamamia

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

13. feb 2008 14:35

rimljanka....a se ti tudi znaš hecat ali te tudi moram razumet? mišika

SPELAM  

član od: 3.9.2001

sporočila: 52

13. feb 2008 15:20

mamamia, prosim še meni recepte. Hvala ŠPELA

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

13. feb 2008 16:58

Še ena pod kapom... Bi se priporočala mamamia in najlepša hvala. Issi

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. feb 2008 17:04

ežoj je napisal/a:

mišika,

mene pa zanima, zakaj rabiš recept, ki ni v kulinariki objavljen, a misliš da boljše recepte hranimo doma, na kulinariko pa gredo le slabši?

ežoj

 

He, he, ja tisti recepti za katere nismo ziher, pol pa jih damo gor pa naj se drugi z njimi ... "cenzura"......

jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 13. feb 2008 17:16:58

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

14. feb 2008 12:15

Ste videli, kaj se je zgodilo (in na kar sem namignila že v prejšnjem sporočilu): tri strani na temo morske jedi, pa vmes niti enega recepta ali konkretnega napotka, pač pa morje prošenj mamamii, naj jim na ZS pošlje kakšen recept. Še druge poznavalke/ci morskih jedi, ki bi nemara oddali kakšen prispevek, so si premislile/i, ker bo mamamia itak zasebno vse oddelala. Pa brez zamere, včasih ste tukaj precej občutljivi na drugačna mnenja. Danca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. feb 2008 12:45

Sicer ne razmem poante zadnjega posta, ampak če bi katera že hotela kaj predlagati avtorici foruma, bi se verjetno oglasila. Tudi ne ve, zakaj bi moje pošiljanje po zasebni pošti katero odvrnilo od tega, da na forum da svoje predloge ali recepte. Mislim.... Nisem pošiljala nič posebnega. Če bi katera mojstrica res hotela, bi lahko napisala veliko več, a očitno ne želijo. Sem pa, danca, tole poslala: V bistvu niso recepti, bolj ideje. Če te pa kaj od tega zanima, pa lahko pošljem tudi bolj natančen opis, kako kaj pripraviti. Lep pozdrav, Mamamia V pečici lahko narediš ribe na krompirju in zelenjavi; lahko narediš polnjene lignje, tudi na krompirju in zelenjavi, lahko lignje kar tako, brez nadeva, Lahko pa narediš presenečenje za goste in sicer v alu foliji - skuhaš špagete in narediš polivko iz morskih sadežev, vse skupaj pečeš v pečici in daš v foliji na mizo in šele na mizi odpreš folijo - ko se tisti prijetni vonj razširi po prostoru...Kaj praviš na to možnost? NA žlico pa se lahko igrava s kakšnim brodetom ali pa z ribjo juho z mešanimi morskimi sadeži s kakšno eksotično začimbo; lahko narediš indijski ribji curry ali curry iz rakovih repov, lahko ubereva tajsko varianto teh jedi na žlico? Lahko narediš fileje morskega lista v smetanovi omaki s kaprami, lahko orade z zelenjavo in polnjene z olivami, pečeš jih v pečici. Imam pa tudi recept za ribe v omaki, peče se v pečici (Zanzibar, od tam je recept). Ali pa lososovi fileji v smetani s koprom - jed se peče v pečici, postreže s širokimi rezanci s tartufi ali s kavairjem? Kaj želiš pripraviti je odvisno od tega, za koliko ljudi delaš in koliko časa si prirpavljena porabiti za prirpavo jedi. tale lososo v smetanovi omaki terja malo časa, tačas ko je jed v pečici, pripraviš rezance in še kaj drugega postoriš... Mamamia mamamia

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

14. feb 2008 15:44

Mamamia, hvala za namige o morski hrani, po moje bo poleg mene zadovoljna še marsikatera uporabnica foruma, ki forum bolj bere pa manj piše. To so uporabni nasveti, ki pridejo prav - le zakaj bi morali priti do njih po daljši poti in vsak posebej? Me pa zanima jed: špageti s polivko, ki jo narediš v alu foliji v pečici. Ni mi čisto jasna priprava, špagete verjetno skuhaš normalno, v pečici pa samo polivko? Potem šele pri mizi združiš (ali vsak sam) oboje? Ali kako drugače? Danca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti