Vozite avto?

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. jan 2008 3:56

Jaj, ja, dobri stari pejek! Na žalost ga je čas povozil. Kyara

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

19. jan 2008 21:10

Ja, vozim avto. Ga pa zelo redko tankam:) K mehaniku ali pa na servis ga tud peljem, če je treba. Čeprav raje kakšenga moškega člana družine zadolžim za to. LP, Pija. Pingvin

neznan uporabnik

19. jan 2008 22:55

ne, ne vozim avta. Še ne presegam dovoljene starosti... takoj ko bo mogoče bom pa tudi jas ponosna lastnica roza knjižice ter majhnega jeklenega konjička... lovebeyba

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

20. jan 2008 12:08

Vozim že ohoho let, imam svoj avto (po dogovoru je vsak nov avto moj, starega pa podeduje ljubi-hecam se, tako sva si uredila stvar zato, ker se jaz vozim v službo bolj daleč kot on).Sicer pa imam mehanika doma, zato vozimo avto le na redne servise, tehnične preglede in k vulkanizerju če imam defekt(kar se mi zgodi nadpovprečno pogosto). To opravi kdor ima čas, mnogokrat sama.Me je pa moj mehanik prvič, ko sem imela defekt, dobesedno prisilil, da sem sama menjala gumo. Čeprav bi ga takrat najraje nekam poslala, sem mu bla potem že velikokrat hvaležna za njegovo "krutost". jezek

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

20. jan 2008 14:11

ko sem naredila voznički izpit sem postala lastnica yugota , na njem sem znala narediti vse od gume zamenjat, feltne pobarvat(ker sem se naveličala rad kape po cestah iskat), razdelilno kapo pozimi obrisat in malo pobrusit, svečke zamenjat ali pa samo obrisat-malo pobrusit itd,..... na tehničnega obvezno v miniki in vedno so me spustili, sem pa z idejo da bom lepo malo podvozje oprala, zapeljala čez ogromno lužo (nasproto litistroja) in seveda nadvse uspešno zalila motor in ko so me prišli iskat mehanik in prijatelj, sem seveda ponosno povedala kaj sem naredila. potem je prišel moj lepi clio in z njim en kup težav in redni obiski pri mehaniku, uradnem in neuradnem, vedno sem hotela vedeti kaj so zamenjali, zato da sem znala lepo razložiti očetu(čeprav nisem mela pojma kaj govorim-važn da sem vedla) in če mi niso bili ravno pri volji razlagati sem se naredila še bolj blond kot sem (ranault servis v medvodah-kalan) in potem so ugotovili da bo bolje če mi narišejo in jaz še danes vem kaj je "pesto",......... tako da dame če česa ne razumete ali pa vam želijo samo na listu pokazat kaj plačujete, malo vstarjajte,naj vam razložijo za kaj gre in kako je do tega prišlo, če ne drugega vprašajete vsaj, koliko je garancije za zamenjani del! lp plopsa Sporočilo je spremenil(a) plopsa dne 20. jan 2008 14:18:46

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

8. mar 2008 16:58

sem voznica že dvajset let ,pr bajti imamo vsak svoj avto in z njim vsak svojo odgovornost ,imam svojega mehanika ki mu zaupam.Ko mi je zadnjič avto odpovedal sredi Ljubljane ni bilo nobene panike,bila pa sem presenečena nad odzivom treh frajerjev z čudnimi frizurami ,da ne govorim o vsemu železju ki so ga imeli okitenega po sebi,pa nasploh njihov izgled,fantje so zapeljali svoj avto pred mojega in me vljudno vprašali čče potrebujem pomoč pri porivanju ,ko sem pokimala sem sicer mislila da so se me fantje privoščili, toda glej ga zlomka -fantje so umaknili avto na pločnik in mi svetovali da naj polkičem enga tip kda mi oživi avto."Mehanik"e res prišel v pol ure in mi popravu avto .kKosem vprašala fante koliko sem jim dolžna za porivanje je enn zaklical iz avta :Ej stara boš že dala for van kofi ! jampina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. mar 2008 17:04

Pa, ej stara, a si dala for van kofi?

ežoj

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

8. mar 2008 17:37

Sem voznica že 20 let in sem zamenjala že kar nekaj avtomobilov. Prvi je bil jugo, s katerim sem bila kar naprej pri mehaniku (takrat sem bila še samska). Seveda sem morala sama skrbeti za registracijo, zimske gume . . . Potem sem se poročila in od takrat dalje je mož, po pravilu srečo je treba deliti, zadolžen za tehnične stvari, jaz pa za vodenje gospodinjstva in . . . Čez čas so prišli otroci in od takrat sta pri nas dva avtomobila. Zaradi zanesljivosti, ker nisem hotela z dojenčki ostati sama na cesti. Za AX citroen ni bilo treba drugega kot plačevati za registracijo in ga je avtomehanik (na tehničnem) videl le takrat. AX je zamenjala nova Lada Niva, ki pa je imela vse otroške bolezni in je bila kuhana in pečena pri mehaniku.  Za to pa je pridno  skrbel moj mož. Danes sem ponosna lastnica malega Peugeota, ki ga ne zamenjam za nobenega več. Pa tudi moža ne zamenjam, saj mi celo napolni avtocestninsko tablico, tako da je edini rekvizit, ki ga pri avtomobilu rabim "ključ od avta".  

PS.   Seveda pa bi znala ravnati tudi v tehničnih situacijah, če bi bilo "mus".mamka

Sporočilo je spremenil(a) mamka dne 08. mar 2008 17:41:38

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

8. mar 2008 17:53

Vozniški izpit imam malo več kot dve leti in zelo zelo rada vozim. Tudi tankam sama, še raje vidim če mi tanka kdo drug (in tudi plača natankano) Sem bla pa šokirana, ko sem včeraj prebrala tole: http://crnkovic.blog.siol.net/2008/03/05/na-stirih-kolesih/ Nisem si mogla mislit da se tako znan novinar in intelektualec tako blamira na svojem blogu! lp saš

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. mar 2008 19:32

Ce je MC intelektualec in novinar, sem jaz leteca preproga, hihi..:))))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti