Paprika

valentina  

član od: 8.1.2002

sporočila: 5

tema odprta - 3. sep 2002 7:29 | ogledi: 12.198 | odgovori: 21

Ker je ravno sedaj čas, ko se paprika najbolj shranjuje, me zanima, kakšni so vaši načini shranjevanja paprike?

Valentina

mojca_m  

član od: 7.1.2002

sporočila: 10

3. sep 2002 7:41

tudi mene zanima, predvsem recept "pečene paprike"! izgleda nekako takole: paprika je pečena (nato namočena v mešanico kisa in vode), potem vložena v litrške kozarce, vmes med papriko pa sta naložena še česen in peteršilj! ful bi bla vesela PRAVEGA recepta (jest se spomnm samo okvirno ko sem nekoč opazovala mamo) hvala! mojca_m

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

3. sep 2002 11:26

Pri nas pečene paprike za zimo shranimo takole: Paprike/rdeče roge/ opečemo z vseh strani, (ker je sezona piknikov še v teku, kar na vrtnem žaru), pčečene shranimo za krajši čas v posodi s pokrovom, da koža zaradi pare odstopi, nato jih olupimo, očistimo semenje in po porcijah zamrznemo. Za uporabo v solati jih nato pripravim z veliko česna, soljo in oljem. lp, Irena

neznan uporabnik

3. sep 2002 18:29

Živjo ! Tu je en recept , ime pa ima: Makedonski edžur 3 kg zrelega paradižnika 3 kg rdeče paprike 3 žlice sladkorja 2 žlice soli 2 dcl olja pest peteršilja 1 glavica česna 1/4 l vinskega kisa Paradižnik zrežemo na kocke in odcedimo. Kuhamo ga z oljem , kisom , soljo in sladkorjem 1 uro in pol. Medtem spečemo parike jih olupimo in sesekljamo. Sesekljano papriko, sesekljan peteršilj in stisnjen česen dodamo k paradižniku in to kuhamo še 1/2 ure, da se zgosti. V vroče kozarce polnimo vročo maso. LP

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

3. sep 2002 22:05

V pekač dam peki papir nanj lepo zložim paprike in jih dam v vročo (200 -220)C pečico in pečem dokler je potrebno, vmes jih 1x ali 2x malo obrnem. Nato pa po istem postopku kot piškotek. Odkar sem ugotovila, da gre super s peki papirjem, jo z veseljem napečem za celo zimo, saj skoraj odpade zamudno čiščenje pekača. Lp Aja Sporočilo je spremenil(a) Aja dne 03. sep 2002 22:08:37

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

4. sep 2002 7:42

Aja! Veš, tudi meni je kapnilo to s peki papirjem in delam vse tako kot ti in naprej kot Piškotek. Moja mama pa paprike zamrzne neolupljene in jih lupi par minut po tistem, ko jih vzame iz zamrzovalnika (ko se koža odtali, paprike pa so še zmrznjene). Pravi, da z roko z lahkoto potegne dol cel olup. Jaz se moram včasih malo "pomatrati", vendar raje delam tako, ker potem nimam pacarije. Lp! TK

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

4. sep 2002 23:14

Verjetno bom letos vložila v zmrzovalnik nekaj neolupljenih, kot tvoja mama TK. Hvala za idejo! Mogoče mi bo pa všeč. (Ko bom vlagala sigurno....hahaha ) Veliko dobre volje pri pripravljanju dobrot. Lp Aja

valentina  

član od: 8.1.2002

sporočila: 5

5. sep 2002 8:03

Hallo! Hvala za predloge, ki ste jih napisali.Rdečo papriko sem opekla (pardon mož jo je) in sem neolupljeno dala v skrinjo.Potem pa jo bom naredila tako s česnom, prej jo bom pa olupila...Ali pa jo bom uporabila tudi v kuhi.Moja tašča jo uporabi kot dodatek za golaž.Komu je všeč okus paprike, bi mu bilo zagotovo všeč. Zanimiv je tudi recept od Liljane za Makedonski edžur, pa kaj ko je letos kriza z zrelim paradižnikom.Recept si velja zapomniti za drugič. Če ima kdo še kakšen predlog glede shranjevanja paprike, dobrodošel.... LP Valentina

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

5. sep 2002 8:17

Jaz vlagam paprike na sledeči način: Paprike očistimo semen in jih zrežemo na četrtine. Zavremo 1 l kisa za vlaganje in 1 l vode z žlico sladkorja in žlico soli. Sladkor zmehča paprike. Ko mešanica zavre, vanjo damo paprike. Dovolj so kuhane, ko tekočina ponovno zavre in jih kuhamo še 3 minute. Paprike odcedimo, vendar tekočino prihranimo. Sedaj zložimo paprike v kozarce za vlaganje in jih prelijemo z vročo tekočino v kateri smo kuhali paprike. Zapremo kozarce s pokrovi. Zaradi vročine, v kozarcih nastane vakuum in tako jih lahko shranimo. Dober tek. tanja

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

5. sep 2002 9:37

Hojla Valentina! Tudi moj stric, ki je iz Makedonije enako pripravi papriko kot ti oz. tvoj mož. Poleg česna doda še sesekljan peteršilj. Lep bi bilo, če bi še malo taščo vključila na tale naš forum. Sigurno ima veliko dobroh receptov, tako za salne kot sladke jedi. Kaj pa ajvar iz rdeče paprike. Te mogoče zanima. Imam dober recept iz makedonije. Ima samo eno napako. Ne zdrži dolgo. Je tako dober, da ga preveč hitro pojemo. LP Špela

valentina  

član od: 8.1.2002

sporočila: 5

5. sep 2002 12:58

Hallo! Ja se strinjam s Špelo, da bi jaz lahko vključila mojo taščo na forum, ker je zelo spretna v kuhi.Obljubim vsem, da se bom potrudila in zbrala njenih nekaj receptov in jih spravila v objavo.Sploh njene krofe, ki so preprosto najboljši.Samo malo časa potrebujem, oz. malo se moram organizirati. Špela, zanima me recept za ajvar.Nam ga boš zaupala? Lep pozdrav vsem na forumu in lep dan še naprej Valentina valentina napret

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti