Čiščenje stanovanja

neznan uporabnik

3. mar 2011 14:16

A veš,da sem v takem zagonu,da sem na mimoze pozabo. Samo pol grema midva lepo na kak eroplan pa v Črno goro po mimoze. Pa še kaj finega majo tud tam veš.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

3. mar 2011 14:18

Ja JJ, sem čist zmešan od mimoz,kulinarike in pozabim Vegeto. Samo sem zaj ugotovil,da to pol res mora 4 do 5 ur brbotat.

 

Multivitamin

multivitamin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. mar 2011 14:39

ja, vidva, to v bistvu niso mimoze, to so akacije. Čistzaresnores, mimoze so nežne, občutljive rastlinice,zelnate, roza cvetoče rožice, akacije pa so trnate, robustne drevesne vrste.

rimljanka

neznan uporabnik

3. mar 2011 14:43

Kaj greš poleg Rimljanka? Nam vsaj dolgcajt ne bo. Bomo pač take poiskali tam v Monte Negro,ki preveč ne pikajo,ne.

 

Multivitamin

multivitamin

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. mar 2011 14:44

multi, jaz hočem v župi imet trnato in robustno akacijo (brez zemlje) . Važno je samo, da je rumene barve. Ognjič

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

3. mar 2011 14:57

rimljanka je napisal/a:

ja, vidva, to v bistvu niso mimoze, to so akacije. Čistzaresnores, mimoze so nežne, občutljive rastlinice,zelnate, roza cvetoče rožice, akacije pa so trnate, robustne drevesne vrste.

rimljanka
Rimljanka, a sem jaz do zdaj živela v zmoti, da so mimoze tiste rumene rožice, ki se jih da kupit zdaj, v tem času ? Roza mimoz nisem še nikoli videla, pa me zanima. rosie

neznan uporabnik

3. mar 2011 14:59

Ja no, te bom pač naredo rumeno. Saj se malo razumem v barve pa to. Samo degustirala bo pa Rimljanka,da naju kaj ne zadene,ker sva nevedna glede bodic pa trnja pa cvijeća. Če ona preživi,gre fešta dalje.

 

Multivitamin

multivitamin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. mar 2011 19:41

Kar delaj račune brez krčmarja, multi.

Rosie: tole je akacija, ki ji rečemo pri nas sicer mimoza, latinsko je to rod Acacia (od tu): 

Tista drevesa, ki jim v savani žirafe obirajo listje, so tudi akacije, veš

Tole je mimoza, prava, sramežljivka je njeno ljudsko ime, latinsko Mimosa pudica.

 tukaj.  Od tu.

Da bo zapis popoln, tisto, čemur pri nas rečemo akacija, je v resnici robinija (Robinia pseudacacia).

Tole torej: Robinia pseudoacacia Od tu.

Jemo torej ocvrta socvetja robinije, tudi med v resnici ni akacijev ampak robinijin.

Zanimivo, a ne? kako je prišlo do tega prenosa imen (še) ne vem.

rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. mar 2011 19:42

ps: med čiščenjem stanovanja se prileže pogled na lepe rožice, a ne? Ko sem že zavozila mimo teme.......

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. mar 2011 19:47

Rimljanka, prosim povej, robinija je drevo, ki ima visoko krošnjo? In cveti belo?. Na Resljevi v Ljubljani so na obeh straneh ceste, pa jih še nisem videla cveteti. Ali mogoče to niso robinije! Že vnaprej hvala!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti