Cena večerje na maturantskem plesu...in vse ostalo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jan 2008 20:17

Mi smo za omenjeno ceno imeli oba maturantska pelsa organizirana ena a. Dvorana izjemno lepo okrašena, hrana - hladno - topli bife, le predjed so stregli pri mizah - je bila zelo dobra in raznolika obakrat, tudi vodenje programa, plesov (še starši smo potem v nadaljevanju sodelovali pri četvorki in nekaterih drugih plesih) je bilo zelo dobro in smo se prav lepo imeli. Tudi sedeli smo pri mizah po vnaprejšnjem dogovoru, kdo je s kom želel.

 

Glede tega, da maturantskega organizirajo sami starši - jaz nase te odgovornosti ne bi prevzela, ker se vedno najde kdo, ki mu kaj ne ustreza, in potem so krivi tisti, ki organizirajo, čeprav naredijo najbolje, kar zmorejo. Govorim tudi iz izkušenj, sem bila v svetu staršev in doživela marsikaj. Starši navsezadnje izbirajo med več ponudniki - mi smo izbirali med štirimi - , na koncu se po pogovoru  s predstavniki posameznih ponudnikov pač odločijo. Meni se zdi organizacija maturantskega plesa za 900 dijakov, kolikor jih je bilo na gimnazijah, kamor sta hodila naša otroka, malce prevelik zalogaj, razlika v ceni za devet evrov (ali pa 15, saj je vseeno), pa ne tako zelo velika, da bi nase prevzela tolikšno odgovornost. Bi pa z vsemi štirimi pomagala, če bi se kdo odločil in prevzel takšno breme.

 

Ne glede na ceno, mi imamo na maturantske plese lepe spomine. Mamamia

 

 

 

mamamia

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

22. jan 2008 20:49

hoj! mi smo to odrajtali 99 leta. v hotelu bernardin, kamor sem pridivjala iz službe ( 110 km ), a se je vse lepo razvijalo. dobrodošlica s pijačo v preddverju, večerja v veliki in lepi dvorani( no, hrana je bila skromna in hladna ), program bogat in zabaven, maturanti , jasno, super. potem pa še 110km poti nazaj. cena 8000 sit/osebo.vendar je bilo nepozabno! GOSPAKATJA

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

22. jan 2008 20:54

jaz sem imela maturantski ples pred 6 leti in je bila vstopnina 8000 sit v cankarjevem domu. bilo je super, vzdušje, hrana-samopostrežba, vsak je sedel za svojo mizo, imeli smo 2 benda v dveh nadstropjih, edino kar je blo tko tko je bil voditelj oz. povezovalec. pijača je bila zelo draga. kar se pa tiče obleke, sem si sposodila za 13.000 sit, stric je naredil čevlje, frizura pa tudi ni tolko pršla. super, nepozaben večer, noben ni odšel lačen. tanjaj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jan 2008 20:54

mamamia je napisal/a:

Glede tega, da maturantskega organizirajo sami starši - jaz nase te odgovornosti ne bi prevzela, ker se vedno najde kdo, ki mu kaj ne ustreza, in potem so krivi tisti, ki organizirajo, čeprav naredijo najbolje, kar zmorejo. Govorim tudi iz izkušenj, sem bila v svetu staršev in doživela marsikaj. Meni se zdi organizacija maturantskega plesa za 900 dijakov, kolikor jih je bilo na gimnazijah, kamor sta hodila naša otroka, malce prevelik zalogaj, razlika v ceni za devet evrov (ali pa 15, saj je vseeno), pa ne tako zelo velika, da bi nase prevzela tolikšno odgovornost. Bi pa z vsemi štirimi pomagala, če bi se kdo odločil in prevzel takšno breme.mamamia

Pod tole bi se pa vsj štirikrat podčrtano tudi jaz podpisala.

rimljanka - zasebno mnenje

tajka  

član od: 27.3.2007

sporočila: 89

22. jan 2008 21:20

Tudi midva z možem sva povabljena na nečakov maturantski ples. Imate kakšno idejo za darilo? Verjetno se kaj podari... Sama se sploh ne spomnim, da bi kaj dobila. tajka

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

22. jan 2008 22:29

darilo?? pri nas se darila ne dela za maturantski ples... ycrna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. jan 2008 22:42

Tajka, pri nas tudi nismo vajeni daril, sem pa od svakinje, ki je z drugega konca Slovenije, dobila stekleno vrtnico za spomin in cd skupine, ki mi je bila takrat všeč. Torej jaz bi rekla simbolično darilo, ki ostane za spomin (če že mora biti). matilda

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

22. jan 2008 22:49

moj maturantski ples je bil tudi v športni dvorani Golovec v Celju, kljub temu, da ni ravno tipičen "plesni" ambient, smo se imeli super! Pri nas je navada ob 6 zjutraj iti direkt s plesa na zajtrk (rezerviran prej) v enega izmed celjskih hotelov, smo šli po snegu,pa še temno je bilo zjutraj, pa rahlo smo bili utrujeni...ampak je bilo pa luštno Sashika

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

22. jan 2008 23:20

Lani smo imeli maturanski ples.Karte so bile okoli 25 evrov.V ceno je bila vključena večerja na izbiro so bili trije meniji.Pijača se je plačevala posebej.Obleko za maturantko smo dali šivati in nas je prišlo 100 evrov ( obleka, šopek ter robček za plesalca) potem čevlji pa kozmetičarka. Oblečti je seveda bilo treba tudi mamo in atija pa brateca in še bi se lahko naštelo.Ko potegneš črto nanese precej denarja, ampak je pa nepozabno.Imeli pa smo v Celju v športni dvorani Golovec.Peciva smo lahko imeli svoja. mamazeljka

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

23. jan 2008 8:10

Tudi mi gremo letos na maturanca. Že marca meseca. Na gospodarsko razstavišče in je cena na osebo 40 €. Nas je 5. Torej bo zelo velik izdatek za družino. Res ful prevelik. Pričakujem pa samo veliko gneče in prerivanja. Baje so mize postavljene tako skupaj, da niti stola ne moreš premakniti, če se ti sosed ne umakne. Komaj čakam, da bo to mimo... rolada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti