Zagnojeni nohti

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. dec 2007 11:43

za razpokano obnohtnice pravi moja mami da pomaga usesno maslo - to naj bi bil star preizkusen recept. Koliko je res na tem pa ne vem, ker teh tezav nimam. LP, R.

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

14. dec 2007 14:50

hoj! tisti "V" je pravi čudež ! takoj ,ko sem prebrala sem šla v akcijo, in JE POMAGALO. že prvi dan je bila bolečina blažja. sem zelo hvaležna!! bom probala tudi tisti recept z lanenimi semeni. za ta drugo težavo pa velja : ognjičeva mast ( ognjičevi cvetovi v svinjski masti !!). res pomaga ! GOSPAKATJA

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

14. dec 2007 18:20

Nisem brala kaj so napisali pred mano, samo moj sine(7) je imel letos prst-noht grozen, na srečo je bilo to poleti, da je lahko nosil japanke, ker drugače ne vem kaj bi. Najprej smo tolikokrat obiskali zdravnico, da smo bili že stalni tam, ker na koncu ni pomagalo ja nič, se je le ta beri zdravnica odločila, da nas pošlje na Jesenice k kirurgu. Moram reči, da mu je nohtek odrezal s korenino vred-precej globoko, nato smo morali spirat in namakat - tudi do 3x na dan s kamiličnim čajem, sam moram pohvalit kirurga , ki ga je takrat dobil v roke, da je svoje delo res dobro opravil. andreja č.

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

14. dec 2007 20:47

Moja hči je imela tudi takšen problem. Peljala sem jo na urgenco, zdravnik ji je dal napotnico za odstranitev nohta. Slučajno je to slišala ena gospa, pa mi je svetovala naj jo peljem k pedikerki, da ji bo rešila noht in res. Še danes sem ji hvaležna. lili_stef

Janchich17  

član od: 14.6.2011

sporočila: 1

14. jun 2011 15:16

Kaj je to zanohtnica če je ob strani trdo in te malo boli.

Janchich17

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. mar 2012 16:22

Jaz pa imam problem, da me, predvsem ob pritisku na predel ob narastišču nohta na nožnem palcu, že nekaj mesecev boli. Najprej bolečina ni bila pretirana, sedaj pa je  vedno večja, pa tudi gnojiti se je začelo. Predvsem na desnem palcu, medtem ko me na levem samo boli in to dosti manj ... To je samo na rastišču, med tem ko na strani nohta ne, tako da mi je čudno, nimam občutka, da bi bil noht vrasel, ampak nekaj drugega .... ima kdo podobne izkušnje?

katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. mar 2012 17:10

Vsaj h kaki dobri pedikerki po začetni nasvet, če že ne takoj k zdravniku, katjushka, se ni šaliti z gnojenjem ob nohtu, kost je blizu.

rimljanka

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

12. mar 2012 23:10

Sama pa imam problem na prstancu na levi roki. Ko sem dala umetne nohte dol pred kakim mesecem in pol, sem videla, da mi noht raste proti koži. Nogt je zelo bolel, sem si na tisti strani ko mi je lezel proti koži šipala, potem se mi je zagnojilo, sem dala gor čebulo in je šel gnoj ven. To je bilo cca. mesec nazaj. Sedaj vidim, da imam pod polovico nohta zrak in da mi noht raste. Mislim, da mi pa pod tem nohtom raste novi. Nisem pa sigurna glede na to, da še tisto spodaj ni tako vidno. Zanima me, če je katera imela podoben primer oz. kako ga je rešila. 

Razmišljala sem, da bi šla v kozmetični salon vprašati, če se kaj spoznajo na to.

 

lp

lovebeyba

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. mar 2012 10:18

Sicer na nogi, ampak meni je "star" noht odpadel, spodaj je bila pa že polovica novega nohta, katerega sem po navodilih "gladila", da ni bil naguban kot harmonika. So mi pa svetovali, da naj kar počakam, da bo vrhnji odpadel, da ni treba na silo vleči dol. Sem ubogala, po pravici povedano, predhodnik je bil precej grši kot je moj zdajšnji noht.

Čeprav sem za nasvet sama raje takoj ko sem zadevo opazila, vprašala kar osebno zdravnico.

Loni Makaroni

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

13. mar 2012 11:08

Loni tudi meni so rekli, da naj počakam, da bo šel ta stari noht dol... Nisem pa vedela ali to odpade samo od sebe, ali mu je treba malo pomagati :D

lovebeyba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti