Stare obleke

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. jun 2008 12:42

RadaJem, povprašaj v kakem domu za ostarele.

Second hand trgovina za otroška oblačila obstaja v Ljubljani.

Kaj pa podarimo.si ?

 

F r i n a

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

10. jan 2012 12:21

Pozdravljeni,

 

nabralo se mi je nekaj odvečnih oblek, ki jih že nekaj časa nisem oblekla (in sklepam, da jih tudi ne bom), so pa zelooo malo rabljena. Zanima me, če kdo pozna koga, ki bi mu prav prišle?

Okolica Celja, Slovenskih Konjic in Zreč.

Ženske obleke so velikosti S/M, moške pa L (jope, srajice). NIč ni strganega, vse je lepo oprano, zlikano.

 

Če kdo pozna koga, bi lepo prosila za kontakt, v nasprotnem primeru pa nesem na Karitas ali kaj podobnega.

Lp

tamara

tinkarica  

član od: 22.12.2006

sporočila: 87

10. jan 2012 13:08

Jaz sem letos nesla fuuuuul cunj na KAritas...so ful veseli. Pa to, daje treba imet potrdilo iz čistilnice, sploh ne drži. Važno je, da so cunje čiste in da niso strgane.

tinkarica

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

10. jan 2012 22:34

Najbolj preprosta rešitev je oddaja v Humanine zabojnike. Pri nas jih imajo v mestu kar nekaj, ne vem, če je tako povsod. Samo napakiraš v vrečke, pa oddaš notri.

*Alisha*

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

11. jan 2012 13:29

še vedno je boljše nesti na karitas kot pa v humana zabojnike.

karitas jih podeli ljudem ki nimajo kaj obleči medtem ko jih humana prodaja v različne države ...

zmajcica1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. jan 2012 13:50

Še vedno je boljša Humana kot kontejner za smeti. Imamo tako torej lestvico.................od naj....do naj.....

rimljanka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

11. jan 2012 13:57

V Delovi prilogi Ona je na zadnjih straneh večkrat kakšna prošnja za oblačila. Lahko jih ponudiš na portalu podarimo.si ali pa na bolhi in podobnih portalih. Sama sem darovala tudi kakšni družini, ki jih pokaže po televiziji, da jim je požar ali kakšna druga naravna katastrofa uničila imetje. V Ljubljani so pred kratkim imeli tudi akcijo staro za staro. Sem pa včeraj po TV videla da Humana res prodaja naprej oblačila in je tudi mene minilo, da bi oddala kaj v njihove zabojnike. Raje dam tistim, ki potrebujejo pa si ne morejo privoščiti. V smeti pa nikoli ne vržem oblačil.

 

Lizzie

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. jan 2012 14:55

Oblačil in sploh ničesar več ne nosim niti na RK, niti na Karitas.

Vse, kar je uporabnega zapakiram v karton (škatle kupim na pošti, so poceni, čiste in nove), napišem kaj je v kartonu (recimo 8 jušnih krožnikov, 2 desertna in 5 kozarcev), prav tako, da jih lahko vzame vsak, ki bi mu vsebina prišla prav.

Prav tako ravnam s tekstilom.

Vzamem manjše kartone, ker večjih s skuterjem ne morem tovoriti in ker predpostavljam, da bo tako bolj enostavno tudi za tiste, ki jih bodo odnesli.

Vse skupaj odtovorim kar na najbližje avtobusno postajališče. Sprva so kartoni tam čakali  tudi po kakšen dan, zdaj pa jih poberejo že do poldneva. Vidim, da so se za ta način odločili tudi sosedje, zdaj puščamo tam tudi kasete s sadjem in zelenjavo, jaz sem zadnjič vzela korenje in kolerabo, danes sem pa nesla gor cikorjo, kivi in peteršilj.

Meni je ta sistem zelo všeč, ni mi nerodno niti dati niti vzeti nečesa rabljenega.

Vsa leta smo tako blagovno menjavo prakticirali prijatelji in znanci in sem vesela in ponosna, da sem tudi sama prispevala k razširjanju te navade.

 

 

nola

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. jan 2012 16:25

Jaz jih zapakiram v škatle. Napišem kaj je notri in potem to mož odpelje v podjetje,kjer imajo kar nekaj takoimenovanih sezonskih delavcev iz bivše nam države. Vzamejo čisto vse.Od starih koles,krožnikov,kozarcev,televizij,oblačil,.... Vse to potem odpeljejo domov.V Bosno,Srbijo ,..... Na Podarimo .si je pa nekako takole,da se mi zdi da je vse skupaj že kar mali biznis. Veliko stvari je takoj pobrano in potem največkrat naprej prodano. Verjetno pa tudi ljudje,ki nekaj res zelo potrebujejo niti nimajo računalnika . Sem oddajala pred leti monitorje in tv.Tv je bila že čez par dni na boljšjem sejmu. Nola,tudi tvoj sistem mi je zelo všeč :) . anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti