Zveza potrošnikov

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. dec 2007 8:54

Katja, ker imaš evidentno dovolj energije, ti svetujem, da organiziraš asociacijo potrošnic in potrošnikov. In to lepo lege artis, tako kot je treba, z ustanovitvenim aktom ipd. ipd. Jaz načelno podpiram pravido do interesnega združevanja in bom načelno podprla tudi to novo asociacijo. Lahko zadevo ustanoviš kot društvo, lahko kot zasebni zavod, lahko tudi odpreš posebno spletno stran in potem lahko na tisto spletno stran cel božji dan in celo noč tete in strici pišejo kje je kakšen "occasione" oziroma kje je kakšna cena previsoka... Samo te opozarjam - pa ostale ladies, ki tako rade "jst bi tut bla zraven na prvi žogi" - organizacija takega projekta zahteva precej energije in zlasti zahteva držanje organizacijskega tempa. Se je zelo enostavno za nekaj navdušiti, po drugi strani je pa zelo težko to navdušenje tudi obdržati. Zlasti navdušenje v skupini. In se boste morale kar hitro odločiti, ali je bila ta zamisel o mreži obveščanja, pa "js bi bila tut zraven" ...ali je kaj substance na tem ali pa je to trenutni ženski hir. In tudi premisliti, koliko denarja ste pripravljene vložiti v to mrežo. Pa vendar ja ne mislite, da bo upravljalec tele spletne strani do neskončnosti dolgo na svoje stroške gostil formiranje neke nove potrošniške mreže na spletu? Vendelina jr.

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

23. dec 2007 20:54

Jaz pa poznam deklino, ki je kupila oblačilo, ga zvečer oblekla, drugi dan pa odnesla v trgovino in ga reklamirala (je že kaj našla na oblačilu).Kaj je hotela trgovka, stranka ima vedno prav.Pa to ni naredila samo enkrat.Kaj pa na take stvari rečete.Pa je kupila hlače, jih odnesla šivilji,da jih prekopira, pa hitro drugi dan nazaj REKLAMIRAT. BISERKA55

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

23. dec 2007 21:19

No Biserka55 kaj pa ti rečeš na to: pri vhodu v trgovino je letak na katerem piše -30% na vso perilo (firme X) in pižame (firme Y). Vstopim v trgovino, kje je na določenih obešalnikih ta letak, na njem pa perilo in pižama omenjenih firm,. Izberem ustrezno pižamo, grem do blagajne in presenečenje. Ja popust je le na pižama iz frotirja. Pa pravim ja kako saj so vendar obešene na obešalniku na katerem je letak. da skrajšam. Babnco pri blagajni pogledam z ubijaskim pogledom in si mislim, le misli si da bo pri tem ostalo. Nasledji dan pokličem sedež podjetja jim opišem situacijo in mi dajo prav, ko jim očitam da gre za zavajanje, s pojasnilom da so se trgovke zmotile! Zmotile ja, to je finta da več prodajo. No seveda so mi potem vrnili tisti denar v vrednosti 30%. Mene že ne bodo več nasr...Vse prenesem, napake delamo vsi, ampak tako očitno zavajanje pa ne, pa poleg tega še nesramno obnašanje. Uf ally82

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

24. dec 2007 18:11

Jasno, prav si storila.Ni mi pa jasno kakšen je namen zavajanja, itak neboš kupil,ker cena ni nižja, prijatlom boš povedal kaj počnejo, in ko greš mimo trgovine neboš več stopil vanjo.Ali se jim splača? BISERKA55

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

25. dec 2007 6:42

Meni pa se je ze parkrat zgodilo, da sem,ko sem natacneje doma pregledala racun videla, da je izdelek,ki sem ga kupila po akcijski ceni , obracunan kar po navadni, visji ceni. Enkrat sem stvar nesla nazaj( kupila sem kuhinjski zar), pri manjsih stvareh pa clovek ni tako pozoren,sploh ce ima poln vozicek stvari... Ravno zadnjic so mi V Hofru v NG zaracunali en izdelek 2x, eden pa po redni in ne znizani ceni. Slo je samo za nekaj manj ko 2 eura, pa vendar! In ko prides domov,ne mores vec dokazati, da nis imel tri stvari, pac pa samo dve.itd.itd. Res je treba imeti " oci na pecljih",pa se nekaj-kako to,da se trgovci (skoraj) nikoli ne zmotijo v naso korist?!-vsaj meni se v vseh teh letih se ni zgodilo! lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 25. dec 2007 06:57:46

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

25. dec 2007 9:56

Lučka, to je pri nas skoraj stalna praksa tako pri Merkatorju, kot Tušu. Zato vedno dam na blagajnonajprej stvari ki so v akciji, in gledam kaj trgovka blokira, ali pa takoj preverim račun,ker so stvari na začetku računa. Čeprav so mali denarji se mi ne zdi prav, da me prinašajo okrog in reklamiram na licu mesta. Reagirajo pa trgovke zelo različno na takšno reklamacijo. Lp Nasha

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

25. dec 2007 19:15

Stasa, na tvojem mestu bi šla. Če so pravi, bodo izdelek brez nadaljnjega vzeli nazaj, tudi če ti po tihem ne dajo prav. Sploh, ker lahko svojo izkušnjo utemeljiš. Kupec je kralj.

 

Čeprav je med nami tudi precej takih, kot je opisala biserka55, a pravi trgovec tudi to vzame v zakup oziroma kot izjemo, medtem ko ima večino kupcev za poštenjake in zato tudi menja blago ali vrne denar, ker ve, da večina ljudi nosi nazaj dejansko zato, ker izdelek ni to, kar je pričakoval.

 

Sama še nikdar nisem imela težav pri menjavi izdelkov, tudi če je šlo za špecerijo oziroma šunko, ki je imela malo vonja (ko jo reže in da v papir, je res ne povoham...). V Mercatorju so mi jo vrnili brez besed, se opravičili in dali novo (seveda, kako ne bi - bolje to, kot pa da jim na vrat pokličem inšpekcijo).

 

Mamamia

mamamia

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

25. dec 2007 22:23

Dober večer! Rada bi povedala par stvari. Tudi jaz delam v trgovini in sem prodajalka. Moj poklic je trgovec. Vendar se mi zdi razlika med: prodajalec - ta , ki vam stvari prodaja; in trgovec - pač, ta, ki je lastnik trgovine. V vaših pogovorih me malo moti to, da se ne ve točno kdo je tisti ki je "kriv" prodajalec ali trgovec. (mogoče se malo čudno sliši samo tisti, ki vam artikel, izdelek .... poda preko pulta ni kriv za vse....) (pa tudi nisem šla gledati v slovenski prsvopis za razliko med prodajalcem in trgovcem, upam, da razumete kaj mislim) Delam tudi na blagajni in naj vam povem, da od tega, če se jaz slučajno zmotim nimam popolnoma nič. Če so blokirani trije izdelki mora v blagajni biti za tri izdelke denarja. Pa tudi to je res, da sem imela že manjko v blagajni, ki sem ga plačevala iz svojega žepa in mi nihče ni prišej nazaj, ker bi mu preveč denarja vrnila. Se mi pa zgodi da stranka pride nazaj z živilom, ki je slabo po krivdi proizvajalca in potem nadira mene ali kolegice, ki res nismo krive za napako. Saj zadeva se vedno uredi. In me smo tiste, ki lahko potem urejamo stvar naprej, samo je včasih prisotne preveč hude krvi. Drugače sem pa tudi jez kupec in sem doživela že vse mogoče stvari. Od pokvarjenega mesa, do GSM telefona, ki ni delal pa še nikdar nisem imela problemov. Sem pa naletela že na vsemogoče prodajalke in prodajalce in če mi kaj ni všeč, jim dam to vedeti in grem drugam. Saj izbire je dovolj. Upam, da se nisem kateri zamerila. Lepe nakupe vam želim. Hema

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

26. dec 2007 6:10

Upajmo HEMA,da se bo kdaj oglasil tudi kaksen lastnik in povedal svoje.Saj zato pa so forumi, da vsak pojasni svoje stalisce- in dokler je pisanje na kulturni ravni, je lahko vsem le v korist! lucka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

26. dec 2007 8:20

Če bi se vsi držali pravila: Ne naredi drugemu, kar ne želiš, da kdo naredi tebi, bi bilo vsem lepše in lažje na svetu, tudi v odnosu trgovec (bolje rečeno: prodajalec) - kupec. Oziroma, pogosteje, obratno.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti