Alpsko mleko

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

6. feb 2008 11:59

čist laično bom napisala. enkrat sem brala članek, v katerem je pisalo, da se s homogenizacijo maščobne delce razbije na zelo male. In te male delce maščobe (nekaj v telesu ali presnovi, ne vem točno kje bi se to moglo dogajat) telo ne razgradi več, in se lepo počasi nalagajo na stene žil. Potem pa je odvisno še od prisotnosti večih drugih faktorjev, koliko dejansko pa naredi pitje takega mleka škode našemu telesu. Sama se kavi z mlekom ne morem odpovedati, ker je to za moj gušt. Psiha pa tudi vemo koliko je lahko pomembna kot podlaga za nastanek bolezni. lp Sporočilo je spremenil(a) Vanili dne 06. feb 2008 12:00:31

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. feb 2008 12:02

juma, pa narobe razmišljaš. VSI konzervanki morjo biti na ovojnini označeni. Trajno mleko je (preberi na ovojnini) STERILIZIRANO, preostal je PASTERIZIRANO. Homogenizacija pa seveda nima s tema dvema pojmoma NIČ skupnega.

Vsako mleko, ki je predelano, ima tipizirane količine maščobe, torej je "vem vzeta" precjšnja količina maščobe in s tem v njej topnih vitaminov. Izz česa pa bi sicer bili sladka in kisla smetana in maslo?

Še linki do pojasnil za opisane pojme:

http://ro.zrsss.si/projekti/kmetijstvo/mlekoinm/

http://ro.zrsss.si/projekti/kmetijstvo/mlekoinm/

http://ro.zrsss.si/projekti/kmetijstvo/mlekoinm/

Juma, torej lahko zardi tvojih pomislekov mirno piješ trajna mleka.

Me pa prav res zanima, kolikim se "gravža" mleko, ki ima smetano. Ker je pač nehomogenizirano.

rimljanka - zasebno mnenje

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

6. feb 2008 12:06

Sveže mleko

Sveže mleko je mleko, ki po pasterizaciji in homogenizaciji ohrani kar največ hranilnih snovi in je pri temperaturi 6°C obstojno več dni. Lahko ima različne vsebnosti maščobe. Polno mleko vsebuje minimalno 3,5 % mlečne maščobe, polposneto od 1,5 % do 1,8 %, posneto pa največ 0,5 % mlečne maščobe.

Trajno mleko

Trajo mleko je mleko z daljšo, 120-dnevno obstojnostjo, obdelano s segrevanjem na ultra visoko temperaturo in postopkom homogenizacije. Do odprtja ga lahko hranimo na sobni temperaturi (do 25°C), po odrptju pa ga pospravimo v hladilnik. Tudi trajno mleko po vsebnosti maščobe delimo na polno, polposneto in posneto.

Saša

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

6. feb 2008 12:12

Pijemo mleko Planika iz Mlekarne pod Krnom, anaeva

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

6. feb 2008 12:14

Ja Karnak, baje imajo Ljubljanske mekarne dovoz mleka iz Madžarske. evamaja

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

6. feb 2008 12:17

slovensko mleko se večinoma izvaža v Italijo. klavdija

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

6. feb 2008 12:45

Punce, hvala za pojasnilo. Bom pa tudi trajnega kupovala, za zalogo, ko bo onega zmanjkalo. LP juma

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

11. feb 2008 15:10

Samo še moj dodatek: mercatorjevo mleko ni iz ljubljanskih ampak iz pomurskuh mlekarn (razen če niso v zadnjem letu zamenjali). Pri nas pijeno alpsko od LM, ker je fant zrasel ob tem in mu ostala smrdijo. Meni je vseeno, ker ne zaznam razlike, vem pa da je tisto od Planike eno najbolj kvalitetnih. Je pa re, kar je napisala klavdija: naše mleko izvažajo v Italijo. Ljubljanske mlekarne pa ga nabavljajo na madžarskem, v romuniji in podobnih državah. Kaj čmo, sicer pa sadje in zelenjava tudi niso iz Slovenije (po večini). tamara

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. feb 2008 15:34

Mercatorjevo mleko je iz Lj mlekarn, sem šla preverit pravkar. Nam je dobro, prav tako Sparovo. Atina

t!n4  

član od: 20.11.2006

sporočila: 30

11. feb 2008 18:40

mi vedno pijemo alpsko mleko.kupimo pa ga v ljubljanskih mlekarnah.za mene ja ta najboljši. t!n4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti