Montignacova metoda hijšanja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

21. mar 2009 20:02

naraven polnomastni ali deln posneti jogurt ;) "light" izdelki so večinoma še iz časov, ko je light pomenilo, da imajo manj maščob, vendar posledično dodan sladkor za poln okus... to so bili časi nizkomaščobnih diet... zdaj je bolj pomemben GI in posledično vsebnost ne samo OH temveč predvsem sladkorjev. kemija pa tako ali tako ni dobra za nič ;) cellnet

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

14. apr 2009 21:11

jaz že iz hlač št.48 zlezla v št.44. jagodna pita

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. apr 2009 21:53

Bravo, bravo, bravo!!! Pridna punca!

tulka

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

16. apr 2009 14:01

Bravo, jagodna pita!!!!! Čestitke!! Pi meni teža zdaj stoji. No, pa glede na vse prekrške čez praznike, sem vesela, da teža ni šla gor. jana

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

17. apr 2009 20:57

bravo jagodna pita! Jaz iz 74.6 kg sem zdaj na 67 in od tu se ne premakne več.ja se, na 67,4 kg. _kekec_

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

18. apr 2009 16:51

Kekec, nisi edina. Pa saj bo šlo, samo vztrajati morava!! jana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. apr 2009 18:44

Nekje sem to že pisala, pa bom še enkrat - glede na število dodatkov (v t.i. light jogurtih) je najbolj zdrav kar jogurt 3,2. Kar se sira tiče, pa Monti v eni od knjig omenja, da je za popoldansko malico najboljši trd sir (ne npr. brie ali camembert).

tulka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jun 2010 21:05

imam eno vprašanje, pa ne vem kam točno vprašat... bom kar tukajle..

večkrat sem že slišala, da naj jabolk npr ne bi jedel po kosilu oz skupaj z vodo... bi naj fermentirale.

zanima me ali to velja tudi za drugo sadje?

zanima me koliko časa po kosilu jih lahko jem? ali jih lahko jem pred kosilom? ker meni po po kosilu takoo paše sladko v obliki jabolka, vendar se potem ne počutim dobro...

koliko časa približno traja da se prebavi jabolko in lahko pijem? večino časa pijem zelo blag zeleni čaj. to je najbrž isto a ne..

 

joj koliko vprašanj.. upam da mi bo katera znala razložiti...

hvala!!!

bannanna_v_slo ;)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. jun 2010 21:40

Glede na to, da je jabolko večinoma voda, bi rekla, da jo čisto enostavno "poplakneš" z vodo. Mogoče ti pa jabolko po kosilu ne dene dobro, ker si sicer od hrane sita, po jabolku si še bolj sita in se tako ne počutiš dobro, ko ga poješ kot "desert".

Solato servirajo po svetu pred glavnim obrokom, da začneš nekaj gristi in dobiš nekaj v želodec, kar omili lakoto in s tem apetit. Z drugimi besedami, glavnega obroka v tem primeru poješ manj. Iz tega sklepam, da če hočeš, lahko poješ jabolko pred obrokom.

 

A nisi ti v zdavniškem fohu?

 

O fermentaciji imam pa ravno toliko pojma, da ne upam nič napisati.

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. jun 2010 22:39

Velja tudi za drugo sadje, razen za jagode, borovnice, maline, robide... Zaradi nizke vsebnosti sladkorja naj te na želodec (oz. počutje) ne bi slabo vplivale, če jih zaužijemo po obroku. 

Montignac priporoča sadje 15 minut pred zajtrkom ter med obroki. Ker kuhano sadje v želodcu ne bo fermentiralo, ga lahko ješ tudi po obroku, kot posladek. 

Vir: http://www.montignac.com/en/questions_reponses_details

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti