Sladice za poroko

irenapena  

član od: 4.11.2004

sporočila: 28

tema odprta - 1. feb 2008 15:29 | ogledi: 12.270 | odgovori: 12

Zdravo, zdravo,

Verjetno je že katera/i delala sladice za poroko. Jaz jih bom za poroko mojega brata. Ponavadi mi kar ratajo. Vstavilo se mi je pa pri količini in vsebini.

Na poroki bo okrog 70 ljudi.

Mi ve kdo svetovat kaj bi pekla, kakšne zadevice, ki bi izgledale zelo lepo in bi bile tudi dobre?

Pa količina? sanja se mi ne koliko bi moralo biti vsega. (v družini smo vsi sladkosnedi).

hvala uza pomoč,

Irenapena

irenapena

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. feb 2008 15:50

Koliko peciva potrebuješ za tako slavje in koliko na osebo ti ne znam svetovati. Na moji poroki namreč nismo imeli takih problemov ker sva poleg prič imela sano še tri osebe in nas je še slikat moral matičar. Kar se pa tiče lepega in dobrega drobnega peciva pa malo pobrskaj po bazi. Klobučki so zelo dekorativni, tudi jurčki ne zaostajajo in potem imaš še obilo drugih možnosti. Od čokoladnih huzarskih krapkov pa do linških oči,orehi, školjke...... Vse lahko pripraviš v naprej in shraniš v škatlag. Zadnje čase imajo gostje radi tudi mehkejša biskvitna peciva. Namesto klasične potice bi jaz spekla koktejl potičke. Dajo se zamrznit in jih vzameš iz zamrzovalnika tik pred uporabo. Verjetno tudi torta ne bo manjkala in zato glej, da vam na koncu ne bo vsega ostajalo. Sicer pa je lepo in spodobi se, da tudi svatje nekaj odnesejo domov. Poleg tega pa upaj, da ti bo kdo priskočil na pomoč. lp Vesna

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

1. feb 2008 16:00

Rafaelo kroglice, rolada brez pečenja, breskvice Jaffa pecivo ali kaj podobnega tamara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. feb 2008 16:11

 

Pri peki za 70 ljudi je priročno naprediti nekaj peciva, ki se lahko peče v pekaču od pečice, na primer bela pita, bela limonina pita, pita madžarka in podobno, pa napolitanke, slastne nušine rezine, brizgano pecivo, skratka sladice iz mase, ki da veliko kosov. Tako ostane tudi nekaj časa za kakšne bolj umetelne koščke (klobučki, minjoni, petit foursi, lubenice), ki terjajo malo več časa.

 

Sicer pa poglej na zasebno pošto, sem ti poslala nekaj linkov.

 

Mamamia

mamamia

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

1. feb 2008 19:07

Za količine peciva poskusi najti forum iz lanskega leta z isto vsebino. Žal nimam pluska, da bi ti priskočila na pomoč. Lahko samo rečem, da so bile ocene različne. Pri naših mladoporočencih je vsega ostalo, vendar smo si vse pecivo lepo razdelili in pogostili sodelavce, prijatelje itd. Kar se mi zdi tudi lep običaj.Priporočam pa bogatašev cekin, rafaelo kroglice, čokoladne huzarske krapke, domači prijatelj pa majhne bureke iz listnatega testa, prekmursko gibanico, slano skutno pecivo, odlična potica. Vse to s tega foruma. Pri nas je bilo pisano - nekaj peciva, ki lahko malo počaka in tudi kremasto, ki pa je tudi hitro zmanjkalo. Všeč mi je bilo pecivo z več vrst krem, ki je bilo narezano na lepe majhne koščke, da si lahko sprobal več vrst, ne da bi se takoj najedel. Naslednji dan po poroki nam je zelo prijala potica in prekmurska gibanica. Seveda, odojek ni manjkal. Skratka, ko se spominjam čudovite poroke, se spominjam tudi zelo dobrega in lepega peciva. Kar pa tudi ni tako nepomembno. Pa veliko uspeha pri peki. lp, župca

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

1. feb 2008 20:51

no js sem lani za svojo poroko kr sama spekla nekaj vrst pecivo, nekaj pa mama in od brata žena. o točni količini ti ne znam povedati, ker je odvisno od ljudi. mi smo ga imeli okoli 30 kg, pa ga je potem ful veliko ostalo, bilo nas je pa malo manj kot sto. katere piškote: (te lahko prej spečeš) breskve, orehe, jagode, hruške in jabolka - to je izredno dekorativno, kakšne vanilijeve rogljičke ali pa orehove, potem pa še kakšne kokosove poljubčke, pa huzarske krapke, pa linške oči. Seveda pa ne sme manjkati rafaelo kroglic in rumovih kroglic, ter figovih kroglic,............ kar pa se tiče peciva: rafaelo pecivo, bajedera, kokosovo pecivo, bele kučne ter kinder pingvin, pa kakšne rolade so tudi dobre (npr s kakšno skutno kremo in orehi, ali pa kr z marmelado, ali pa čokoladno kremo),pa ............no trenutno nimam nobene druge ideje. Seveda pa po mojem mnenju ne sme majkati potica: mi smo imeli orehovo, potratno in kokosovo (vse to je pridno spekla moja mami). Toliko se ravno sedaj iz glave spomnim. Mogoče ti bo pa v pomoč. Namreč meni so punce lani na tem forumu ogromno pomagale z idejami, tako da je ta tema že nekje odprta od lani spomladi,............tako da jo mogoče kateri uspe najti. Tle so punce res polne idej, in so pripravljene pomagati. lep večer vsem skupaj brkn83

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

1. feb 2008 20:53

no se opravičujem rimljanka, sploh nisem gledala katere linke si prilepila. Se mi ni dalo brat in gledat vsega, ko pa sem pogledala svoj odgovor pa sem videla, da so eni linki nalepljeni, in sem morala pogledati. se opravičujem lp brkn83

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

1. feb 2008 21:39

No glede tega katere vrste peciva, so ti že podale nekaj odgovorov. Sama sem pekal že za veliko porok, zato ti svetujem roko na srce ne več kot 10 dag peciva na osebo. Resnično. No samo to sem hotla, ker sem že velikokrat slišala da jim ga je ful ostalo... biba

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

1. feb 2008 22:25

Poglej še v album od Katke lopatke - poročno pecivo. Meni so bile najbolj všeč pomarančne rezine, super okusa in zelo veliko jih rata. Notri je tudi recept za coctail potice, pa engadinske rezine so tudi super.

Lijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti