Alpsko mleko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. feb 2008 10:37

anaeva, v Trenti pa živita samo še dve kravi, nobena ne prispeva mleka v mlekarno. Kje niže pa ne rečem...

rimljanka - zasebno mnenje

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. feb 2008 11:27

Ma veš Rimljanka da sem glih letos poleti tam gledala,ko so tiste srebrne sode ali kangle nakladali oziroma prelivali v cisterno.Sam ne vem če ni bilo tisto res samo s paše poleti,čez zimo pa so verjeno res bolj v dolini.Vem pa da jih je v Logu pod Mangartom veliko,sam tisto mleko verjetno vzame Urban. imaš verjetno kar prav,... anaeva

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

13. feb 2008 13:47

V nekaj minutah sem prebrala ta mnenja. Tudi pri nas kupujemo alpsko mleko - ljubljanskih mlekarn. Okus nam je še zdaleč najbolj všeč od vseh drugih. Domačega ne hodim kupovat, ker ga noben ne mara, razen jaz in živalce (pes in mački - ti dobesedno planejo na domače mleko, medtem ko kupljenega pijejo ampak se jim vidi da ne prav navdušeno) bi pa ob vsej teh problematiki vprašala (verjetno bo veliko hude krvi - od higiene naprej...) LE KAKŠNO MLEKO SO PILI VAŠI STARŠI IN STARI STARŠI IN VERJETNO TUDI VELIKA VEČINA VAS? in ste preživeli vse bakterije, svinjarijo...in kaj jaz vem kaj še vse....??????? Brez zamere. LP smrkolina

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

13. feb 2008 15:43

Mleko pri Crohnovi bolezni ni prepovedano, je pa res, da ga tisti, ki imajo hudo bolno črevesje, včasih težje prebavljajo. Če po njem torej nimajo težav, je vse OK.

Včasih je obstajala teorija (samo teorija), da je lahko Crohnova bolezen posledica infekcije z bakterijo (M. avis), ki bi se lahko znašla v domačem, neprekuhanem mleku. Teorija ni potrjena; itak pa s kuhanjem bakterijo uničimo.

 

Nasja

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

13. feb 2008 17:23

Saj če so krave poleti na paši ne movzejo vseh. Pastir molze le eno ali dve, zase in za tiste, ki se okrepčajo s kakšnim kislim mlekom ali če dela skuto ipd.

 

Če pa bereš kakšnoliteraturo o teh presnojedcih pa posti in to.... tam pa povdarjajo, če žemleko, naj bo presno.

 

A lahko še kaj več ppovesta o Kronovi bolezni?

katti

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. feb 2008 17:50

rimljanka je napisal/a:

Kyara, NI RES, da s pasterizacijo (pasterizacija NI sterilizacija) uničimo  ................................

..............................................................................................................................

----------------------------------------------------------------------------------------pnih - zgoraj naštetih - snovi.

rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka, ti prideš kot razcepljena osebnost ( saj veš, rumeni mak in rdeči mak ( ali pa je nagelj )). Če je že tako, predlagaj Jerneju še eno osebnost: rimljanka - ex katedra. Mak je zaradi mene lahko modre barve.

ežoj

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

13. feb 2008 18:46

Katti kaj pa te zanima glede chronove bolezni? Pošlji mi na ZS pa ti odgovorim, imam moža, ki ima to bolezen. Marjeta Žniderčič

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. feb 2008 19:02

Pasterizacija....OK, ampak problem je homogenizacija in še marsikaj, pa ne vemo, na srečo ali pa žalost.

Tudi preveč dobrega lahko škodi.

Kyara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. feb 2008 19:24

Kyara, saj žolč v dvanajstniku maščobo tudi homogenizira................... A to je pa OK?

rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. feb 2008 20:10

ežoj (malo izven teme, pa kaj...). Bo takle mak OK. (prišepnem, da ni čisto pravi mak, ampak angleško govoreči mu rečejo blue poppy)

 

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti