Hujšanje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

24. feb 2006 10:33

No, Nia, ti zdj očitno v fazi, v kateri sem bila jaz.Sicer nikdar sem šla od doma brez zajtrka - ali sadje ali kak jogurt ali kos kkruha s šunko, dopoldne v službi niti lačna nisem bila, ko sem prišla domov pa sem stikala po vseh loncih v hiši in pojedla vse, kar semnašla. In ko ni bilo dovolj, sem praznila še hladilnik (bela žemlja s poli posebno in majonezo mi je bil anajljubša hrana...). je pa res, da ko sem bila dovolj disciplinirana in sem se držala pravila, da jem dopoldne sadje (no, tu in tam sem že pojedla kakšno žemljo, staradal nisem nikoli), pri glavnih obrokih pa nisem mešala mesa in riža, krompirja ali testenin na primer, je bilo vse ok, tako zdravje kot kilogrami. Je manj obrmenjujoče kot celotna 90 dnevna dieta, učinkovito pa tudi. Poskusi se navadit. Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

24. feb 2006 11:13

Preberi si Montignaca. Prehranjevanje je organizmu prijazno in nikoli nisi lačen. Temelji pa na živilih z nizkim GI (glikemični indeks) in ločevanju OH+B in OH+M. lp še en link: http://www.montignac.com/en/ig.php Julija

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

24. feb 2006 11:59

jaz pa angleščina se ne razumeve kaj dosti, če je kje kaj v slovenščini bi pa šlo..sedaj sem mal boljš ker sem šla s sodelavko ven in sem si kupila 10 dag zeljnate solate in sem zadovoljna.sedaj pa je treba počakat do štirih. sedaj bom pa za lakoto pila vodo.danes bom imela za kosilo gobice z jajčkom in solato .. NIA

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. feb 2006 14:38

Meni pa tudi zadnje čase grejo kilogrami kar počasi,a vstrajno navzgor.Nevem kaj delam narobe,nič bolj ne jem kot ponavadi,gibljem se,res ne nevem kako intenzivno,ampak se.Poskusila sem z Montignacom,ker mi usreza,a je bilo doma en kup godrnjanja,pa vedno ko smo se vsedli za mizo..joj nate sem pa pozabila,ali je bil golaž z moko zagostnjen,ali pa kaj drugega. Mamamia,jaz pa mislim da je zdravo zajtrkovati in da samo pri sadju celo dopoldne ni priporočljivo... Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

24. feb 2006 15:27

Saj tudi nisem dolgo vzdržala. Se mi pa zdaj občasno zgodi, da mi zjutraj ne tekne drugega kot na primer banana ali jabolko, pa si potem h kavici privoščim eno črno žemljo (ker belih ne smem, kakega drugega peciva - pita, kiflji, kroasoni ali ka jpodobnega pa sploh ne). Meni je sadje, kot da mi nekaj samo skozi pade.... Kak dan v tednu začnem tudi s sadnim jogurtom, a tudi v tem primeru potem še dopoldne sledi suha žemlja ali kaj podobnega. Mene so minuli meseci izučili, kaj je dobro in primerno in kaj ne. Ker verjetno nikdar več ne bom smela prepogosto grešiti, ampak bom lahko samo malo popustila pri zdajšnjem strogem režimu prehranjevanja, se verjetno tudi z odvečnimi kg ne bom nikdar več morala spopadati. Ampak glede na to, kako je bilo z menoj prej, zelo dobro razumem vsa vprašanja in dileme, predvsem pa napake, ki jih delamo v želji po izgubi kilogramov oziroma popolnem telesu. Naj reče kdo kar hoče, vse je v glavi - vsak ima svoje navade, svoje potrebe in na koncu koncev je tudi vsako telo zgodba zase. Res pa je, da traja, preden se v vsem tem najdemo in potem še znajdemo, kaj šele uspemo. Mamamia mamamia

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

24. feb 2006 15:38

Tudi jaz imam probleme pri teži. Začela sem z Montignacom. Problem imam, ker sem v službi do 16.00 ure potem pa imam dalje šolo in sem komaj ob 20.30 doma. Malico imam ob 11.00 uri. Vmes nimam kosila. Kaj lahko jem za malico in kasneje preden grem v šolo. AK

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

24. feb 2006 16:32

AK, malo preštudiraj svojo presnovo. Če je dobra, potem lahko pred odhodom v šolo zaužiješ kak močnejši obrok oziroma glavnega dnevnega, sicer pa ga prestavi na čas, ko imaš malico. Morda si privošči dober, raznovrsten zajtrk, pa za malico kajlahkega, da vzdržišp do glavnega obroka, zvečer pa potem spet kaj lahkega. Če pa te presnova zafrkava, kot mene na primer (prav ta reč je botrovala, poleg nekaterih drugih elementov, mojim bolezneksim težavam), boš seveda potrebovala nekaj čsa, da ugotoviš, kakšen način prehranjevanja ti ustreza in kaj smeš oziroma česa ne. Naše potrebe so različne. Jaz brez dobre hrane ne vzdržim, a se tudi v mejah, ki jih imam, dobro hranim. Kdo drug, ki na hrano ne da toliko, pa vzdrži brez težav z malo hrane,pa še kakšnih posebnih zahtev nima. Jaz na zelenjavi in polnozrnatih rečeh ne vzdržim, nekdo drug lahko to je celo življenje in mu je super. Zato pravim, da ni vsaka reč za vsakogar. Jaz Montignata ne prenesem, poznam pa ljudi, ki se tako prehranjujejo že leta in je vsa družina zadovoljna in jim nič ne manjka. In tudi če kdaj kaj zagrešijo, ni to nič narobe in se jimnikjer ne pozna, ne na kilah ne na zdravju. Ampak da bi se pa mučila z nečim, kar mi ne ustreza, samo da pokažem, da zmorem - ne, hvala lepa. Življenje in hrana sta namenjena ućitku, ne pa mučenju. Različne izkušnje najdeš na onem forumu o zdravi prehrani. Poglej malo tam, kako teče debata, pa boš videla različne izkušnje in tudi poglede. če ti ta sistem ustreza, morda velja poskusiti - če je volja, se boš tudi znotraj tvojih časovnih omejitev gotovo znašla. Če pa ti ne ustreza, poišči kaj drugega. Rešitev za vse je tu nekje okoli nas, samo videti jo je treba in vzeti za svojo. Ker če odločitev ni zgolj in izrecno tvoja, potem je tudi uspeh vprašljiv, ne glede na to, da drugi prisegajo na tisto, kar pač njim odgovarja. Smo si pač različni. Pa tudi za to gre, koliko smo pravzaprav pretežki. Mamamia mamamia

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

24. feb 2006 20:01

Preizkušena dieta, jesti vse v normalnih količinah le zvečer samo sadje in jogurt!!! Malo več telesne aktivnosti, sprehodi... Izgubila v 4 mesecih 5 kg in se nisem odrekla sladkarijam!!!

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

24. feb 2006 22:06

Točno tako pinka zmeren zajtrk, za malico jabolko , pa kosilo čisto normalno z vsem , ampak v zmernih količinah, potem pa urica v naravi (hoja), za večerjo pa jabolko ali ena pomaranča oz. sadje, je tudi meni pomagalo da sem izgubila 20 kg pridobljenih med nosečnostjo , tudi prej sem bila močnejše postave, sedaj pa je vse super šlo dol brez kakšne diete.Red in disciplina , pa sprehodi v naravi in rezultat je na dlani. Pa veliko uspeha želim vsem ki se borite s kilogrami. Držim pesti gostenn

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

25. feb 2006 7:21

Se strinjam pinka in gostenn, samo eden ki ima 80 kilogramov brez posebnega režima shujša 10 kilogramov, eden ki pa jih ima naprimer 58, pa bi rad na 53 pa to ni preprosto... Tudi jaz sem jih med nosečnostjo pridobila 14, po porodu izgubila vseh 14 in še dodatnih 12 in to kar tako,pač so mi sami šli dol.Štartala pa sem z 64 kg. Lep pozdrav Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti