Peka

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

4. jan 2008 12:32

Ja, teta torta, najboljše je, da si vsak najde svoj način peke. Pravijo pa, da vaja dela mojstra. Izkušnje in pa nasveti so pa vedno dobrodošli. Jaz še vedno rada preberem nasvete in izkušnje drugih, čeprav že zelo dolgo pečem, saj sem že tudi dolgo na svetu. Lep pozdrav! regina

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

4. jan 2008 13:15

Teta torta, Miklavževi piškoti so bili kot vsako leto odlični! A kako vem? Ja, če bo sreća junačka dala, bova menda nekega dne midve v žlahti! Res, res! Sem končno sestavila vse koščke! fresh

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. jan 2008 13:45

hehe, ko smo pri biskvitu, ki nikoli ne pade dol - samo enkrat sprobano in nikoli več. Moj je narasel čezinčez, pa ni bil premajhen model, nato pa se skoraj pogreznil. Smo se doma še kak mesec režali na ta račun. Loni Makaroni

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

4. jan 2008 14:58

Fresh, ugibam, kateri izmed mojih neposrednih in bolj oddaljenih nečakov je tvoj "junak" - a če bova res kdaj v žlahti, dobiš poročno torto! teta torta

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

4. jan 2008 15:32

Teta torta, tole bi bilo pa krasno! Evo, namig, kateri je; ta srednji od teh treh otrok me je že nekajkrat peljal v Bogomolje. Bo šlo? fresh

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

4. jan 2008 15:49

Seveda, že omemba alergije na oreščke v nekem drugem postu mi je dala misliti, da gre za to "gnezdo". Pa dovolj privatiziranja. Regina, popolnoma se strinjam s tabo, da se človek vedno še kaj novega nauči. Tako sem npr. jaz šele pred nekaj leti postala pozorna na to (prebrala sem v neki knjigi), da sneg za biskvit ne sme biti preveč trd in suh in da se zelo dobro obnese, če sladkor že takoj dodamo beljakom. Sicer delanje snega traja malo dlje, a pride odličen, ravno prav trd, pa kljub temu še mazav. teta torta

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

4. jan 2008 19:52

Teta torta, se pravi, da sladkor dodaš beljaku še predno ga začneš stepati? Sem prav razumela? Vidiš, to še jaz nisem brala oz. slišala do sedaj. Jaz pri vsakem biskvitu dam 1/3 sladkorja v sneg, ostalo pa v testo. Moram pa naslednjič sprobati še tvojo varianto. Mi lahko zaupaš, v kateri knjigi je to napisano? Lep pozdrav! regina

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

7. jan 2008 12:06

Regina, čez vikend nisem bila "priklopljena". To sem prebrala v tejle knjigi http://www.amazon.de/gro%C3%9Fe-%C3%B6sterreichisc (ne vem, ali si nemško govoreča). Tudi jaz dam pri biskvitih in sploh povsod, kjer delam sneg, 1/3 do 1/2 sladkorja (stresem "od oka") v sneg. Vendar sem ga prej dodala snegu, ko je bil že trd, sedaj pa ga stresem kar k tekočim beljakom. Sneg se dela malo dlje, a je res zelo stabilen in se lepo vmeša. Sicer pa gre za knjigo z recepti nekdanje Avstro-Ogrske, in sicer tradicionalnimi in modernimi. Ta način delanja snega razlaga avtorica v uvodu. Če te zanima, ti bom natančno prepisala oz. prevedla. teta torta

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

7. jan 2008 20:35

Teta torta, hvala lepa. Zgleda zelo zanimiva knjiga. Ja, govorim oz. razumem nemško in imam vsaj 10 kuharskih knjig v nemščini. Do sedaj sem v beljake dala pred stepanjem za noževo konico soli in, ko je bil beljak že trdno stepen, sem nato dodala sladkor. In moram reči, da je sneg tudi zelo obstojen in se da dobro vmešati. Ščepec soli pa poudari aromo pecivu. Bom pa naslednjič probala narediti tako, da bom sladkor dala takoj v beljake. Če se bova pa kdaj srečale, bom pa z veseljem malo prelistala tole knjigo, če jo boš takrat prinesla s seboj. Lep pozdrav! regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti