Sojino mleko=živalsko mleko?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. jan 2008 8:45

toppy, ne bodi no tako zelo panična, da kar kriičiš! Vklopi male črke, boš takoj napol pomirjena.

Kobra1 ti NI napisala, da ne uporabljaj sojinega mleka, ampak te je opozorila na snov, ki ima podobne učinke kot estrogen. V tabletah, ki lajšajo tegobe mene je tudi ta snov. Ker pa je estrogen v maščobah topen hormon, mora biti ta približek iz soje tudi. Količina te snovi torej, ki preide v sojino mleko, ne more biti posebej velika, sicer bi to moralo biti označeno na deklaracijah.

V zmernih dozah je torej, vsaj po mojem mnenju, sojino mleko (in ostali izdelki) sprejemljivo. Ker ne pišeš, zakaj hči ne sme mleka, ti tudi težko svetujem(o) nadomestke. Morda lahko pa ovčje, kozje mleko? Po moje bi bila to, če ju lahko, daleč boljša izbira. Kozje je sploh vedno dostopono na policah trgovin, ovčarjev je pa zdaj že precej, kmalu bodo pa tudi ovce kotile in bo mleko.

Brez panike torej, ampak, kot je vedno dobro, z zdravo mero pameti in skepticizma do vsake reči.

rimljanka - zasebno mnenje

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

20. jan 2008 9:26

Jaz kupujem od GranoVite(mi calcium plus) navadno mleko,men je najboljše.Mislim,da kolikor uporabljamo mleka ni škodljivo,saj ga ne poijemo na litre.Po moje ga lahko uporabljaš brez skrbi. bojči

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. jan 2008 9:36

................... pa nikdar ne futrajte podgan s sojino moko, lahka jim škodi ( baje ) ežoj

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. jan 2008 10:01

Sem že dodala samo riževo mleko - palačinke so nam bile izredno všeč, pa tudi drugje sem že dajala alternative, od mandljevega naprej, pa sem na koncu pristala pri rževem mleku, ker nima nobenega posebnega okusa. Sicer je moja alergija na kravje mleko bolj blaga, so pa obdobja, ko ne smem ničesar takega konzumirati. Loni Makaroni

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. jan 2008 10:13

Jaz tudi delam sama sojino mleko,..je treba pa skoz zraven stat, ko se kuha,..ker so posledice, če ti gre čez, še hujše kot pri navadnem mleku. Misli do sedaj sem jaz zasledila bolj kot ne, same pozitivne lastnosti soje, tako da,...mislim, da ni potrebne nobene panike, če se pije v zmernih količinah. Jelenckova

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

20. jan 2008 10:27

Rimljanka, hvala! Verjetno so spregledali tisto "dolgotrajno", torej redno .... kobra 1

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

20. jan 2008 12:56

Draga Rimljanka,je kaj bolje sedaj,ko pišem z malimi črkami?Ne kričim in nisem panična.Določenih stvari pač nisem vedela,zato sem bila začudena.Kot mati pa rada nudim otroku dobro,boljše oz.najboljše zato sem pa vprašala in bila vesela vsake informacije. toppy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. jan 2008 13:26

Joj, toppy, a ti res nobenega heca ne razumeš? Če sem resna, je napak, če se pošalim, je napak. Velike črke na forumih pač pomenijo kričanje. Sem ti hotela malo prijazneje napisati. rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

20. jan 2008 13:46

Rimljanka nisem vedela to o črkah ,ne vzemi tega osebno od sedaj naprej bom pisala samo z malimi črkami.Ti se kar šali mene nič ne moti,če me pa bo pa javim! Toopy-hvaležna vsake informacije:) :) toppy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti