Odpravnina/odpoved

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. feb 2008 8:16

To ni sporazumna odpoved in ne podpisuj, odpovedati ti morajo iz poslovnih razlogov. Če podpišeš, pomeni, kot, da se je delovno razmerje prekinilo po tvoji volji in nimaš niti pravice do nadomestila za čas brezposelnosti. Glede na dolžino delovne dobe ne bo ne vem kako dolgo trajalo, nekaj pa je, dokler si ne dobiš kaj novega.

 

Želim ti, da čimprej najdeš novo službo.

Lijana

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

5. feb 2008 11:12

Upam, da čimprej najdeš službo. Drugače pa se strinjam z Lijano, je boljše da dobiš 500€, kot nič. tamara

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

5. feb 2008 11:37

KOT JE NAPISALA LIJANA - BOG NE DAJ SPORAZUMA PODPISAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

titta=

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

5. feb 2008 11:38

Barbay, da dobiš odpravnino, moraš najprej dobit obvestilo o nameravani odpovedi pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga, potem Odpoved pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga in potem še Dogovor o odškodnini namesto odpovednedga roka - seveda to ti lahko izročijo istočasno z različnimi datumi (približno mesec dni, lahko manj razlike). Šele na podlagi tega greš potem na Zavod, kjer ti pripada nadomistilo, odvisno od let službe. V primeru, da dobiš tudi odškodnino namesto odpovednega roka, ti pripada nadomestilo na Zavodu čez 2 meseca, zato ker - v tvojem primeru, ko imaš dva meseca odpovednega roka, dobiš za ta 2 meseca odškodnina v podjetju (ponavadi je ta znesek večji, kot bi dobila na zavodu, za to se večina ljudi tudi odloči zanj, t.j. za vsak mesec znesek tvoje plače brez gibljivega dela). Ali že kaj več veš? Želim ti, da se stvar dobro razplete. lp oliva

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

5. feb 2008 12:32

Ne nič ne vem, še! resnično se ne znajdem, ter ne vem kaj in kako naj to uredim. barbay

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

24. avg 2009 19:32

mene pa zanima kako se napiše sporazumna odpoved, imam namreč 2 mesečni odpovedni rok, katerega bi skrajšala. In še glede regresa. Imam pogodbo do 31.12.. Za prvih 6 mesecev sem regres že prejela, koliko regresa mi pripada v stari službi. (no zaenkrat samo sanjam, da bom napisala odpoved, me pa vseeno zanima) anitram1

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

24. avg 2009 23:22

Oj! Pri meni je minilo že leto in pol, odkar sem s pomočjo članic Kulinarična Slovenija ( posebno barbara9), podpisala sporazumno odpoved, vendar z odpravnino in regresom. Sporazumno odpoved sem sicer dobila s strani podjetja, vendar nisem podpisala, dokler mi niso zagotovili odpravnine. Je pa skupni odpovedni rok trajal 2 meseca. Čeprav sem z delom zaključila v mesecu aprilu 2008, sem dobila sorazmerni delež regresa. Glede na pisanje odpovedi mojih kolegov( odpoved je izgledala je nekako tako): Na vrhu njihov naslo ter tvoj, potem pa : Odpoved delovnega razmerja Sem_____ _____, rojen __ __ ____, stanujoč na naslovu ______________ ___________, in želim sporazumno prekiniti delovno pogodbo z podjetjem ______, z dnem __ __ ____ ( za sporazumni datum se lahko zmeniš z nadrejenim, če se da, drugače oddelaš po pogodbi). Spodaj obvezno datum, pa seveda podpis. To je okvirno. V nekdanji firmi so fantje, ki so odhajali, oddajali takšne odpovedi. Anitram1 tudi jaz sem sanjala, pa so me sanje prehitele. Ni mi pa žal. Vso srečo, pa veliko poguma. barbay

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

25. avg 2009 6:20

Barbay, kaj pa sedaj delaš? Imaš službo? lp rolada

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. avg 2009 7:09

Odpoved  se preda pisno, ali ustno na zapisnik. Pisno se preda proti podpisu, ali priporočeno po pošti.

Odvode naj bi glasila takole

 

Odpovedujem Pogodbo o zaposlitvi z dne ............... zaradi osecbih razlogov,

Predlagam, da se mi skrajša odpovedni rok in mi delovno razmerje preneha na dan .........

Seveda mora biti na odpovedi lastnoročni podpis, podatki o predlagatelju, kraj in datum. O tem pa najbrž ne sprašuješ.

 

 

 

 

F r i n a

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

25. avg 2009 17:01

Rolada delam v znanem farmacevtskem podjetju v Novem mestu in sem vesela, da sem dobila to možnost in priložnost. barbay

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti