Kefir

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

29. okt 2003 8:59

Takrat je bilo na forumu rečeno, da s tistim seznamom (ki je bil enkrat objavljen) nič ni, tudi v uredništvu Zdravja niso nič bolj vedeli. Star seznam privatnih oseb tako ali tako ne pride v poštev (gobice izgubljene, ljudje preseljeni ipd.). Škoda je, da se nobena institucija ne ukvarja s tem, ki bi zagotavljala stalnost. Ali pa se? Govorili so o srednji mlekarski šoli v Kranju, da je bilo in da ni več... No, kakorkoli, jaz gobico še vedno imam, uporabljam, delim (območje Kranj). Ali kdo ve za način, kako bi tole logistično izpeljali na daljavo, da se ne bi bilo potrebno dogovarjati in voziti na druge konce Slovenije? LP Fani

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

29. okt 2003 9:31

A je treba to gobico stalno negovati kot domačo žival, ali lahko greš recimo na morje in jo za ta čas pustiš v kozarcu vode, pa ji nič ne bo? Simona

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

29. okt 2003 13:42

Če vas dalj časa ni doma, jo prelijete z mlekom in postavite v hladilnik, pa ni nič narobe.Tako sem naredila jaz. Ali jo vi prelijete z vodo? LP Uly

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

29. okt 2003 19:42

BABADATO ko boš dobila to gobico se mi javi ker bi jaz tudi to poskusila narediti. Če se sprašuješ kam ti pa povem. ko boš pri danilotu poglej skozi balkon naravnost vidiš moj vrt. LP MALO ZA ZABAVO

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

29. okt 2003 19:49

FANI Glede dostave je pa tako. če se vsedeš v avto in prideš v Rimske Toplice in s seboj vzameš gobico, boš naredila uslugo dvema pa še lep izlet boš imela (seveda turistična tura). prideš k meni se spoznamo kakšno rečemo in kaj pojemo. pa bo dan okoli ti boš pa kaj novega doživela mi bomo pa srečni s svojimi gobicami. LP pa se javi če si za suzana

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

30. okt 2003 10:17

Ok, malo bedasto vprašanje: ampak, ali ni mogoče dati tole gobico v polivinilasto vrečko, pa v kuvertico (morda v tisto, v kateri se pošiljajo CD-ji, ki je obložena) in zraven priložite še račun in naslov na katerega pošljemo denar; ali pa najprej denar (stroški PTT-ja), potem pa gobico... Ali ne bi šlo Je že kdo poskusil Ne gre Ker... če bi šlo, se kar postavim v vrsto... Pošljite naslov, kam pošljem denar za kuverto in znamko (ali pa jih priložim zraven!) pa bomo videli... Mogoče pa bi gobica preživela takšno pot... Prosim = JERNEJ, klicaj ne dela-vidiš: riše mi vprašaj... Lep dan! Silva

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

30. okt 2003 11:11

Mislim, da je vredno poskusiti, npr v škatlici od kreme, kamor vložiš dobro zaprto vrečko z gobico in malce mleka. Jaz bi poslala "embalažo" in priložila denar za poštnino. Bi šlo?

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

30. okt 2003 11:14

Pa je res ta gobica tako zelo "varno" uporabna ? V zdravilne učinke samega kefirja ne dvomim. Zasledila pa sem, v strokovnem članku znanega slovenskega gastroenterologa, da obstaja nevarnost, da se sama goba (pri domači nestrokovni pridelavi kefirja) naseli v želodcu ter povzroči resne zdravstvene težave. Je res vredno tveganja ?? Imate s tem izkušnje ? renatazala

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

30. okt 2003 11:15

Pa je res ta gobica tako zelo "varno" uporabna ? V zdravilne učinke samega kefirja ne dvomim. Zasledila pa sem, v strokovnem članku znanega slovenskega gastroenterologa, da obstaja nevarnost, da se sama goba (pri domači nestrokovni pridelavi kefirja) naseli v želodcu ter povzroči resne zdravstvene težave. Je res vredno tveganja ?? Imate s tem izkušnje ? renatazala

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

30. okt 2003 13:53

Me je pa kar presenetilo to kar sem pravkar prebrala. Je to možno? Meni se ne zdi preveč verjetno... Dovolite, da se malo pošalim: potem pa vsak dan spijte malo mleka in boste zdravi še in še, ker boste zmeraj imeli svež kefir..

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti