Modrosti

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

tema odprta - 6. dec 2007 8:59 | ogledi: 3.689 | odgovori: 71

hoj! od kar pomnim, zbiram "modrosti" ( prodorne misli iz knjig, "lepe misli" znanih osebnosti, reke in izreke, pregovore.....). pred parimi dnevi pa sem zasledila eno ( ki je sicer sorodna mottu hospica ), ki se mi je tako "vlegla v srce", da jo moram deliti z vami . a. lincoln pravi : niso pomembna leta vašega življenja, pač pa življenje vaših let ! a ni krasna ?

GOSPAKATJA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. dec 2007 9:53

Zelo dobra. Ti dajem eno, ki sem jo prejela danes po mejlu. Pameten si, če verjameš samo polovico tega, kar slišiš. Genialen, če ugotoviš, katero polovico. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

6. dec 2007 10:29

Tudi tole ni slabo: Življenje se ne meri s številom vdihov, pač s trenutki, ki ti vzamejo dih.

 

Sicer pa tudi sama že od osnovnošolskih let naprej zbiram reke, pregovore in misli.  Mamamia

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. dec 2007 10:32

Od modrosti imam najrajsi tiste na grafitih. Navajam jih nekaj po spominu: Nebo je črno. Zemlja je modra. Angelov nisem srečal. (podpis: Jurij Gagarin; lokacija: stavba glasbene akademije ob Ljubljanici) Sonce sije, trava raste. (podpis: Janez Janša, lokacija: Miklosiceva, stavba Kinoteke). Če bi volitve kaj spremenile, bi bile že zdavnaj prepovedane. (brez podpisa, na več mestih). Na pragu nove revolucije, na ruševinah kapitalizma bomo zgradili nov svet. (brez podpisa, vis-a-vis nove poslovne stavbe na Bavarskem dvoru). OBO JE CPБИJA! Budalo, ovo je pošta. (brez podpisa, na poštnem poslopju nekje v Dalmaciji). lp, proxima

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

6. dec 2007 10:50

Tudi jaz jih zbiram; mamamiina je tudi v mojem repertoarju, pa še nekaj teh, ki jih znam na pamet: Ena absolutna od Einsteina: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I"m not sure about the former." Ena kratka pa resnična: -Slehrni dan nam je podarjen trenutek v katerem je mogoče spremeniti vse tisto, kar nam trati srečo. Ena simpatična: -Lahko si samo človek na tem svetu, ampak za nekoga si ves svet. Ena ukradena iz angleščine: -Življenje ne sme biti le pot do groba, varno prevožena v lepo ohranjenem telesu, ampak da priletiš vzvratno s kozarcem viskija v eni roki in hamburgerjem v drugi, ter vpiješ na ves glas: YEEEES TO MI DELI! Ena vzpodbudna: -Upanje je kot nočno nebo; nikdar ni tako temno, da ne bi odkrili kake zvezde. Dve za ko si na tleh: - Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo. - Če imaš slab dan in misliš da si zguba, se spomni, da si bil enkrat najhitrejši in najmogočnejši izmed 1000000 semenčic! Ena za v službo: -Ni pomembno, da se mi danes nič ne da; važno je, da se mi nič ne vzame! Najljubša mojega moža: -Ne prekidaj ženu dok šuti. LP tabina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

6. dec 2007 11:30

Všeč mi je tudi misel Nobelovca Gabriela Garcie Marqueza: Nihče si ne zasluži tvojih solz. Tisti pa, ki si jih zasluži, te nikdar ne bo spravil v jok.

 

Mojemu možu pa je ljub stavek: Žena, ti si žebelj v moji krsti, ali pa O, bog, kako si me udaril z njo...

 

Pa Loesje ima tudi enkratne misli...

 

Pa še en štos, ne vem, ali bi ga uvrstili med garfite ali kam: Na letališču v Beogradu, ko je JAT odprl progo Beograd - London _ New York. In je pisalo: Doručak u Beogradu, ručak u Londonu, večera u New Yorku. Pa je en šaljivec čez vse to s črnim sprayam napisal: A prtljag u Tokiu...

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. dec 2007 12:10

Proxima, tisti napis o Srbiji ni iz Dalmacije, pač pa so ga napisali na glavno pošto v Sarajevu...tista stavba pri Vječni vatri ob vhodu na Ferhadijo (sem ga fotkala). Drugače so pa tvoji dobri. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

6. dec 2007 12:21

Hahaha sem se nasmejala prtljagi v Tokiu! Jaz sem pa enkrat slišala po tv in si vzela za osebni moto: "Vsak kruh ima svojo skorjo!" Najbolj všeč (no tak posrečen se mi zdi) pa mi je tisti grafit, ki je krožil po mailu, nekaj v smislu: SAMO 4 MILIJONI LJUDI IMAJO TO SREČO, DA ŽIVIJO V BIH. OSTALI NIMAJO TE SREČE, IMAJO PA VSE OSTALO. Začetnica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. dec 2007 12:45

@vendy: ocitno so grafit eni ali drugi klonirali (kar je pri grafitih nasploh pogosto), tisti, ki mi je kazal fotko, je bil nekje v Dalmaciji na jadranju, samo se ne spomnim, kje natancno...:)) (btw, imam hudo geografsko disleksijo, zato sem o natancnih lokacijah raje tiho, ce nisem cisto prepricana..:)))) @mamamia: loesje rules :)) spada med prvovrsten wit&wisdom, ki ga tudi jaz obozujem (tako kot Diareja, The Wizard of Id, B.C., Bruno Bozetto in podobne zadevscine). lp, proxima

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

6. dec 2007 13:07

Zelo lepe misli so izpisane v reviji Anja na prvi strani. V vsaki številki je druga misel. Tako so mi všeč, da je to prva stvar, ki jo preberem! Preverite tudi sami... lp rolada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti