Čiščenje stanovanja

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

5. mar 2011 15:23

No tudi pri nas na vasi je veliko teh visokih dreves, s prav posebnimi listi, ki se prelepo bleščijo v vodi, z lepimi dolgimi dišečimi cvetovi in z vejami polnih trnov. Vedno smo ji rekli akacija.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. mar 2011 17:32

Tale ljuba robinija ima neznansko dolge korenine in zato jo sadijo povsod tam, kjer zemlja plazi (oz. so jo sadili - zdaj to ni več moderno, zdaj kar plazi ) Zato imamo v Zasavju za vsakim voglom kakih pet akacij (ups, se oproščam, robinij ).

lp

P.s. da ne bom samo smetila - danes sem zasmetila celo stanovanje z nitkami od šivanja pustnega kostuma - na, spet sem zasmetila

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. mar 2011 21:20

Mimogrede, v tropskem rastlinjaku Botaničnega vrta v Ljubljani si lahko ogledate prave mimoze, ki trenutno sicer ne cvetijo, sočasno se pa lepo pogrejete, ko posije sonce, bo mimogrede 25 ali celo 30 topinj noter. pa še kaj drugega je videti........................

rimljanka

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

9. mar 2011 20:16

Draga rimljanka , tudi mene si povsem zmedla . Vem , da imaš prav , a vseeno mi nekako ne potegne , da bi rekla , da imam doma akacijo in ne mimoze , ki mi je v zimskem vrtu pravkar odcvetela. Tudi pri nas smo rekli tistim belim, dišečim socvetjem , ki jih radi jemo ocvrte -akacija , drobnim , živo rumenim cvetkom z naresanimi listki pa - mimoza . Tudi iz rastlinjaka iz Vipave (Janez ), kjer sem naročila mimozo so mi dostavili to rumeno , četudi me nihče ni vprašal , če slučajno mislim akacijo .Res se ne znajdem več.... Lp manca manca51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. mar 2011 20:33

Manca, nikakor ni bil moj namen, da bi tebe ali kogarkoli zmedla. Napisala sem samo, kot je botanično prav. Ti kar reci akacija, če se ti zdi, pa mimoza, pa..... ampak, strokovno to pač ni korektno.

Imej torej v zimskem vrtu mimozo, cvri si akacijo, pa, ko boš v Ljubljani, pojdi v Botanični vrt, poglej si novi rastlinjak, je kar imeniten, pa vsebina tudi, čez kako leto ali dve bo seveda še dosti bolj, ko bodo rastline zrase. Veš, nekatere so v dobrih dveh mesecih že več kot pol metra.....In tam si poglej resnično mimozo, kako graciozno zapre listke, če jo potreseš, res prava mimoza, sramežljivka, kot ji tudi slovensko rečemo.

rimljanka

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

10. mar 2011 18:03

Rimljaka , hvala ti . Vem , da si strokovno podkovana in , da ne pišeš kar tako nekaj na pamet . Ob prvi priliki grem pa res v Botanični vrt ( na pašo-za dušo ), saj se že nekaj časa spravljam tja. Verjamem , da je kaj videti . Lep pozdrav manca manca51

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. mar 2011 15:41

Naj že nekdo spremeni naslov teme, ker tole je čist' mim'!

 

lp,

vanjatajnsek

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

15. mar 2011 7:36

Ni treba spremeniti naslova teme, raje se lotimo taprave debate. V našem lokalnem časopisu imamo tedensko pod rubriko "razno" oglase, kjer ženske nudijo usluge čiščenja stanovanja, likanja, urejanja vrta in podobno kar pomaga z drugim delom preobloženim slovenkam.Vsi boste zadovoljni, ene, ker bodo povečale družinski proračun in druge, ker bodo imele čisto stanovanje.Ja, ja pomlad je tu, treba se bo lotiti spomladanskega čiščenja ......

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

15. mar 2011 9:24

Če je mišljeno tisto "ženske nudijo usluge čiščenja..." v smislu, da njihova firma opravlja to dejavnost, je okej, če pa oglašujejo delo na črno, je to kaznivo dejanje. In od dela na črno ne kapne v pokojninsko blagajno, če ne bo tam kapljalo, ne bo evrov za pokojnine... In seveda ni pošteno do podjetij, ki imajo priglašeno to dejavnost, pa zaradi nelojalne konkurence nimajo dela. Ker nimajo dela, morajo odpuščati zaposlene. In tako naprej v krogu...in pridejo leta, ko bi bila dobrodošla pokojnina, pa bo to le ena slaba štipendija... sicer je pa tudi za medij (torej časopis, radio...)oglaševanje dela na črno kaznivo dejanje. Ognjič

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

15. mar 2011 13:49

Ognjič, !

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti