Novoletna voščila

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

tema odprta - 22. dec 2007 13:19 | ogledi: 2.154 | odgovori: 1

Kmalu bosta tu! Božič in novo leto namreč. Spominjam se prireditev, ki smo jih imeli otroci pred prazniki. Mislim, da je bilo takrat bolj veselo. Pričakovanja so bila velika, dobili smo ponavadi kakšno jabolko, doma pečene piškote, mogoče tudi kakšen bonbon. Enkrat sva pa z bratom dobila buhteljne, joj kako sva se hvalila z njimi. Pa smrečica, kako je dišala! Obložena je bila s piškoti , jabolki in v srebrn papir zavitimi orehi ali lešniki. Pod njo pa jaslice, čisto majhne in preproste, a tako tople. Joj zdaj pa postajam že preveč nostalgična, če ne že patetična. No, mislim, da so spomini nekaj lepega, ki človeku ostane za vse življenje.

No in tu je tudi pesmica, ki sem jo nekoč recitirala:

Staro leto šlo je spat

v svoj daljni temni grad.

Novo leto gre čez plan

"Novo leto dober dan!

Si prineslo sreče nam

ali neseš jo drugam?"

Novo leto odgovarja:

"Z mano gre nebeška zarja,

sonce, vigred,cvet rdeč,

kaj pa hočete še več?"

"Hojej, srca mlada,

bi še mnogo rada,

voljo židano vse dni

pravljične gradove tri

meh za smeh in take mlinčke,

ki bi mleli nam cekinčke!"

Je preveč pocukrano? Upam, da je v teh dneh to dovoljeno.

Pa lepe praznike preživite in veliko zdravja in sreče v Novem letu, vam iz srca želim!

daga

Temo je spremenil(a) daga dne 22. dec 2007 13:23:08

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

23. dec 2007 10:06

Ma kaki pocukrano! Če bi bog meu hladilnik, bi bla tvoja slika na njem. Jaz pa vsem želim puno puno, kuj tejko zdravja, ka bi šle fse bolnice v stečaj, pa zdravstveni domi tudi. Tak! tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti