Danes na 24 ur oz. po oddaji

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 5. jan 2008 20:36 | ogledi: 1.646 | odgovori: 8

Bila je namreč 8 članska družina, pravijo da kruh pečejo v krušni peči in tako prihranijo tudi do 1.000 EUR na mesec, potem pa je gospa rekla da dobijo za otroke od evropske unije cenejše mleko in testenine, ne vem sem preslišala kako. Mogoče katera ve kaj o tem? Hvala za odgovor!

beki

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

5. jan 2008 20:41

Sem slišala, ja, Mislim, da ni nič povedala o tem, kako se pride do te pomoči. londonska rezina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. jan 2008 20:43

Tega nisem videla, ampak že pred časom sem videla zloženko, kjer pozivajo vrtce, naj se prijavijo za subvencije cenejšega mleka in mlečnih obrokov v vrtcu... matilda

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

5. jan 2008 21:34

Sej so povedali da na karitasu dobijo mleko,vem da ga dobijo tisti ki grejo na karitas sicer ne vem točno kako, samo povedala je gospa da so ga enkrat dobili po 6 litrov na osebo. golubić

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

6. jan 2008 2:07

Tako kot preko socialne se lahko dobi paket tudi na Karitasu, vendar pa je to za družine z majhnimi dohodki. Predložiti je potrebno nekatera dokazila, potem pa res dobiš 6 l mleka, 1 kg polente, 1 kg gresa, včasih kakšno kg sladkorja, makarone in mogoče še kakšno malenkost. Čeprav dobijo trajno mleko ima ta zelo kratek rok trajanja in zato ga veselo delijo. Poznam družino, ki hodi po te pakete. Kruh si spečejo doma in namesto vode dodajo raje mleko in tako ga kar nekaj porabijo. No, vseeno so kar zadovoljni, nekaj pa je le. Kajcika

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

6. jan 2008 8:36

že pred nekaj časa me je obiskala gospa iz neke organizacije,vendar ne vem ali je to karitas,rdeči križ ali kaj drugega in mi ponudila brezplačno mleko,ker imam tri otroke in da mi pripada.Mleka sicer nisem vzela,saj ga mnogi bolj potrebujejo kot jaz,vendar pa sem se pozaniala in zvedela,da je nekje na Tolminskem ali pa v okolici skladišče,ki je polno neke hrane in mleka iz Evropskih skladov in ga nemorejo razdelit,ker so preveč oddaljeni iz centra Slovenije,kako so to rešili ne vem,je pa bilo tudi nekaj govora o tem na lokalnem in pa na radiu Koper.Toje bilo pred kakim letom,kako je sedaj pa ne vem. Me pa zanima,sicer oddaje nisem gledala,ampak tisoč evrov na mesec,pa da jih pri kruhu prišparaš,....Koliko kruha pa potem pojedo????Ali je bilo mišljeno na leto,ker to bi pa šlo,samo vsak nima krušne peči. anaeva

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. jan 2008 9:28

1.000 € je lahko le pavšalna ocena na pamet, kajti računica se ne izide. Če vzameš povprečno drag kruh - npr. 2,5 €/kg , prihranek po kg ne more biti večji od 2 €  in po tej računici bi moral vsak od 8 članov dnevno pojesti 2 kg kruha??  Take izjave vedno jemljem z veliko rezervo. Imam občutek, da informacije o možni pomoči družinam ne pridejo vedno do vseh, ki bi to pomoč resnično potrebovali in da je mnogokrat odvisno od tega, kako se kdo znajde. Cila

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

6. jan 2008 21:42

hoj ! ma hvala bogu, da se znajde ! se mi pa tudi zdi, da se je kar treba fajn "znajt", da pri eni plači živi 8članska družina.in kot sem videla, niso nič jamrali. za tistih 1000 eur pa se ne spomnim, a so bili rečeni za na mesec ali za na leto.no ja, tudi na letni ravni je to kar lep prihranek. GOSPAKATJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti