Smrekca

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. dec 2007 22:12

Imamo umetno smrečico, na njej pa zlate in rdeče bunčke, pa prav takšne pentlje in rdeče lučke. Mačka je je vedno najbolj vesela, da lahko vse dol pofrca, kar pač doseže. Jelenckova

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

15. dec 2007 23:40

Smreka bo naravna in bo okrašena s starimi pisanimi kroglicami. Jaz sem že zdaj čisto božično razpoložena. Jaz vsako leto pohitim, tako da s prvim decembrom v korita na okenskih policah naložim smrekove vejice, pred vrata naredim tudi aranžma iz smrekovih vejic, pa še v obešanko smrekove vejice, na vrata venček. Danes v snegu in mrazu okrasila korita z posušenimi pomarančami, obešanke in aranžmaje pa sem okrasila z rdečimi okraski. Smreka bo naravna in bo okrašena s starimi pisanimi kroglicami. Jaz sem že čisto božično razpoložena. lp, pinka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

16. dec 2007 7:00

Pri nas bo pa tudi umetna smrekica z modrimi in srebrnimi bunkami, modrimi lučkami in modrimi perlicami.

marelica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. dec 2007 9:43

Pri nas se trudimo, da bi našli nordijsko jelko, ker je letos prav posebni Božič. V nasprotnem bomo imeli ekološko smreko, okrašeno z belimi lučkami in starimi zlatimi okraski. Prav poseben letošnji okrasek je velika, rdeča bombica, z zlatim napisom : "Nevin 1. Božič!" Namenjen je naši dojenčici, ki bo okrog Božiča stara šele 6 mesecev in je prvi dojenček v hiši po več desetletjih. Deklica je moja nečakinja.

Božično drevo je okrašeno vsako leto drugače in imamo vsaj štiri možnosti. Krasimo jo na predvečer Božiča, na ta dan ima mama tudi god. Letos bomo verjetno drevešček naredili dan prej, saj je zaradi naše deklice potrebno upoštevati nova pravila in najbrž ne bo dovolj časa še za okraševanje.

F r i n a

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

16. dec 2007 9:44

Pri nama bo pa umetna smrekica, okrašena z angelčki iz testenin, obeskov iz das mase in pozlate, suhimi pomarančami in pozlačenimi orehi. madronsica

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

16. dec 2007 10:21

midva bova tudi postavila umetno smrekico, tokrat malo manjšo, zaradi muce. s starimi rdečimi bunkicami in nekaj zlatimi. naredili pa bomo bunkice iz stiroporja in jih premazali z gresom oz. polento in jih malo posprejali z zlato barvo. postavila pa jo bova naslednji teden in upam, da nama bo ratalo letos malo povečat jaslice oz. dodati kak nov dodatek tanjaj tanjaj

ovcka  

član od: 30.8.2005

sporočila: 66

16. dec 2007 10:25

Ko smo že pri tej temi. Je kdo mogoče zasledil, da bi v Sloveniji prodajali umetno smrekico, ki ima izgled kot naravna? Na spletu sem našla nekaj čudovitih, a kaj ko je zadeva iz ZDA in bi najbrž stroški dostave/poštnine presegli ceno same smrekice. ovcka

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

16. dec 2007 10:29

Ovcka - Pro Mak na Vilharjevi v LJ. Zadnjič sem jo morala prav potipat, pa še nisem bila ziher, pol so se mi pa storži malo čudni zdeli... Moj me zafrkava, da najbrž vseeno nisem dobro videla, da je bila ziher prava, ker so pa storži prej odpadli so jo aranžirali z umetnimi... Skratka, zelo avtentična ... cene pa nisem preverjala... Irena

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. dec 2007 10:46

Ali kdo ve, če srebrni smreki iglice ravno tako odpadajo, če je na toplem, kot navadni? Verjetno jih je pa le laže pobirati, kot tiste drobčkane od prave. Sem videla, da v naši severni sosedi prodajajo srebrne smreke in me je prav  zamikalo. Ali je kdo zasledil, da jih prodajajo tudi pri nas? Ker tovoriti smreko tako daleč, se bi mi pa le zdelo malce preveč ubrisano.

LP

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. dec 2007 10:56

Ja, v Bauhausu, sem malo prej gledala reklamo, so na zadnji strani, raznorazne, tudi srebrne. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti