Slava

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

tema odprta - 13. dec 2007 9:43 | ogledi: 2.386 | odgovori: 17

hoj! ko "vstopam" na splet preko yahooja, je vedno ( no ja, v 95% ) taglavna atrakcija nek trač o "slavnih": kje so, kdo s kom kaj počne ( hodi, spi, ima otroke, se krega ...), kaj se jim dogaja,... pa me zanima , koliko ljudi to sploh zanima. zato sprašujem : povejte mi, kdo od prisotnih to bere ? a kdo ve, kaj se trenutno dogaja s heleno blagne ali z natalijo verboten ? a koga zanima, kakšne čevlje kupuje urška bačovnik ali h kateremu frizerju hodi zahovič ? če obstajajo trač časopisi, verjetno obstajajo zato, ker jih ljubje kupujejo. a jih vi kupujete ? poznate ( osebno ) koga, ki jih kupuje ( razen frizerjev in zobarjev) ?

GOSPAKATJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

13. dec 2007 10:03

Mi je gladko vseeno, kako si je joške povečala Saška Lendero, s kom je trenutno Natalija Verboten in kam hodi s sinom kupovat Helena Blagne. Prav tako mi je vseeno, kaj počne Urška Bačovnik,  seveda pa mi ni vseeno, kaj počne njen partner.

Me tudi ne gane Ben Affleck, ki je bil v Lj in so vsi noreli. Pa kaj? Saj sploh ni vedel, da je v Sloveniji, obnašal se je, kot da bomo vsi zdaj pridrli tja in da nas je ne vem kako zeznil, ker se ni pojail.

 

Skratka, jaz take tračerske revije berem med friziranjem, seveda če vmes ne klepetam s frizerko. Ko vidim v naših tarčerskih revijah polovico ljudi, ki jih sploh ne poznam, me mine volja.

 

Ko pa preberem kak "obrtniško" dobro narejen tračerski "cajteng", Glorijo na primer, je pa to druga zgodba. Tisto pa je prava tračerska scena.

 

Kakorkoli, imam sama s sabo in z drugimi opravki preveč dela, da bi redno prebriala trače. Kaj šele, da bi po internetu brskala za tem.  Niti me zanima niti čutim potrebo po tem. Kot sem rekla, če mi po naključju, pri frizerju ali zdravnku, kaj prileti v roke... Ampak so pa ene od naših revij takšne, da se ssprašujem, za kakšne bedake nas imajo tisti, ki te revije izdajajo, glede na vsebino....

 

Skratka, raje brskam za recepti kot za trači.

 

Mamamia

mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. dec 2007 10:24

Prav vseeno mi je kaj delajo slavni. Nimamo televizije, revij in cajtng ne kupujemo in nasploh se dolgočasim ob takih stvareh če jih moram poslušat. Je pa res, da ko pridem k sestrični se klop šibi od vseh mogočih Lejdi, za ostalo pa itak ne vem kaj še obstaja. Da bi dama počela kaj takega mi ne pade na kraj pameti. Raje v roke vzamem kak material iz katerega se da kaj naučit. Je bil hec, ko sem se pred dobrima dvema letoma vpisala v tečaj angleščine. Učbeniki so delani v tujini in v njih so opevani tudi vsi slavni igralci, pevci....... Nihče v skupini ni mogel dojet, kako ne poznam in ne vem kaj delata recimo Tom in njegova Katka.... Zdaj so se že navadili in mi dajo mir. lp Vesna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. dec 2007 10:30

V bistvu se te revije delajo tudi zato, da se "zvezdniki" v njih reklamirajo - vsaj pri nas. Koga bi drugače zanimalo kaj počne Damjan Murko in kako bi drugače naskrivaj posneli skrivni zmenek iz oddaljenosti 2 metrov. Enkrat sem prebrala nek članek (ali mogoče kje drugje), da je novinarko Anžej Dežan trikrat obvestil, da je naredil vozniški izpit. Tipična taka revija je Lady, kjer samo hvalijo in objavljajo novičke, ki jih posredujejo naši "zvezdniki" sami - na drugi strani pa je Direkt, ki je že močno neokusen. Seveda se prodajajo take revije in ne kupujejo jih samo stare tetke, ki jih zanima s kom je kdo, kam je šel na dopust in kje kaj kupuje, ampak opažam, da jih kupujejo tudi prav "navadne" gospe, ki pridejo po malico med službo. Meni se zdi čudno, da vsi zatrjujejo, da ne kupujejo teh revij - podobno je tudi s telenovelami, nihče jih ne gleda, ja zakaj pa jih na popu predvajajo cel popoldan, če se ne splača... matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. dec 2007 10:32

A Ben Affleck je bil v Sloveniji? Škoda, da nisem vedela, bi tudi jaz malo norela, saj ni tolk slab dedec matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

13. dec 2007 10:36

Ja, matilda, je bila na sprejemu za imetnike črne Diners kartice v Sloveniji. Saj, ded ni slab, ampak da bi se pa zaradi njega drenjala na letališču ali ulici....saj ga vidim na filmu. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2007 10:57

Gospakatja, če malo pobrskaš tudi na tem cenjem portalu, boš videla, da poteka dolga in intenzivna diskusija na temo dogajanj na vsakem reality šovu, ki se dogaja v tej državi... Anyway, če vprašanje, a koga to zanima? - v bistvu sprašuje po profilu bralcev tovrstnih džank informacij....bi bilo treba po mojem menju vprašanje obrniti in sicer: Zakaj nas sploh obmetavajo s tovrstnimi informacijami, oziroma, koliko se pustimo obmetavati s tovrstnimi informacijami. Štos je naslednji: vsak človek si želi, da bi bil vsaj v enem segmentu pomemben. Pomemben - to pomeni, da te mora nekdo drug (okolica) prepoznati kot pomembnega (je malo patetiš, če se človkek samookliče za pomembnega). Biti pomemben, to lepo vpliva na samopodobo. Je pa žal tako, da ljudje gradijo svojo samopodobo na temeljih, ki niso pretirano solidni. Skratka, na trhlih temeljih. In potem se samopodoba sesuva in maje. In ko se nekaj sesuva in maje, to pomeni, da ravno ne dosegamo cilja, ki bi ga radi - in kaj se zgodi v takem primeru? Grem stavit, znaš iz bazične gimanzijske psihologije - zgodi se sublimacija. Ko en cilj nadomestiš z drugim, lažje dosegljivim. Ergo, če samopodoba pomembnosti ravno ne funkcionira, skratka, če se "jaz ne počutim pomembno", potem bom pa vsaj ustvaril nek kontak z nekom, ki je pomemben (tole je monolog človekovega nezavednega, preveden na zavedno). In kako je najlažje narediti stik s pomembnim človekom? Tako, da se filaš z infoti o pomembnih ljudeh. Ker je pomembnih ljudi bolj malo, poznanih pa več, narediš enačbo poznan človek=pomemben človek in potem bralci in gledalci požirajo rumeni tisk in vso porkerijo, ki spada zraven. To psihološko zanko pozna vsak kolikor toliko pismen urednik (in je ne bo šel nikoli razkriti na tak način kot sem jo zdajle jaz, ker bi to odvračalo bralce in ni, da bi si človek rezal vejo, na kateri sedi), vsaj srednje pronicljiv investitor v medije, vsak srednje pronicljiv komunikator.... Skratka vsak, ki ve, da se daleč največ zasluži na sklopu človekovih osebnostnih nesigurnosti. In potem producirajo vedno nove zgodbe in z njimi v bistvu producirajo potrebo ne-s-sabo-do-zadovoljive-mere-zadovoljnih-ljudi z zgodbami o življenju znanih ljudi. In to tudi včasih naredi hipna olajšanja - predstavljaj si kakšno žensko s slabo plačo, s partnerjem, ob katerem bi najraje mižala in z mularijo brez interesov - ko prebere, da ima ta-in-ta zvezdnica tudi težave v zakonu! Jasno, da je takšna slehernica za petnajst minut pomirjena, v smislu, a vidiš, tudi ona, ki ima VSE, ima težave, ergo, tudi moje sfušano življenje je čisto okej - sevda ta injekcija čez petnajst minut mine. Gre pa zato slehernica naslednji dan po novo dozo, ker so za njo naredili že novo edicijo rumene dnevne doze. Glede ljudi, ki so predmet rumenega novičarstva: ni nobena skrivnost - na začetku svoje javne medijske kariere se vsi zelo trudijo, da se jih sploh omeni. Vem za ženske, ki so se leta in leta trudile, da bi bile uvrščene v izbor za Slovenko leta....Da ne govorim o puncah in fantih iz estrade, ki so iz kopalnice direktno šli pred mikrofon in na kofe s kakšnim rumenim fotografom. Pa se po pol leta do enega leta stvar hitro obrne. Zlasti v Sloveniji, kjer se vsi tako ali drugače poznamo in so zamere trajne...Prosuli novinar z imenom, ki je asociral na potrebo po delovanju gasilcev....če se slednji pojavi na kakšnem eventu v LJ, je okoli njega takoj "brisani prostor", ker vse beži levo in desno daleč proč, da ne bi naslendji dan česa prebrali. Tudi z ostalo žurnalistično rumeno ergelo je več ali manj tako. Tudi punce, ki živijo od tega, da so v rumenih medijih, se po letu, dveh, tega naveličajo in potem bi vse najraje imele družino, otroka in hišo z belo ograjo (potem pa jih večina njih dobi kakšnega problematičnega plastičarja d.o.o., ki gre po pol leta v stečaj, vmes jih pa še malo natepe). Ni želje po globalnem pohodu in prezenci v njih (ali pa se jim kakšen mali slovenceljček v duši oglaša) in te zgodbe nikoli ne trajajo dolgo. Nesrečne punce nastradajo, pametne punce pa take zgodbe prerasejo. Vendelina jr.

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

13. dec 2007 11:15

vau, vendelina - ti se pa potrudiš! stara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2007 11:28

Hja, moram narediti eno zoprno stvar, pa jo malo odlagam, pa vsak distraction prav pride.... Vendelina jr.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. dec 2007 11:56

ne morem si kaj, da ne bi napisala. kadar sem jaz kupila npr. Lady, mi je mož vsakič (zviška, kakopak) : "Kaj pa ti to bereš?" ampak vsakič je malo pokukal in obrnil par listov. Če drugega ne, so notri kake lepe ženske malo manj oblečene... in jaz? Jaz pa tudi včasih kupim in kaj preberem. V glavnem čisto zato, da mal odklopim od vsega resnega kar me obdaja. Od vseh globokih in duhovnih knjig, ki me vedno znova povlečejo vase, (da hodim okrog že čisto poduhovljena) ...ampak, včasih mi enostavno paše tudi kaj takega. Redko, ampak vendarle! če je to OK ali ni, mi je čisto vseeno..in priznali ali ne, v sveh nas je vsaj drobec tega, da želimo biti uspešni, znani, (še bolj) lepi ...nič slabega, bi rekla, samo da nas to preveč ne obsede in zaslepi! Pa brez skrbi, čisto mirno bom spala, čeprav si je B.S. včeraj zlomila noht na mezincu... sem se pa mal nasmejala in to mi koristi.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

13. dec 2007 12:07

Saj, tortica, tako kot ti nas veliko pojmuje to zadevo - preberemo jo, da se malo odklopimo. Tu in tam, ampak nam to ni vsakdanja hran.

Toda naklade rumenega tiska kažejo, da je še vedno veliko tistih, ki to redno kupujjeo in berejo. In v zahodnoevropskih državah, sploh Nemčiji, Avstriji in Angliji, rumeni tisk izjemno lepo in dobro živi, naklade so pa astronomske. Ne le za naše, tudi za njihove pojme.  In to prodira počasi tudi k nam. Ker je veliko tistih, ki bodo šle kupit naslednjo številko revije, da ja ne zamudijo, ali se je tista princesa pobotala s taščo ali, ali je ena že zdrava zardi bulimije ali ne, je Madona zakrpala svoj  zakon in ali je Claudia schiffer spet noseča ali ne....Saj veš, če te nenehno zasipavajo, se navadiš...

 

Dokler pa to beremo občasno, kot sprostitev, je zadeva kar ok. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti