Čajota

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

1. feb 2008 21:42

Bi prosila za informacijo, če kdo semena zasledi v Lj. Zanimivo! ham-njam

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

18. feb 2008 21:31

V Mariboru v E.Leclercu je gladka čajota vedno na zalogi. Kilogram stane 2,65 evra. Sem kupila dve za posaditi. Poloni

bojanp  

član od: 16.4.2006

sporočila: 13

27. mar 2008 20:13

Če koga zanima lahko dobi kakšno čajoto.Pošiljal jih najraje ne bi,da se poganjki ne polomijo,lakho jih pridete iskat v Sl.Konjice. bojanp

bojanp  

član od: 16.4.2006

sporočila: 13

17. apr 2008 20:03

Posredujem vam recept ki mi ga je poslala Mambica in lahko mi verjamete je zelo OK, ker sem preizkusil Šele danes sem videla na forumu vašo prošnjo glede priprave čajote. Jaz delam iz nje polpete. Čajoto naribam, dodam jajce, nariban sir, drobtine (da zmes ni vodena), solim in popram (z belim poprom). Vse skupaj premešam, pustim stati pol ure (lahko tudi manj), da se vse prepoji. Iz mase potem oblikujem polpete in jih spečem. Pečete jih lahko v ponvi v olju ali pa jih položite na papir za peko ter jih spečete v pečici. Čas pečenja je seveda odvisen od pečice, vendar jih jaz pečem na 200C ter jih med peko obrnem. Dober tek! Mambica Jaz sem enkrat poizkusil dodati tudi mleto meso,pa je blo tud OK bojanp

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

17. apr 2008 20:36

meni je tinca letos podarila dve čajoti, sem ju držala še nekaj časa na hladnem in temnem, nato pa do polovice sadeža posadila v zemljo, kot mi je svetoala. sedaj ju premikam ven-not, gledena zunanjo temperaturo in videti je, da se bosta obdržali. še enkrat hvala, Tinca 5rusa

bojanp  

član od: 16.4.2006

sporočila: 13

3. sep 2008 10:59

Spet je čas čajot.Ima kdo še kakšen recept? bojanp

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

3. sep 2008 12:04

Jaz, jaz! Za rojstni dan sem dobila odlično knjigo Ruth Podgornik Reš: ČAROBNI SVET BUČ, iz te knjige pa tale recept: SLADKI MEHIŠKI KOLAČ 3 velike bodeče bučke ali čajote 3 jajca 0,5 dl pomarančnega soka 150 g rozin 225 g rjavega sladkorja 0,5 dl sherryja 4 skodelice zdrobljenega biskvitnega testa ali otroških piškotov pol skodelice mandljevih lističev pol žličke naribanega muškatnega oreška Čajote podolgem prepolovimo in jih eno zraven druge položimo v posodo. Dolijemo vodo in kuhamo toliko časa, da se bučno meso zmehča. Bučkam odstranimo pečko in izdolbemo meso. Pazimo, da lupina ostane nepoškodovana. Bučno meso damo v skledo in z vilico pretlačimo. Primešamo jajca, sherry, muškatni orešček, rozine, sladkor in biskvitno testo. Zmes naj bo gosta kot krompirjev pire. Po potrebi primešamo še več biskvita. Zmes nadevamo v skodelice iz bučk. Potresemo z mandljevimi lističi. Polnjene bučke polagamo na pekač, obložen s peki papirjem. Pečemo 15 min. pri 175 stopinjah. Postrežemo še toplo. Tatjana

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

3. sep 2008 12:32

Ali vam čajote že rodijo? Moja komaj dobro cveti, tako da ne verjamem, da bo kaj pridelka letos. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

bojanp  

član od: 16.4.2006

sporočila: 13

3. sep 2008 20:40

Pri meni jih je nekaj velikih že cca 1kg,večina jih je pa 1/2kg,če jih bo pa na koncu sezone kaj ostalo manjših,nedozorelih jih bom pa vložil kot kumare,menda so zelo dobre. bojanp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti