Paprika

Zvonka  

član od: 4.7.2002

sporočila: 16

5. sep 2002 15:03

Jaz sem iz paprike delala solato z gorčico: PAPRIKA V GORČICI 30 velikih zelenih (rdečih) paprik ½ l kisa za vlaganje ½ l vode 2 žlici soli 4 žlice sladkorja 6 večjih čebul 6 zrn česna ¼ l olja ½ l gorčice Papriko nareži na 2 cm velike kocke. Kis, voda, sol, sladkor, narezana čebula, česen naj zavre. Ko zavre, dodaj papriko. Vre naj 10 minut. V drugi posodi zmešaj olje in gorčico (z mikserjem). Dodaj ohlajeno papriko. Paprike nisem ohladila. Zvonka Zupančič

Loredana  

član od: 30.1.2002

sporočila: 2

6. sep 2002 9:48

Kako se vloži pečene paprike v kozarce ali mi lahko kdo zaupa ta recept? Lep pozdrav in v naprej hvala! Hermina Rupnik

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

6. sep 2002 12:50

Špela, ali lahko recept za ajvar zaupaš tudi meni?? Strašno rada bi pripravila kaj dobrega za dolge zimske dni. Lepa hvala in prijeten vikend. sabrina

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

6. sep 2002 22:38

PEČENA PAPRIKA S ČESNOM 2 dela vode 1 del kisa za vlaganje malo olja strt česen sol Mesnate paprike spečemo na vroči štedilnikovi plošči, ali pa v pečici. Med peko jih pazljivo obračamo, da se enakomerno spečejo in da se ne zažgejo. Ko se malo ohladeijo, jih olupimo. Kisu prilijemo nekoliko olja, dodamo sol in strt česen. Paprike pomakamo v kisovo mešanico in jih vlagamo v manjše kozarce. Na paprike vlijemo prevret kis z oljem in česnom, nato pa kozarce zapremo. Lp, Suzana.

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

7. sep 2002 8:04

Za ajvar moram malo pobrskati med kupom receptov. Takoj, ko ga najdem, se spet oglasim. Lp Špela

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

18. sep 2002 12:46

Špela lepo te prosim za recept za ajvar, če ti ga je uspelo najti. Zelo rada bi ga naredila. Lep pozdrav. sabrina

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

18. sep 2002 12:54

Suzana pri tvojem receptu manjka še nekoliko sladkorja, saj tako jih dela eta pa so božanske in jaz si za sproti delam tudi tako.

neznan uporabnik

25. sep 2002 2:48

Našel sem recept za ajvar, ki je zelo okusen in lahko ga je pripraviti. AJVAR 5 kg rdečih paprik 3 kg malancanov Malancane olupi in razreži na dva dela, paprike razkosaj in očisti. Malancane in paprike, vsako posebej kuhaj v zavrelici iz 1 ¼ litra vinskega kisa in ¾ vode toliko časa, da upadejo. Malo jih ohladi in zmelji z 2 glavicama česna. Zmleto maso kuhaj z 2 dcl olja, 1 veliko žlico zenfa, malo soli in popra (po okusu) še dobre pol ure. Vroče polni, počasi ohladi in shrani. Obilo sreče pri pripravljanju, a če se držite recepta sreče ne potrebujete. Juhca

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

25. sep 2002 9:28

Recept za ajvar sem že našla, samo v računaklnik ga moram še spravit. Sem že tudi jaz malce nervozna, ampak mi primanjkuje časa. LP špela

valentina  

član od: 8.1.2002

sporočila: 5

25. sep 2002 10:52

Hallo! Lep deževen pozdrav vsem na kulinariki.Juhca hvala za recept.Špela tebi tudi, ti bom že kar zdaj rekla, saj vem da ga boš kmalu obelodanila.Tudi za čas je problem, vem.A je recept tak kot od juhce? Ga bom naredila, brž ko se bom pozdravila. Le da bo še sezona za to zelenjavo.Upam da. Naj vam povem, da sem naredila papriko po receptu od Suzane.Super, vam rečem.Meni je zelo všeč.Mogoče sem jo malenkost premalo posolila, vendar lahko še vedno dosolim.Naredila sem nekaj kozarcev z česnom, nekaj pa brez, ker me je bilo strah, da se bo česen pokvaril.Vendar se do sedaj še ni.Tudi barve ni spremenil, mislim tako, da bi postal zelen. Kdor ima rad takšno papriko mu jo zares priporočam.Dela je res malo več, ampak je bolje potem, ko daš kozarec kar na mizo. LP Valentina valentina napret

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti