Korčula

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

4. feb 2008 11:14

V Veli luki ne pristaja samo katamaran ampak tudi veliki trajekti. Je pa res vožnja od Splita kar dolga (več kot 3 ure). Nas je po dveh letih letovanja v majhni ribiški vasici 7 km od Vele Luke odvrnila cena trajekta, ki je res pretirana (predlani je bila 1.000 HRK v obe smeri: avto, 2 odrasla in 2 otroka). Simona Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 04. feb 2008 11:14:55

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

4. feb 2008 11:14

Hvala Vendelina. Nismo tak zlo zahtevni, važn, da je čisto, pa da je hrana prebavljiva :) Pa da je plaža za preživet..hehe No, to bi mogoče našli že kr hitr kje, pa nam neb blo treba v Dalmacijo..hehe.. bosa

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

4. feb 2008 11:18

Doban pozdravljena! Joj, skor me je na r*t....a tolk stane to? NO, mi bi itak šli z Relaxom, tam pa je že cena všteta v aranžma...okrog 380 EUR za odraslega, otrok do 12 leta pa itak brezplačno. Tak da...cena je cool. :) NO, lepo se imejte! bosa

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

4. feb 2008 11:47

Na Korčulo je najbolje letovat s svojim avtomobilom, da otok spoznaš v celoti.....šele potem začutiš tisto pravo klimo. Mi letujemo pri domačinih čisto ob morju, lastna plaža, mir, čisto morje.... mišika

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

4. feb 2008 12:50

Korčula je super, zelo priporočam. Predvsem tiste majhne vasice, kjer ljudje še niso začeli preveč izkoriščati turistov. Se da od domačinov kupiti tudi ribe, dnevno svež ulov. Mi smo skratka zelo uživali, je pa res, da smo bili v vasici z vsega 20 ljudi in nekaj takega turisti. tamara

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

4. feb 2008 13:40

Hm, men pa Korčula sploh ne pritegne. Sem pa vrsto let zahajala na dopust v Pelješac (to je polotok nasproti Korčule). In sem obvezno vsako leto z majhnim čolničkom obiskala Korčulo. Zelo lepo je tam, tako za pogledat. Sem se pa čudila folku kak lahk sploh tam dopustuje. Ker gužva je obupna. To ni zame. No saj zame še na Pelječacu ni dost mirno blo, najboljš je itak (za moj okus, da ne bo pomote) ena hišica sredi Kornatov pa daleč na okoli mir, mir in še enkrat mir. Pa čez hrib pol ure hoje do marine in trgovine. Čudovito, že komaj čakam. ally

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

4. feb 2008 13:52

Glede miru in samote se strinjam z ally82, vendar je tega dovolj tudi na Korčuli: male ribiške vasice, kot je pisala sajovict, kjer življenje teče drugače: majhne hišice na obali, zvečer v mandračih (privezih) girice kar same skačejo ven, da ne govorim o hobotnicah..... tako, da ne moreš cel otok soditi po eni plaži.... Simona

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

4. feb 2008 14:14

Na otoku je polno mirnih samotnih kotičkov....smo jih veliko raziskali. mišika

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

4. feb 2008 15:49

Z Relaksom smo bili v VELI LUKI.Koristili smo all inclusive program.Bili smo zelo zadovoljni,hrana odlična veliko je bilo izbire,pijača v neomejenih količinah.Res pa je,da je do mesta ob obali zelo dalečcca.45 minut ob obali v eno stran.Pppo cesti je precej bliže ni pa pločnikov in luči tako,da je dobro imeti sabo kakšno beterijo,tudi peš pot ob obali ni osvetljena.Tako je bilo dve leti nazaj,ko smo mi bili dol.Hotel se je imenoval Adria.Ljudje pa so zelo prijazni chappy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti