Kuhinjsko korito

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

tema odprta - 3. dec 2007 15:37 | ogledi: 9.503 | odgovori: 21

lep pozdrav.

Lepo vas prosim za en nasvet. Preurejam kuhinjo in zaradi prostorske stiske razmišljam da bi zamenjala dvojno korito za enojnega, tistega z odcejevalnikom tako bi lahko bil spodaj pomivalni stroj. Ne vem kaj bi. Bojim se da mi bo kasneje žal saj sem navajena na dvojno korito. Ali ima kdo tako korito in kakšne so izkušnje?.......... Hvala

pandapanda

Temo je spremenil(a) pandapanda dne 03. dec 2007 15:39:09

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

3. dec 2007 15:41

Jaz imam enojno korito in niti v sanjah si ne predstavljam, kaj bi morala delati, da bi POTREBOVALA dvojno. Ga ne pogrešam, si ga ne želim, ne potrebujem. Sloh pa, praviš, boš imela pomivalni stroj... Zakaj bi potem imela dvojno korito? Za splaknit kako malenkost je pa enojno čez glavo dovolj ;) s0ncek*

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. dec 2007 15:45

Se strinjam, s tem da če imaš pralni stroj ne potrebuješ dvojnega korita. Rajši vzemi malo globljega da normalno v njem pomiješ večje pekače in kak ogromen lonec, če ga imaš.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. dec 2007 15:47

Tudi jaz imam pomivalni stroj pa dvojno korito potrebujem in uporabljam. Napr. imam veliko posode za v pomivalni stroj, pa ne gre vse not naenkrat (velika familija kaj češ, pa veliko pečem), kar ostane pustim v koritu za drugo rundo. Obenem imam drugo korito prosto, da karkoli operem (napr. solato), oslijem vodo iz makaronov, olupim kormpir... Skratka jaz se ne predstavljam, da bi imela smo eno korito. Pa odcejevalnik imam tudi. jade

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

3. dec 2007 15:49

Jaz tudi pekače in "ogromne" lonce perem v pomivalnem stroju. Če je stvar dovolj "majhna", da jo dobim skozi vrata stroja, niti pomislim ne, da bi prala na roke. Na roke perem le stvari, ki jih v stroju ne smem (kristal, kake občutljive stvari, nože). Aja, tudi lesenih predmetov ne perem v stroju. s0ncek*

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

3. dec 2007 16:12

jaz imam pomivalca in pa korito z odcejalnikom, enim velikim koritom in tistim sredinskim, majhnim koritom. Pri nas se je izkazalo za več kot dovolj.

prilagam še slikco... lp veverica cak

Sporočilo je spremenil(a) veverica cak dne 03. dec 2007 16:14:51

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

3. dec 2007 16:23

Če boš imela pomivalni stroj,ne rabiš dvojno korito.Vsaj jaz tako mislim,ker mi imamo pomivalca in dvojno korito in ti povem,da brezveze.Če pa imaš kdaj več umazane posode,jo pač naložiš po pultu. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. dec 2007 17:16

skopirano s podvojenega foruma:

teacher je napisala:

Pri nas imamo samo enojno korito, prav zaradi prostorske stiske. Pod odcejevalnikom je pomivalni stroj, leseni del nam je pa naredil mizar in je delano po meri. Mi smo zadovoljni, ker večinoma vse pomovamo v pomovalnem stroju. Ne potrebujemo dvojnega korita.

rimljanka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. dec 2007 18:38

Sama imam tegale

in ga bom ob prvi priliki zamenjala, ker imam z njegovim  čiščenjem več dela, kot s preostalo kuhinjo. Naslednji bo iz siligranita, brez odcejalnika in prav tako kot ta na sliki z manjšim odcejalnikom. Dokler ne poizkusiš, ne moreš verjeti, koliko vanj spraviš, pa za odcejanje zelenjave in testenin je uporaben. To steklo na odcejalniku imam samo zato, da ni treba še tega vsak dan polirat.

 Kljub pomivalcu še zmeraj pomivam na roke, če bi šlo vse v stroj, bi ta pomival 2x dnevno. Ne vem, a pri nas toliko zapackamo, ali nekateri tako malo kuhate.Je pa res, da nas je od 4 do 6 na kosilu.

 

Prejšne korito je bilo no name,RF in se je lepo čistilo, tale blanco je pa vsaj pri nas poden.

Lijana

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

3. dec 2007 18:49

Drage moje, res hvala za nasvete, sem vedela kam se lahko obrnem. Sem se že odločila in sicer za enojno korito. Smo 3 članska družina in bo dovolj. Lep dan pandapanda

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

3. dec 2007 18:50

Tudi sama sem se pred dobrima dvema letoma ukvarjala z enakim problemom, ker sem opremljala kuhinjo v naši novi hiši. Kot ti sem tudi sama spraševala za menja različne gospodinje (takrat še nisem redno gostovala na Kulinariki, ker nisem imela interneta). Dobila sem različna mnenja, posebej pa sem prisluhnila gospodinjam, ki so imele pomivalni stroj. Tako sem se odločila za enojno korito in pomivalni stroj. Prav tako pa sem pomivalno korito opremila s kvalitetno pipo Hansgrohe na izvlek, ki mi olajša natakanje vode v večje lonce in posode. Ni mi žal, da sem se tako odločila in tp s pridom uporabljam. Pri opremljanju kuhinje ti želim veliko zadovoljstva, v novi kuhinji pa dobro počutje. Lp Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti