Sodni tolmač

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

tema odprta - 6. feb 2008 7:30 | ogledi: 4.537 | odgovori: 2

Zanima me, če ima kdo od vas opravljen izpit za sodnega tolmača za nemški jezik? Zanima me predvsem, koliko to stane ter seveda koliko takšen izpit sploh pride prav v življenju?

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

6. feb 2008 9:06

Tak izpit pride prav, če naprimer prevajaš uradne dokumente v tuji jezik ali obratno, ali pa morda prevajaša na sodnih razpravah. Ti dokumenti morajo biti opremljeni z žigom sodnega tolmača. V tem primeru moraš imet istatus, ki si ga pridobiš s posebnim izpitom (vprašaj na sodišču) in te potem vpišej v register. Sweetie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. feb 2008 10:06

mambica, za sodnega tolmača moraš preko ministrstva za pravosodje opraviti poseben izpit in na podlagi tega te vpišejo v register sodnih tolmačev. Imeti moraš zaključeno univerzitetno izobrazbo, razen izpita iz jezika opravljaš tudi izpit iz poznavanja ustavnega prava. Prave informacije je treba iskati na ministrstvu za pravosodje, na sodišču o tem bolj malo vedo, ker samo koristijo njihove storitve oziroma nimajo opravka s pridobivanjem statusa sodnega tolmača ali izvedenca za posamezne stroke. Sama sem se namreč pripravljala za izpit za sodnega tomača za enega izmed tujih jezikov. Če si dober in hiter, pa da ga ne polomiš pri prevodih, se da s tem kar lepo zaslužit. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti